Łódź

Udział w kampanii NowoczesnejPL zaliczane jako praktyki na UŁ ?!

Dr matematyki UŁ Katarzyna Lubnauer poszukuje chętnych do udziału w jej kampanii wyborczej. Kto z Państwa chciałby bliżej przyjrzeć się kampanii wyborczej, może się skontaktować z dr Lubnauer przez FB lub stronę internetową. Udział w kampanii wyborczej może być zaliczony jako praktyki z PR”.

Takiego e-maila otrzymali studenci dziennikarstwa UŁ pod koniec sierpnia. Wiadomosć ta została wysłana z konta kierownik Zakładu Teorii i Praktyki Komunikacj.

Kim jest sama doktor Katarzyna Lubnauer? Jest doktorem matematyki oraz wykładowcą na Wydziale Matematyki i Informatyki UŁ. Obecnie także zajmuje pierwsze miejsce na łódzkiej liście partii NowoczesnaPL do Sejmu.

Jak przed zarzutami broni się zainteresowana?

Oświadczenie:
W związku z informacjami dotyczącymi zachęcania wolontariuszy do udziału w mojej kampanii wyborczej oświadczam, że: – przed wysłaniem maila jego autorka nie zapytała mnie o zdanie na temat oferty zaliczenia praktyk w zamian za udział w mojej kampanii, ani nawet nie poinformowała mnie o swojej inicjatywie. Nie jestem w stanie dowiedzieć się, co nią kierowało, ponieważ obecnie przebywam za granicą. – studentów, którzy zgłosili się do mnie w tej sprawie informuję, że szukam wolontariuszy, ale o żadnym zaliczaniu zajęć nie może być mowy. – uważam, że wykorzystywanie zależności, szczególnie takiej, jaka występuje między wykładowcą a studentem, aby zachęcać do zaangażowania się w kampanię polityczną, łamie podstawowe standardy etyczne obowiązujące zarówno naukowców, jak i polityków. Z poważaniem Katarzyna Lubnauer

S.S

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company