Zapowiedzi

Spotkanie z cyklu ZDERZENIE KULTUR: Duma i uprzedzenie, czyli dyskretny urok prawicy

Wyjątkowo zapraszamy Państwa na spotkanie organizowane przez Magazyn Liberté! w klubokawiarni 6. dzielnica, gdyż po raz pierwszy zagoszczą na nim przedstawiciele łódzkiej prawicy: Przemysław Kicowski i Sebastian Rybarczyk. „Duma i uprzedzenie – czyli dyskretny urok prawicy” jest siódmą odsłoną cyklu ZDERZENIE KULTUR.

Jak piszą na swym wydarzeniu organizatorzy, rozmowy z zaproszonymi gośćmi dotykają tematu przemian kulturowych współczesnego świata z rozmaitych perspektyw – w skali globalnej, regionalnej i lokalnej, w ujęciu geograficznym, społecznym i antropologicznym. Na najbliższym spotkaniu zaproszeni prelegenci dyskutować będą nad pytaniami:

► Czym młodych uwiodła prawica?

► Dlaczego wolność i bunt kojarzone są dziś z konserwatyzmem?

► Od Europy do Wielkiej Polski, od rozwoju do tradycji – skąd tak silny zwrot?

► Czy jedność to już przeżytek? Czy dążymy do podziałów?

► Czy polski Internet skręcił w prawo?

Wśród zaproszonych gości:

► Przemysław Kicowski – asystent społeczny posła Tomasza Rzymkowskiego (Kukiz ’15), rzecznik prasowy oraz pełnomocnik Ruchu Narodowego w Łodzi

► Sebastian Rybarczyk – dziennikarz i publicysta specjalizujący się w historii służb specjalnych, pisał m.in. dla: Uważam Rze, Do Rzeczy, Focus Historia

► dr Marcin Kotras – socjolog, specjalizuje się w badaniu podziałów socjopolitycznych oraz języka współczesnych mediów

Spotkanie poprowadzi Oliwia Kacprzak (Magazyn Liberté!).

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w poniedziałek 9 maja o godzinie 18:00 do klubokawiarni 6. dzielnica przy ul. Piotrkowskiej 102 – WSTĘP WOLNY.

Animated Social Media Icons by Acurax Wordpress Development Company