Województwo

Ruch Narodowy w Zgierzu ws. II tury wyborów

Publikujemy nadesłane do redakcji oświadczenie Ruchu Narodowego w Zgierzu w sprawie II tury wyborów na prezydenta Zgierza:
W związku z II turą wyborów na Prezydenta Miasta Zgierza, które odbędą się 30 listopada 2014 roku, Ruch Narodowy w Zgierzu oświadcza, że nie udziela poparcia żadnemu z kandydatów.
Duża część zgierzan w I turze wyborów 16 listopada zdecydowali, że w ostatecznej rozgrywce udział wezmą Iwona Wieczorek i Przemysław Staniszewski, czyli urzędująca prezydent i jej – do niedawna – zastępca. Zgierscy narodowcy wielokrotnie wyrażali swoją dezaprobatę dla ogólnego kierunku polityki prowadzonej przez władze miasta w mijającej kadencji.
O błędach Iwony Wieczorek napisano już wiele. Nie widzimy możliwości poparcia osoby, która przez ostatnie 4 lata pokazała, jak nie powinno się zarządzać miastem. Wbrew temu, co rozpowszechnia kampania wyborcza pani prezydent, miasto nie rozkwita, a „wielkie inwestycje” spowodowały konieczność emisji obligacji na sumę 15 milionów złotych, przez co zadłużenie miasta zwiększyło się o kwotę znacznie wyższą niż ta podawana przez propagandowe pisma.
Obecnie Przemysław Staniszewski wraz ze swoim zapleczem politycznym, jakie stanowi Prawo i Sprawiedliwość, kreuje się na osobę, która nie odpowiada za kompromitacje zgierskiego samorządu, jak chociażby zgoda na budowę spalarni odpadów niebezpiecznych czy postawienie myjni w reprezentacyjnym Parku Miejskim. Przypomnijmy w tym miejscu, że Prawo i Sprawiedliwość było koalicjantem Iwony Wieczorek przez niemal cały okres jej urzędowania.
Ponad 10 tysięcy zgierzan zagłosowało na kandydatów opozycyjnych. Pragniemy jednak wyrazić ubolewanie, iż bez względu na wynik II tury wyborów przez następne 4 lata miastem pokieruje osoba z dotychczas rządzącego nim układu.
Ruch Narodowy w Zgierzu
Animated Social Media Icons by Acurax Wordpress Development Company