Łódź

Ruch Narodowy żąda dymisji prezydent Łodzi!

Ruch Narodowy żąda dymisji prezydent Miasta Łodzi. Narodowcy mają dość chaosu, nietrafionych decyzji, a także zarzutów prokuratorskich dla współpracowników urzędującej Hanny Zdanowskiej. Poniżej prezentujemy treść listu rzecznika Ruchu Narodowego – Przemysława Kicowskiego do Pani Prezydent.

Szanowna Pani Prezydent.

pkW związku z ostatnimi aferami oraz nieudaną reformą MPK, która doprowadziła do dezorientacji łodzian oraz licznych protestów zwracam się do Pani z apelem o ustąpienie ze stanowiska Prezydenta Miasta Łodzi. Uważam, że Łódź zasługuje na stabilny rozwój i dobre zarządzanie, a niestety ostatnie wydarzenia pokazują, że traci Pani panowanie nad tym co się w naszym mieście dzieje. Poniżej podaję argumenty popierające moją decyzję.

  1. Reforma MPK jest nieudana, nie dlatego, że posiada usterki, lecz dlatego, że osoby wprowadzające ją wydają się totalnie nie znać realiów Łodzi. Wystarczy spojrzeć na liczbę protestów mieszkańców (najgłośniejszy na ulicy Szklanej), czy korki tworzące się przez nieprzemyślane puszczanie pojazdów MPK przez „wąskie gardła” takie jak ulice osiedlowe, czy skrzyżowanie Przybyszewskiego z Kilińskiego (każdy kto choć raz jechał tam wie, że tramwaje nie mogą się wymijać i puszczenie ulicą Przybyszewskiego trzech linii tramwajowych zakorkuje ten rejon miasta). Urzędnicy wykazali się również wyjątkową impertynencją nie biorąc pod uwagę praktycznie żadnych uwag zgłaszanych przed 2 kwietnia przez mieszkańców twierdząc, że „wiedzą lepiej”. Sam dostarczyłem do ZDiT ponad 30 uwag, jednak nie uzyskałem nawet pisemnej odpowiedzi, czy w ogóle ktokolwiek się z nimi zapoznał. Winną tej sytuacji jest Pani, bo to Pani firmowała rewolucję MPK i ręczyła za jej przeprowadzenie.

  2. Oskarżenia i zarzuty prokuratorskie dla Pani najbliższych współpracowników. Sama afera z wiceprezydentem Jabłońskim, byłym agentem w czasach PRL kompromituje Panią, ponieważ jak twierdzi sam pan Jabłoński o wszystkim Pani wiedziała, a później wypierała się tego. Bardzo słaba linia obrony, rozumiem, że jest jedynie słowo przeciwko słowu jednak mimo wszystko rzuca to ogromny cień na Pani wizerunek. Dodając do tego zarzuty prokuratorskie dla wysoko postawionych urzędników, za których wielokrotnie ręczyła Pani w wywiadach, czyli pana Krzysztofa Maciaszczyka oraz chyba najbardziej nielubianej osoby w Łodzi pana Grzegorza Nity. Sam niejednokrotnie domagałem się u Pani odwołania drugiego z panów, argumentując to wtedy jego „niejasnym” postępowaniem podczas remontów w Łodzi. Jednak Pani zawsze stawała po stronie pana Nity, twierdząc, że ma Pani pełne poparcie. Czy teraz kiedy ma postawione zarzuty również Pani go popiera?

  3. Wreszcie ostatni punkt, czyli afera z wezwaniem Pani do prokuratury w sprawie wyłudzenia kredytu i poświadczenia nieprawdy. Rozumiem argumentację, że kredyt został spłacony, jednak według prokuratury nie ma to wpływu na to, że wtedy było to nielegalne. Nie wnikając w szczegóły każda osoba, której dobro Łodzi leżałoby na sercu podałaby się do dymisji, aby nie narażać miasta na zły PR.

Liczę, że powyższe argumenty przekonają Panią do ustąpienia z tej bardzo ważnej funkcji jaką jest Prezydentura Miasta Łodzi. Wierzę, że hasło „Łódź jest dla mnie najważniejsza” nie było tylko sloganem i zrozumie Pani, że obecne sytuacje działają bardzo niekorzystnie na wizerunek miasta, szczególnie przed EXPO 2022. Przez większość łodzian jest Pani kojarzona jako Prezydent, który odnowił centrum miasta, wybudował dworzec Łódź Fabryczna oraz trasę W-Z. Obecne sytuacje tylko psują Pani i Łodzi reputację, więc cytując piosenkę Perfectu: „Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść”.

Z poważaniem

Przemysław Kicowski – Ruch Narodowy, Alternatywa dla Łodzi

Animated Social Media Icons by Acurax Wordpress Development Company