Łódź

Kicowski: Stop wykorzystywaniu profilu Łodzi do celów politycznych

W związku z opublikowaniem na oficjalnym profilu Miasta Łódź zdjęć z #CzarnyPiątek oraz braku zdjęć z #BiałyPiątek, mimo mojej prośby w komentarzach zdecydowałem się napisać list do Pani Prezydent Hanna Zdanowska domagając się odebrania praw administratora osobom, które obecnie zajmują się profilem Miasta. Jednocześnie zwróciłem się z żądaniem dymisji Dyrektora Biura Rzecznika Prasowego i Nowych Mediów pana Marcina Masłowskiego, jako osoby, która powinna dbać o bezstronność oficjalnych kanałów informacyjnych Miasta Łodzi. 
Nie ma mojej zgody na wykorzystywanie stron oraz profili jednostek administracyjnych oraz samorządowych do prowadzenia politycznych rozgrywek i zaognianiu sporów wśród społeczeństwa. Poniżej treść listu 

” Szanowna Pani Prezydent

W związku z wrzuceniem na publiczny profil Miasta Łodzi zdjęć z piątkowej manifestacji Czarnego Piątku oraz braku reakcji administratora na wnioski o wrzucenie również zdjęć z kontrmanifestacji Białego Piątku zwracam się z prośbą do Pani o odebranie uprawnień administratora profilu Miasta Łodzi osobom, które obecnie prowadzą profil miasta oraz o dymisję dyrektora Marcina Masłowskiego.
Moim zdaniem, jak i wielu internautów, profile publiczne miast, jednostek samorządowych itp. powinny pozostać bezstronne zarówno politycznie jak i ideowo oraz skupiać się głównie na promocji miasta lub terenów do których się odwołują.  Rozumiem, że każdy ma prawo do własnego zdania, sam jako radny wyraziłem swoje poparcie dla Białego Piątku, tak samo jak Pani dla Czarnego Piątku, jednakże profile jednostek administracyjnych powinny, a wręcz muszą pozostać bezstronne, szczególnie w przypadku sporów budzących tak duże dyskusje i emocje. Niestety na profilu Łodzi od pewnego czasu widać stronniczość przy ważniejszych tematach społecznych, jak chociażby wyżej wspomniana sytuacja z ostatniego piątku, co moim zdaniem jest niedopuszczalne. Jeżeli administrator profilu chciał pokazać zgromadzenie podczas Czarnego Piątku, moim zdaniem miał moralny obowiązek przedstawić również relację z Białego Piątku, jako kontrmanifestacji, która odbyła się dosłownie chwilę wcześniej. Przez takie „zaniedbanie” postronny internauta, obserwujący profil miasta Łodzi na Facebook-u mógłby ugruntować sobie opinię jakoby „cała Łódź była przeciwna zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej”, co jest oczywistą nieprawdą. Zakładając, że celem administratora profilu nie jest celowe wprowadzanie internautów w błąd, a jedynie „niedopatrzenie” to jest to nie pierwsze „zaniedbanie” z jego strony, stąd moja prośba.
Jednocześnie uważam, że należy zdymisjonować pana Marcina Masłowskiego jako Dyrektora Biura Rzecznika Prasowego i Nowych Mediów, ponieważ to jemu bezpośrednio podlegają administratorzy profilu miasta Łodzi. 
Z poważaniem

 

Przemysław Kicowski – radny osiedla Zarzew w Łodzi”

Plugin for Social Media by Acurax Wordpress Design Studio