Events Województwo

Tak albo nie – czyli jak Polacy powinni wpływać na polityków. Spotkanie z Wojciechem Sumlińskim w Sieradzu – relacja

10 lutego bieżącego roku sieradzki Ruch Narodowy przy wsparciu Fundacji Piastowskiej zorganizował w parafii św. Urszuli Ledóchowskiej przy ulicy Krakowskie Przedmieście 123A kolejne w cyklu wojewódzkim spotkanie z Wojciechem Sumlińskim – najbardziej inwigilowanym dziennikarzem śledczym w Polsce.

Na sali zajęte były wszystkie miejsca, mimo alertów pogodowych udało się dotrzeć  aż  120 osobom.
Pan Wojciech płynnie opowiedział o Popiełuszce i jego dobrym sercu, o tym że nie był politykiem a obrońcą zwykłych ludzi, o rzeczywistości warszawskich gett podczas II wojny światowej i przywołał żydowskie pamiętniki opisujące tamte czasy. Była też mowa o kolaborujących państwach, oraz o tym, że tylko nasz kraj w tej strasznej sytuacji dotrzymał zobowiązań.
Mogliśmy usłyszeć o felernych świadkach Tomasza Grossa, których nie było w Jedwabnem w 41 roku (jak Eljasza Grądowskiego), a jak wiemy Gross nie omieszkał swoich antynaukowych i niewiarygodnych ,,dowodów” zamieścić w książce Sąsiedzi, która poruszyła lawinę międzynarodowej opresji wobec Polski. Nie zabrakło odniesienia do Przedsiębiorstwa Holocaust Normana Finkelsteina – uczciwego Żyda, który już w 2002 roku przewidywał, że kolejna na liście dłużników Izraela będzie Polska.

,,To, co Państwo obserwujecie dziś, to jest to o czym pisał już wtedy Norman Finkelstein – to będzie się działo, Polska będzie płacić”

Z sali padło wiele ciekawych i z polotem skonstruowanych pytań, była powaga, była refleksja ale nie zabrakło też krotochwil, które pozwoliły rozluźnić atmosferę.
Oby więcej takich spotkań uświadamiających jak wielki skarb mamy do obronienia – a skarbem tym jest Polska, wystawiana z każdej strony świata na przykre, nieuprawnione na tle dziejów, ciosy.

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu spotkania jak również sympatykom i osobom zainteresowanym za przybycie i czynny udział w panelu dyskusyjnym zwieńczającym wydarzenie.

Zachęcamy również do polubienia strony zrzeszającej lokalnych patriotów -jej zadaniem będzie pobudzanie do inicjatyw społecznych sieradzan, którzy są wrażliwi na spuściznę historyczną swojego miasta.
https://www.facebook.com/groups/280339272939902/

Malwina Gogulska


Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company