Łódź

Paramilitarne szkolenie Młodzieży Wszechpolskiej

Na początku bieżącego tygodnia odbyło się paramilitarne szkolenie w Lesie Łagiewnickim zorganizowane przez Młodzież Wszechpolską, które przeprowadziło pięciu wykwalifikowanych instruktorów. Oprócz treningu czysto fizycznego na wytrzymałość i koordynację ruchową były również ćwiczenia typowo taktyczne.

Blisko trzydziestu patriotów w czterech grupach szkoliło się w temacie alternatywnych sposób porozumiewania się na odległość, gdy zawodzą tradycyjne środki komunikacji – brak prądu, uszkodzone instalacje elektryczne, znajdowania nadajników ukrytych w lesie.

Szkolenie obejmowało także ćwiczenia kartograficzne – czytanie wojskowych i cywilnych map oraz sprawdzanie orientacji w terenie, lokalizację miejsc pobytu na mapach, wyznaczanie tras przemarszu.

Pojawiły się też ćwiczenia na spostrzegawczość polegające na zapamiętywaniu w bardzo krótkim czasie miejsc, przedmiotów oraz zwracaniu uwagi na szczegóły.

Uczestnicy szkolenia trenowali maskowanie przy pomocy naturalnych uwarunkowań terenu i obserwacji wyznaczonych celów.

Był to kolejny etap akcji, po zajęciach na strzelnicy, z cyklu „Umiesz liczyć? Licz na siebie”. Podczas szkoleń instruktorzy wielokrotnie podkreślali, jak ważne jest odpowiednie przygotowanie do zadań i jak dużo trzeba ku temu poświęcić.

W.B

 

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company