Województwo

Spotkanie z prof. Markiem Chodakiewiczem w Bełchatowie

W ostatni czwartek 13 sierpnia odbyło się kolejne ze spotkań organizowanych przez stowarzyszenie Bełchatowianie Dla Narodu. Do Bełchatowa w ramach cyklu wykładów pt. „Myśli wolnego Polaka” przyjechał prof. Marek Jan Chodakiewicz. Wydarzenie zaplanowane na 17:30 rozpoczęło się z około półgodzinnym opóźnieniem, mimo to w sali teatralnej Miejskiego Centrum Kultury gościa wysłuchało ponad 100 osób.

Profesor Chodakiewicz w swoim wykładzie skupił się głównie na kwestiach obyczajowych, porównując sytuację w naszym kraju do realiów z bardziej „nowoczesnych” i „postępowych” Stanów Zjednoczonych, w których na co dzień mieszka. Wielokrotnie powtarzał, że jedyną szansą na uniknięcie zachodniego scenariusza w kwestii rewolucji obyczajowej jest działanie od podstaw, zaczynając od lokalnych społeczności. Po blisko godzinnej przemowie przyszedł czas na pytania od publiczności. Na koniec profesor Chodakiewicz zebrał zasłużone brawa, po czym widzowie mieli czas na prywatne rozmowy z zaproszonym gościem.
Spotkanie śmiało można uznać za udane. Prelegent wyraźnie zaciekawił publiczność swoimi poglądami, a także formą ich wyrażania. Mimo wakacyjnej pory, której nieodłącznym elementem są wyjazdy poza miasto, w MCK zgromadziła się liczna widownia.
Bełchatowianie Dla Narodu za pośrednictwem redakcji portalu Narodowa Łódź dziękują wszystkim za przybycie i udzielenie wsparcia finansowego na rzecz stowarzyszenia oraz już teraz zapraszają na kolejne tego typu spotkania, o których będą w przyszłości informować na swoim profilu Facebook: BelchatowianieDlaNarodu.

 

Bartosz Strzelecki

01

02

03

04

05

Fotorelacja Arkadiusza Modlińskiego: arkadiuszmodlinski.pl

Floating Social Media Icons by Acurax Wordpress Designers