Województwo

Tomaszowscy wszechpolacy w trosce o środowisko naturalne

W sobotnie popołudnie udaliśmy się na zielone tereny przyległe do rzeki Pilicy, gdzie mieszkańcy miasta chętnie wypoczywają w ciepłe i słoneczne dni. Przy okazji wypoczynku nad wodą rzeczą naturalną jest zaopatrzenie w różnego typu napoje oraz przekąski.

Niestety, wiele osób po zakończeniu swego czasu wolnego na świeżym powietrzu bezrefleksyjnie pozbywa się odpadów na miejscu gdzie wypoczywało – nie zadając sobie trudu, aby zużyte papierki i puste butelki wyrzucić do pobliskiego kosza na śmieci – pozostawiając po sobie chlew. Najlepszym świadectwem niechlujstwa oraz braku poszanowania dla natury przez niektórych mieszkańców jest fakt uzbierania 6 pełnych worków ze śmieciami w przeciągu godziny. Kolejny etap akcji związany był z rozwieszeniem plakatów uczulających wypoczywających o zachowanie porządku w miejscu, w którym spędzają wolny czas.

MWT1Zdajemy sobie sprawę, że te kilka uzbieranych worków to jedynie wierzchołek góry lodowej, a raczej śmieciowej, jaka zawala nasze lasy, parki oraz ulice miast. Jeśli chcemy, aby kolejne pokolenia mogły wypoczywać w czystym otoczeniu, to musimy przedsięwziąć wszelkich starań, aby wymóc na naszym społeczeństwie większy szacunek do miejsc, w którym żyjemy i odpoczywamy. Dbałość o środowisko naturalne, a także edukowanie społeczeństwa w tym zakresie jest bezapelacyjnie jednym z głównych wyzwań i obowiązków, jakie stoją przed nacjonalistami, a zwłaszcza wszechpolakami.
MWT3

Plugin for Social Media by Acurax Wordpress Design Studio