Publicystyka

”Swój do swego po swoje”

Wielu Polaków kupując różne produkty, od jedzenia poprzez chemia, a kończąc na sprzęcie AGD i RTV nie zastanawia się nad ich pochodzeniem, ani nad miejscem zakupu. Głównym kryterium wyboru jest najczęściej cena.

Odpowiedź jest prosta, zagraniczny koncern chcąc otworzyć biznes w Polsce, pierwsze co robi po rozeznaniu rynku to… negocjuje wakacje podatkowe z przedstawicielami naszych władz. Polski przedsiębiorca może o ulgach podatkowych zapomnieć. Kiedy zagranicznemu kontrahentowi uda się takowe wywalczyć (a zazwyczaj mu się udaje) z racji tego, iż jego kapitał jest większy niż kapitał przeciętnego „Kowalskiego” przy otwarciu swojego sklepu, może sobie pozwolić na celową obniżkę cen produktów, aby wyniszczyć konkurencję. To się właśnie dzieje w naszym kraju. Jeszcze gorzej jest, kiedy zagraniczny koncern sprowadza ze swojego kraju, tzw. produkty „drugiej kategorii” i sprzedaje je naiwnym Polakom.

Dlaczego jest to takie groźne? Mianowicie dlatego, ponieważ pieniądze które wydajemy w sklepach zagranicznych bądź kupując zagraniczne produkty w większości są wyprowadzane z naszego obiegu. Innymi słowy, pieniądze wyjeżdżają zagranicę i raczej nie wracają. To powoduje przerwanie przepływu gotówki w kraju i coraz gorszy poziom gospodarki Polski.

Na te właśnie problemy zwraca uwagę akcja narodowców „Swój do swego po swoje”. Ma ona na celu zachęcać Polaków do kupowania POLSKICH produktów, wytwarzanych przez POLSKICH przedsiębiorców w POLSKICH sklepach. Wtedy i tylko wtedy możemy uniknąć wyprowadzaniu naszego kapitału zagranicę i ratować naszą gospodarkę, której los obecnie spoczywa wyłącznie na barkach małych i średnich przedsiębiorstw. Dlatego też na stronie tworzony jest specjalny katalog polskich firm, mający ułatwić dokonywanie codziennych wyborów tym, którzy chcą wesprzeć polską gospodarkę.

Również w Łodzi, przed świętami Wielkanocnymi planowana jest po raz kolejny akcja „Swój do swego po swoje”, tym razem na dużo większą skalę. Zachęcamy do kontaktowania się i włączania w akcję.

Animated Social Media Icons by Acurax Wordpress Development Company