Historia i Kultura Województwo

VI Pielgrzymka Środowiska Narodowego na Jasną Górę

30 marca po raz szósty środowiska narodowe przybyły na Jasną Górę, aby zawierzyć działalność Ojczyzny oraz organizacji opiece Królowej Polski. Zakłócić jej przebieg nieudolnie próbowały środowiska lewicowe.

W dniu 30 marca działacze Okręgu Łódzkiego Młodzieży Wszechpolskiej wraz z przedstawicielami RN i ONR oraz sympatykami idei narodowej udali się autokarem na Jasną Górę. Narodowcy chcieli odwiedzić obraz Matki Boskiej Jasnogórskiej, aby podziękować za łaski oraz prosić o błogosławieństwo w pracy i działalności.

Pielgrzymkę zainicjował uroczysty apel na Błoniach Jasnogórskich. Swoje przemówienie wygłosił m.in. prezes MW Ziemowit Przebitkowski. Następnie zgromadzeni udali się do Kaplicy Matki Bożej, w której odbyła się Msza św. . Po Eucharystii rozpoczęła się konferencja w Auli o. Kordeckiego, w której uczestniczyli pielgrzymi oraz zaproszeni goście, wśród których znaleźli się Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina oraz Prezes Fundacji Ordo-iuris, adw. Jerzy Kwaśniewski. W czasie trwania konferencji doszło także do zaprzysiężenia nowych członków Młodzieży Wszechpolskiej. Około godziny 21:00 rozpoczął się Apel Jasnogórski, w czasie którego została odśpiewana polska pieśń „Bogurodzica”. Po zakończeniu uroczystości odbył się przemarsz na przyklasztorne błonia, gdzie rozwinięto ogromny transparent upamiętniający życie i działalność ” Poznańskiej piątki”, salezjan, męczenników, ofiar niemieckiej okupacji. Pielgrzymka zakończyła się około godziny 23:00, po czym uczestnicy przepełnieni duchową energią wrócili do swoich domów.

Social Media Widget Powered by Acurax Web Development Company