Łódź

Świąteczka zbiórka darów dla schroniska im. Św. Brata Alberta(film)

21-go grudnia zakończyła się już kolejna edycja zbiórki ubrań i innych darów dla schroniska dla mężczyzn na Nowych Sadach prowadzonego przez Towarzystwo im. Św. Brata Alberta. Zgodnie z zapowiedzią w niedzielę 22-go dary dostały dostarczone na miejsce.

Była to już chyba piąta zbiórka, która zaczyna mieć charakter cykliczny. Ponieważ w schronisku mieszka zazwyczaj około 150 mężczyzn potrzeby są stałe bez względu na porę roku.

W zależności od okresu potrzeba koszulek, lżejszych ubrań, skarpet (może znacie jakiegoś producenta, sponsora) bądź ciepłej odzieży na zimę. Na obuwie zapotrzebowanie jest ciągłe. Także pościel, ręczniki czy inne akcesoria wymagają okresowej zmiany.

Tym razem dzięki hojności kilkorga darczyńców udało się zebrać 4 worki odzieży zimowej oraz sporo koszul. Ciekawostką okazał się rower treningowy ofiarowany przez jedną z klientek sklepu organizatora zbiórki prezesa łódzkiego koła Ruchu Narodowego Dariusza Ziemby. Mamy nadzieję że umili on czas podopiecznym i będzie dla nich ciekawą formą rozrywki. Do schroniska dostarczyliśmy także kilkanaście książek. Zorganizowanie biblioteki wydaje się dobrym pomysłem, wstępnie zaaprobowanym przez opiekunów. W związku z powyższym już wkrótce zaczynamy nową zbiórkę rzeczy, kosmetyków, chemii ale i książek.

Zgodnie z zapowiedzią jadę na Nowe Sady do "Brata Alberta".

Opublikowany przez Dariusza Ziembę Niedziela, 22 grudnia 2019

Jeżeli ktoś z Państwa czytelników ma zbędny regalik chętnie go wykorzystamy. Pamiętajmy także o kilkunastu kotach znajdujących schronienie wśród ludzi.

Niezmiernie cieszy fakt, iż po każdej edycji i nagłośnieniu jej w mediach odzywają się do nas kolejni zainteresowani pomocą. Czasem przywożą rzeczy do nas, czasem zawożą na własną rękę. Tak czy inaczej siejąc odrobinę dobra dostrzegamy pierwsze plony. Jeżeli macie pomysły jak rozszerzyć akcję, dotrzeć do potencjalnych ofiarodawców prosimy o kontakt z redakcją bądź inicjatorem zbiórek pod mailem: linia24@wp.pl

Social Network Widget by Acurax Small Business Website Designers