Łódź Publicystyka

Światowy dzień osób z rozdwojeniem jaźni

21 marca to Światowy Dzień osób z Zespołem Downa. Symbolem tego dnia są zdjęcia dwóch różnych skarpetek, publikowane także przez polityków. Również tych, którzy postulują, aby osoby z zespołem Downa móc legalnie zabijać.

Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miasta, intensywnie lansujący się na „kobiecych” protestach, nie widział cienia żenady w lansowaniu się teraz na Dniu osób z Zespołem Downa. „Obyśmy wszyscy wykazywali empatię na tę wyjątkowość, różnorodność, na piękno innego człowieka” – pisał na Facebooku. Trzymamy za słowo, panie przewodniczący.

Nie zawiodła także Lewica. Tomasz Trela wyraził „solidarność”, a radna Agnieszka Wieteska świętowała „Dzień Kolorowej Skarpetki”. Niestety żadnych konstruktywnych tez (jak choćby wykreślenie z programu partii „aborcji na życzenie”) nie usłyszeliśmy.

Ciekawym spostrzeżeniem jest brak wsparcia akcji przez Prezydent Hannę Zdanowską i kogokolwiek z Wiceprezydentów. Zważywszy, że wsparli oni proaborcyjne protesty, a Joanna Skrzydlewska nadal ma w tle zdjęcie „wieszaka”, plus za brak hipokryzji.

Ostro do tego festiwalu obłudy odniósł się łódzki Ruch Narodowy. „Nie bądź hipokrytą i nie wycieraj sobie gęby czyjąś chorobą, byleby lajki się zgadzały” – zaapelowali narodowcy do Gołaszewskiego.

Wygląda na to, że kolejny rok z rzędu Światowy Dzień osób z Zespołem Downa liberalno-lewicowi hipokryci zamienili się w Światowy Dzień osób z rozdwojeniem jaźni. Bez wielkich zaskoczeń.

Źródła zdjęć: https://twitter.com/poselttrela https://www.facebook.com/RNOLODZ

Social Network Integration by Acurax Social Media Branding Company