Łódź

Sprzątanie grobów na Zarzewie (GALERIA)

Na tydzień przed uroczystością Wszystkich Świętych i wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych, Młodzież Wszechpolska z Łodzi zorganizowała sprzątanie grobów na łódzkim Cmentarzu św. Anny na Zarzewie. Akcja była częścią projektu Tydzień Patriotyczny.

Nim rzesze ludzi zaleją cmentarze, Wszechpolacy opieką objęli groby bohaterów, którzy swoje ziemskie życie poświęcili walce o wolną Polskę. Wszechpolacy zatroszczyli się o rzędy mogił żołnierzy i weteranów biorących udział w Wojnie Bolszewickiej 1919-1920. Miłym zaskoczeniem był fakt, iż groby oraz przestrzeń, która je otacza są utrzymywane w godny sposób i znajdują się w dobrym stanie. W widocznym miejscu na koniec prac ułożono ze zniczy znak Polski Walczącej. Następnie skierowali się na miejsce, gdzie spoczywa ppłk. Jerzy Urbankiewicz – kawaler orderu Virtuti Militari, rotmistrz Pułku 4 Ułanów Zaniemieńskich, żołnierz Armii Krajowej, więzień Workuty, pisarz i dziennikarz. Znicze zapalili także przy ścianie będącej symbolicznym Grobem Sybiraków. Do akcji dołączyli się koledzy z Ruchu Narodowego Łódzkie oraz kibice Widzewa Łódź z osiedla Górniak.

Nadchodzący czas skłania nas wszystkich, aby wracać pamięcią do ofiary krwi Polskich Bohaterów. Nie zapomnijmy objąć modlitwą ich dusze. 

„Ni podłość, ni potwarz nie splamią nam flag

Bo Polskę kochaliśmy szczerze,

I każdy z ochotą szedł dla niej na śmierć

My, Armii Krajowej żołnierze.

A choćby nam życie zabrano za łup,

Honoru nam nikt nie odbierze.

I hardzi i dumni i wierni po grób,

My, Armii Krajowej żołnierze.”

CWP!

ape

1 KOMENTARZ

Komentarze są wyłączone.

Social Media Icons Powered by Acurax Web Design Company