Łódź

Uniwersytet Łódzki promuje LGBT

Studenci Uniwersytetu Łódzkiego wyrazili zaniepokojenie kontrowersyjnymi wydarzeniami, jakie w dniach 13.04 – 15.04 miały miejsce na Wydziale Ekonomiczno – Socjologicznym, a podczas których promowana była – ich zdaniem – ideologia gender. W trakcie tzw. „Tygodnia pracy socjalnej” odbyły się m. in. „warsztaty antydyskryminacyjne” oraz pokaz filmu promujący LGBT pt. „Pride”.

Wydarzenie to współorganizowała Katedra Socjologii Stosowanej i Pracy Socjalnej Uniwersytetu Łódzkiego wraz z lewicowym stowarzyszeniem promującym niemoralne zachowania oraz ideologię gender zwanym „Fabryką równości”. Bierni na promocję nieobyczajności nie pozostali działacze Młodzieży Wszechpolskiej, którzy powiadomili o tym Posła na Sejm RP Tomasza Rzymkowskiego, z którym na co dzień współpracują. Poseł Rzymkowski postanowił złożyć interpelację w tej sprawie do Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Jarosława Gowina.

W interpelacji Rzymkowski zadał dwa pytania na temat kwestii finansowania oraz upolitycznienia publicznej uczelni.

  1. Czy Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego finansowało powyższe wydarzenia ze środków budżetowych ministerstwa, a jeśli nie, to proszę o wskazanie, kto i na jakich warunkach sfinansował promocję genderyzmu i LGBT na publicznej uczelni wyższej?
  2. Czy Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego uważa za stosowne wspieranie politycznych inicjatyw ideologów LGBT i gender na publicznych uczelniach wyższych takich jak Uniwersytet Łódzki?

20160415_123845

1 KOMENTARZ

  1. Może dlatego, że uniwersytet ma być kuźnią otwartych umysłów, a nie zamkniętych bezmózgów, kurczowo trzymających się ksenofobicznych i segregujących poglądów pod płaszczykiem tradycji i konserwatyzmu. Ma sprawiać, że ludzie sami będą w stanie ocenić czy taka a nie inna ideologia jest dla nich w porządku czy nie, bez głosu z zewnątrz. A przy okazji – artykuł jest napisany tendencyjnym, nakierowującym na określone skojarzenia językiem. Czym innym jest „promowanie” LGBT, a czym innym pozwolenie na prezentację/warsztaty. Na Politechnice Białostockiej też promowali ONR?

Komentarze są wyłączone.

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company