Zapowiedzi

Spotkanie z prof. Bogdanem Chazanem w DA5

Redakcja Narodowej Łodzi zaprasza w imieniu łódzkiego oddziału Fundacji „Pro – prawo do życia” oraz Duszpasterstwa Akademickiego „Piątka” na spotkanie z prof. Bogdanem Chazanem. Wykład odbędzie się w ramach cyklu „Wolność drogą miłosierdzia”.

Prof. Bogdan Chazan to postać doskonale znana w środowisku narodowym. O tym bezkompromisowym lekarzu, byłym dyrektorze warszawskiego szpitala im. Świętej Rodziny zrobiło się głośno, kiedy w 2014r. odmówił zabicia chorego dziecka (potocznie jest to proceder zwany aborcją). Skutkowało to zwolnieniem Profesora z funkcji dyrektora szpitala przez prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz i złożeniem przez „poszkodowaną” matkę dziecka skargi do wiceprezydenta Warszawy i w prokuraturze. 30 kwietnia 2015 rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie ogłosił, że śledztwo przeciwko profesorowi Chazanowi zostało umorzone.

Spotkanie z prof. Bogdanem Chazanem odbędzie się 28 stycznia 2016 roku (czwartek) o godz. 18 w Duszpasterstwie Akademickim Piątka przy ul. ks. Skorupki 5 w Łodzi.

Plan spotkania:

18:00 – Msza Św. w intencji obrony życia, matek oczekujących narodzin dziecka oraz małżeństw starających się o potomstwo

19:00 – Wykład „Czy obrona życia może być przestępstwem?”, po nim dyskusja

 

Wydarzenie: Spotkanie z prof. Bogdanem Chazanem

Social Network Integration by Acurax Social Media Branding Company