Łódź

Spór o przedszkola

Jak informowały w ostatnich dniach łódzkie media, przedstawiciele Rady Nadzorczej SM im. Bolesława Chrobrego na Widzewie – Wschodzie, uwzględniając prośby mieszkańców osiedla, zamierzali pierwotnie skrócić okres najmu lokali dwóm przedszkolom do końca czerwca bieżącego roku. Chodzi o przedszkole  nr 164 znajdujące się przy ulicy Czajkowskiego oraz nr 171 z ulicy Gorkiego.

Argumentowano taką decyzję licznymi skargami okolicznych mieszkańców, którzy mówili o blokowaniu parkingów i przejazdów przez rodziców przywożących swoje dzieci do ww. przedszkoli, jak również mówiąc o uciążliwym hałasie dobiegającym z przedszkolnych sal.

Ostatecznie kilka dni temu doszło do porozumienia z udziałem łódzkich radnych, na mocy którego odroczono okres wypowiedzenia najmu obydwu ośrodkom przedszkolnym o dwa lata.

 

Źródła:

http://www.dzienniklodzki.pl/edukacja/a/spoldzielnia-mieszkaniowa-chce-wyrzucic-przedszkole-jednak-rodzice-maja-plan-zdjecia,9846594/

http://www.expressilustrowany.pl/lodz/a/przedszkola-zostaja-jednak-w-blokach-na-widzewie-ale-nie-na-dluzej-niz-dwa-lata,9854679/

 

Customized Social Media Icons from Acurax Digital Marketing Agency