Łódź

Transexualizm po łódzku…?

Łódź jest miastem, które cieszy się opinią tak nowoczesnego, że nawet sami mieszkańcy zaczęli iść zgodnie z jego postępem. Jedynie w przeciągu ubiegłego roku aż 10 mieszkańców miasta zmieniło swoje nazwisko z powodu… zmiany płci. Przeciwnicy transseksualizmu zadają sobie jedno pytanie – kto to wszystko sfinansował?

Wraz z głośną akcją rewitalizacji kamienic w centrum miasta, kilku mieszkańców nastrojonych zmianami również postanowiło odmienić coś w sobie na lepsze. Śledząc nowe trendy, pochodzące wprost z-za naszej zachodniej granicy, aż ponad 10 osób zmieniło w ubiegłym roku swoją płeć. Urząd Stanu Cywilnego w Łodzi zarejestrował aż tyle przypadków zmiany imienia i nazwiska w związku z chęcią osiągnięcia nowej tożsamości.

Aby pozytywnie przejść procedurę zmiany swoich personaliów należy spełnić kilka warunków na podstawie których weryfikowana jest podejmowana decyzja. Z ustawy czytamy, że imię czy nazwisko możemy zmienić przede wszystkim, gdy jest ośmieszające albo nielicujące z godnością człowieka, gdy nazwisko, które posiadamy obecnie zostało bezprawnie zmienione (szczególnie obejmuje to osoby, które ucierpiały podczas stanu wojennego) oraz na nazwisko, którym posługujemy się na co dzień (trzeba przedstawić uzasadnione dowody). Przypadek zmiany płci jest szczególny, dlatego trzeba przynieść odpowiednie dokumenty udowadniające leczenie się oraz przeprowadzenie odpowiednich w tym celu zabiegów. Z reguły, po przejrzeniu owej dokumentacji, takiej osobie się nie odmawia, ze względu na to, że może być ona narażona na przykrości w związku z przeprowadzeniem tego zabiegiem. Koszt takiej decyzji to 37zł.

W obecnym roku nie zarejestrowano jeszcze takiego przypadku, jednak mimo to zauważamy, że do Łodzi wkracza kolejna rewolucja opłacana z pieniędzy podatników. Na ulicach miasta widać coraz więcej zachodnich standardów, które nie podobają się większości mieszkańców, bo wiadomo w jakim kierunku prowadzą. Czy aby na pewno władza słucha głosu swoich obywateli i działa zgodnie z ich dobrem? W tej sprawie kwestię pozostawiam do rozstrzygnięcia.

Agnieszka J.

Social Network Widget by Acurax Small Business Website Designers