Łódź Publicystyka

Setny market w Łodzi

W ciągu ostatnich dni łódzkie media prasowe obiegła zaskakująca wiadomość, w mieście włókniarzy powstanie już setny market spożywczy, tym razem należący do niemieckiej (czemu to nikogo nie dziwi?) marki Lidl.

Nie byłoby w tym nic dziwnego (zważywszy na fak,t że pochodząca zza Odry firma jest jednym z najsilniejszych graczy na polskim rynku usług spożywczych), gdyby nie to, gdzie powstanie ów supermarket – konkretnie przy ulicy Tymienieckiego 16B (jak informuje Express Ilustrowany), w bliskim sąsiedztwie słynnego kompleksu przemysłowo – mieszkaniowego niemieckiego fabrykanta z drugiej połowy XIX wieku, Karola Scheiblera, zwanego potocznie Księżym Młynem. Ma on być odmienny od standardowo budowanych sklepów tej spółki i nawiązywać do stylu z epoki przemysłowej Łodzi. Jego otwarcie zaplanowano na w połowę przyszłego roku.

Zastanawiające jest to, że w zubożałym, wyludniającym się oraz upadłym gospodarczo mieście, jakim jest Łódź, powstanie niedługo setny market, należący do kolejnej zagranicznej marki spożywczej, co w przybliżeniu daje nam jeden market na sześć tysięcy mieszkańców, czyli małej wielkości miasto. Jest to niestety dobitny dowód na to, że kolonizacja ekonomiczna Polski jest brutalnie istniejącym w rzeczywistości faktem, z którym oprócz polskich nacjonalistów żadne środowisko polityczne nie próbuje nawet walczyć, a obecna elita polityczna, często przekupiona i skorumpowana, przymyka na to oko, zaś pogrążone w konsumpcjonizmie, na wzór zachodni, polskie społeczeństo nie chce bądź nie dostrzega faktu, iż kupując w zagranicznych sieciówkach handlowych mimowolnie przyczynia się do biedy i braku perspektyw życiowych przyszłych pokoleń. Dlatego trzeba przypomnieć i realizować hasło, które przyświecało naszym ideowym poprzednikom, a jest nadal aktualne: polski handel w polskich rękach!

Latający Holender

1 KOMENTARZ

  1. a zaraz bedzie chora –Sukcesja– na Aleja Politechniki. TO JEST JAWNE NISZCZENIE MALEJ PRZEDSIEBIRCZOSCI WLASCIWEIE DOBIJANIE NIEDOBITKIW MALYCH BIZNESOW W LODZI, JEST TO ZAMCH NA MALYCH PRZEDSIEBIORCOW.
    POKAZUJE ON ZE POLSKI RZAD SIE CALKOWICIE ZAPRZEDAWAL I ZAPRZEDAJE KONCERNOM ZAGRANICZNYM I WYKONUJE ZALECENIA BRUKSELI, SWIDOEMIE DAZY DO TRGO ABY POLACY BYLI NIEWOLNIKAMI W SWOIM KRAJU. TE MARKETY SA JAK III WOJNA SWIATOWA PRZECIWKO NAM

Komentarze są wyłączone.

Social Media Integration by Acurax Wordpress Developers