Łódź

Ruch Narodowy zastępuje włodarzy miasta Łodzi?

W dniu 5-go czerwca dwóch członków Ruchu Narodowego z Łodzi: Dariusz Ziemba (członek Rady Osiedla Chojny-Dąbrowa) i Aleksy Kostrzewa dokonało symbolicznej „naprawy” chodnika przy ulicy Lokatorskiej w Łodzi.

Był to przejaw odpowiedzialności wobec mieszkańców, którzy tędy przechodzą, ale także swoisty akt desperacji.

Niestety mimo licznych monitów, kierowanych do służb odpowiedzialnych za stan łódzkich chodników nie podjęły one naprawy w tym miejscu. Tymczasem do sklepu prowadzonego przeze mnie przychodzą kolejni mieszkańcy skarżący się na stan infrastruktury drogowej w mieście.

Przynajmniej trzy starsze Panie ucierpiały na tym odcinku w sposób znaczny łamiąc sobie kończynę czy rozbijając twarz oraz okulary.

Przedmiotowy chodnik jest szczególnie istotny z racji znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie przychodni, ośrodka kultury CKM oraz przedszkola.

Licznie parkujące w okolicy samochody przyczyniły się do powstania wzdłuż chodnika licznych zapadlisk. Zbiera się w nich woda, a następnie obsuwają się w nie płyty chodnikowe tworząc niezmiernie groźne szczeliny. Jedyną możliwością zabezpieczenia pozostają płyty ażurowe, na które magistrat rzekomo nie ma pieniędzy (na fetowanie jednorożca i tęczowe imprezy zawsze się znajdą).

Pół godziny roboty, trochę gruzu pozwoliło na ponowne, czasowe umiejscowienie płyt na swoich miejscach. Niestety bez zasypania – zabezpieczenia „błotnych dziur” niebawem dojdzie do ich ponownego obsunięcia.

Jako narodowcy, działający na rzecz Ojczyzny, także tych naszych małych lokalnych ojczyzn, idziemy za ciosem. Wraz z Młodzieżą Wszechpolską i mieszkańcami spotykamy się w najbliższą sobotę by dokończyć dzieła i „domowym” sposobem utworzyć kilka stabilnych miejsc parkingowych.

Do akcji (wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/2538058446227050/ ) zapraszamy również radnych na czele z Przewodniczącym Rady Miejskiej. Czy zechcą pobrudzić sobie ręce !?

Apel do czytających: przydałaby się taczka, kilka szpadli, może płyty z demontażu, woda do picia i chęci do pracy 😉

Ponieważ podobnych miejsc w Łodzi jest mnóstwo, przypuszczam, że akcję będziemy ponawiać.

relacja tv
http://lodz.tvp.pl/42956027/obywatelski-remont-chodnika-na-ul-lokatorskiej?fbclid=IwAR39w8wjiSZwABdpADFXgVGLH3po-MftLS4-gqU8TQQkWE95QCMWZgnjmvs

Dariusz Ziemba,

Ruch Narodowy – koło Łódź

1 KOMENTARZ

Komentarze są wyłączone.

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company