Łódź

Szybka reakcja kibiców i narodowców na zniszczony mural Żołnierzy Niezłomnych

1 marca w Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych całą Polskę obiegła informacja o zniszczonym muralu poświęconym członkom partyzantki antykomunistycznej.

Za zniszczenie patriotyczne graffiti odpowiada prawdopodobnie lewica, która często atakuje uczestników powstania antykomunistycznego.
Na jednym z portali społecznosciowym działacze Ruchu Narodowego w Łodzi tak skomentowali działania wandali: 👉Ciągła walka lewicy, aby zniszczyć dobre imię żołnierzy wyklętych inspiruje do takich aktów wandalizmu. Słyszeliśmy niejednokrotnie podczas różnych strajków, z którymi utożsamiali się politycy zarówno Platforma Obywatelska jak np. przewodniczący Łódzkiej Rady Miejskiej p. Marcin Gołaszewski, czy Lewica, że to jest wojna, żeby zostawiać za sobą ślady i inne bardziej wulgarne i nawiązujące do przemocy hasła. Przy wsparciu właśnie tych polityków później obserwujemy takie bulwersujące sytuacje.
Mural znajdował się w Łodzi był stworzony przez patriotyczną grupę kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego. W ciągu kilku dni kibicom piłkarskim udało sie odnowić zniszczone malowidło.
W akcje pomocy zangażowały sie także środowiska narodowe w Łodzi. Narodowcy zorganizowali zbiórkę funduszy na odnowienie muralu.
Na publicznej zbiórce „Fundacji Piastowskiej” można również dorzuć symboliczne „parę złotówek” – !!! https://zrzutka.pl/h65f2w !!!
Porozumienie łódzkich środowisk narodowych wespół z kibicami oraz dzięki wsparciu Fundacji Piastowskiej organizuje zrzutkę dzięki której będziemy sfinansować naprawiony już przez kibiców mural (pieniądze trafią do autora).” – napisali narodowcy
Pozostałe fundusze, które uda się uzyskać narodowcy przekażą, na powstanie kolejnych murali ku czci żołnierzom, którzy byli się z dwoma okupantami.

Mural przed i po dewastacji
Odnowiony mural w Parku na Zdrowiu

Źródło fb

Social Media Integration by Acurax Wordpress Developers