Województwo

Tomaszowianie przeciw promocji lgbt w przestrzeni publicznej

25 października duża grupa tomaszowskiej młodzieży wyraziła sprzeciw wobec promocji LGBT w przestrzeni publicznej, a zaplanowany „tęczowy spacer” po placu Kościuszki spalił na panewce.

W tym miejscu warto jednak nakreślić ogólny obraz całego zdarzenia oraz to, co było inspiracją dla niewielkiej grupki do organizacji wydarzenia wspierającego dewiantów seksualnych. Od kilku lat w całym kraju przeprowadzana jest kampania pod hasłem „Tęczowy piątek”, które według organizatorów ma uczyć tolerancji w stosunku do osób o odmiennej orientacji. Niestety pod płaszczykiem takich pojęć jak „tolerancja” i „równość” wielokrotnie odbywa się indoktrynacja i promocja gender wśród dzieci i młodzieży przez część dyrektorów, pedagogów, a także samorządy uczniowskie.

Przeciwnicy LGBTQ+
Zwolennicy LGBTQ+

Pierwsze informacje jakie spływały z Tomaszowa były bardzo pozytywne dla normalnej części mieszkańców i mówiły, że żadna z miejscowych szkół nie podjęła się przeprowadzenia tego typu zajęć. Ta jakże sympatyczna informacja stała się czynnikiem motywującym dla starszej grupy pań z tomaszowskich struktur Kongresu Kobiet, które postanowiły, iż w ramach solidarności z homoseksualną mniejszością zamieszkującą nasze miasto, zorganizują „tęczowy spacer”, o czym poinformowały na swoim fanpejdżu, zachęcając do dołączenia…
Informacje te dość szybko obiegły różne grupy na Facebooku, co przyczyniło się do spontanicznego zmobilizowania części mieszkańców. Jakiż smutek rysował się na twarzach przybyłych tego wieczora organizatorów, gdy dostrzegli, iż zdecydowaną większość przybyłych na plac Kościuszki stanowili młodzi ludzie, którzy przyszli wyrazić swój sprzeciw wobec promocji homopropagandy w przestrzeni publicznej.

Co do samych zdarzeń, które rozegrały się 25 października w centrum Tomaszowa, to zaskoczyła wszystkich duża liczba przeciwników tzw. „Tęczowego spaceru”, która oscylowała w okolicach 150 osób, będąc dużym zaskoczeniem dla strony przeciwnej oraz niewielkiej liczby policjantów, którzy zostali przysłani, aby dbać o spokój. Śmiech i politowanie budziła frekwencja (ok. 20 osób) oraz średnia wieku (ok. 50+) osób chcących wyrazić swoje poparcie dla środowisk lgbt oraz fakt, iż tęczowy spacer nie doszedł do skutku, a przybyłe osoby ograniczyły się do zdjęcia z tęczowymi parasolkami po czym szybko opuściły plac Kościuszki. Tak duże dysproporcje pokazują, iż bez cyrku obwoźnego homo dewiantów takie inicjatywy skupiają maksymalnie małą grupkę wariatów, którzy na co dzień zrzeszeni są w miejscowych strukturach partii lewicowych i liberalnych, bądź ich społecznych przybudówkach jak np. Kongres Kobiet lub KOD.

Z perspektywy czasu trzeba odnotować jednak, iż zajęcia w ramach tzw. „tęczowego piątku” odbyły się jednak w I Liceum Ogólnokształcącym, oficjalnie z inicjatywy samorządu uczniowskiego co sprawiło, iż piątkowy mały sukces „pospolitego ruszenia” konserwatywnej części mieszkańców Tomaszowa ma nieco gorzki smak.

Konrad.K

Social Media Integration by Acurax Wordpress Developers