Łódź

UMŁ promuje lewicę. Kim są propagandziści Zdanowskiej?

Czarny protest, koszulki z napisem „Konstytucja” i wiele innych. Administratorzy oficjalnych profili społecznościowych naszego miasta, oprócz promowania Łodzi, publikują treści typowo polityczne, promujące poglądy lewicowe. Próbowaliśmy dowiedzieć się, kto sieje lewacką propagandę pod płaszczykiem promocji miasta.

Wielu internautów zwraca uwagę na skandaliczną politykę promocyjną w wydaniu oficjalnego profilu Łodzi na portalu Facebook, na którym wielokrotnie promowano czarne protesty, a także manifestacje w obronie sądów. Jednocześnie pomijane są oddolne inicjatywy m.in. marsze Żołnierzy Wyklętych.

Zapytaliśmy łódzkich urzędników o wytyczne co do treści, które publikują w oraz o to, kto konkretnie odpowiada za promocję miasta w internecie. Niestety nie otrzymaliśmy wyczerpującej odpowiedzi. – „W odpowiedzi na wniosek o udzielenie informacji publicznej z 3-go września br., uprzejmie informuję, iż materiały do publikacji na kanałach w mediach społecznościowych dobierane są na podstawie kryterium ich atrakcyjności, aktualności, stopnia powiązania z szeroko rozumianą tematyką miejską, realizowanych inwestycji miejskich, sposobów spędzania wolnego czasu, kultury i rozrywki, a także ważnych wydarzeń społecznych. Ze względu na specyfikę mediów społecznościowych pojawiają się tam także materiały o tematyce humorystycznej, żartobliwej, wykorzystujące popularne w tym środowisku środki wyrazu” – pisze rzecznik prezydent Zdanowskiej, który nie wspomniał o wytycznych dotyczących polityki, mimo że treści lewicowe pojawiają się na oficjalnym profilu Łodzi m.in. na portalu Facebook.

Z odpowiedzi wynika również, że za materiały odpowiadają członkowie Zespołu Mediów Społecznościowych, czyli zwykli urzędnicy, a także inne osoby oddelegowane do pracy w Biurze Rzecznika Prasowego i Nowych Mediów oraz praktykanci i stażyści. Marcin Masłowski, były dziennikarz Gazety Wyborczej, który obecnie stoi na czele Biura, nie ujawnił nazwisk wszystkich osób, które tworzą treści na oficjalnych profilach miasta w mediach społecznościowych.

Redakcja

Animated Social Media Icons by Acurax Wordpress Development Company