Województwo

Ruch Narodowy zaprezentował kandydatów do Rady Powiatu Zgierskiego

24 października, Ruch Narodowy zaprezentował swoich kandydatów do Rady Powiatu Zgierskiego, startujących z list KWW Wspólnota Prawicy „Nasz Powiat Zgierski”.

W nadchodzących wyborach samorządowych do Rady Powiatu Zgierskiego z poparciem Ruchu Narodowego wystartuje 8 osób – działaczy i sympatyków RN, którzy zostali zaprezentowani na konferencji prasowej.  Z okręgu nr 1 – obejmującego miasto Zgierz wystartuje z pozycji nr 2 – Kamil Klimczak, student prawa, lider zgierskich narodowców, a z pozycji 13 – Magdalena Zasłona, koordynatorka zgierskiej komórki Fundacji Pro-Prawo do Życia. W okręgu nr 2 (miasto Głowno) na pozycji 2 znalazł się Jakub Bednarek, student informatyki i działacz Młodzieży Wszechpolskiej. W okręgu nr 3 (Ozorków) z 4 miejsca startuje handlowiec Bożenna Kubiak. W Aleksandrowie Łódzkim (okręg nr 4) na ostatnim, piątym miejscu znalazł się Jacek Klimczak, nauczyciel historii i działacz społeczny.

Z okręgu nr 5 (gminy Stryków i Głowno) startują: Daniela Pruban (poz. 2) – przedsiębiorca i działacz społeczny oraz Jarosław Włostek (poz. 3) – historyk i rekonstruktor, mieszkaniec Woli Mąkolskiej. Z kolei w okręgu nr 6 (gminy: Zgierz, Ozorków, Parzęczew) z 4. miejsca o mandat ubiegać się będzie Anna Kadłubowska, nauczycielka z Łagiewnik Nowych.

Przedstawiono także postulaty programowe RN dla powiatu, do których należą m. in.: modernizacja tramwaju nr 46 (Łódź – Ozorków), przekształcenie Pulsu Powiatu w gazetę regionalną, niezależną programowo od władz samorządowych, zacieśnienie współpracy z organizacjami pozarządowymi (zwłaszcza młodzieżowymi i paramilitarnymi), remonty najbardziej zniszczonych dróg powiatowych w Zgierzu (m. in. ulicy Parzęczewskiej) oraz pozyskanie środków na poprawę funkcjonowania Młodzieżowego Domu Kultury.

Michał Kasztan

Customized Social Media Icons from Acurax Digital Marketing Agency