Events Województwo

VII marsz dla Życia i Rodziny w Rawie Mazowieckiej już za nami!

Po dotarciu do celu marszu / zdjęcie: Radio Victoria „Między Łodzią a Warszawą”

Wczoraj, 16 czerwca 2019 roku po raz siódmy ulicami Rawy Mazowieckiej przeszedł marsz dla Życia i Rodziny. Przywiązanie do wartości takich jak Życie i Rodzina zamanifestowało łącznie 320 osób.

Marsz poprzedziła Msza Święta w Kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która rozpoczęła się o 11:30. Godzinę później przed Kościołem rozpoczęło się formowanie marszu.
Podczas jego trwania w bardzo dobrej i pozytywnej atmosferze wszyscy wspólnie śpiewaliśmy piosenki o tematyce religijnej.
Członkowie wspólnoty młodzieżowej „Genesis” odczytali także scenkę, której celem było zachęcenie do podejmowania duchowej adopcji nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone.
Jako rawska Młodzież Wszechpolska również włączyliśmy się do pomocy w marszu. Otrzymawszy mikrofon, moim zadaniem było zadać kilku wybranym uczestnikom manifestacji pytania na temat rodziny, co uczyniłem.
Po dotarciu do celu marszu, czyli Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki, doszło do zakończenia manifestacji. Niemniej jednak to nie był koniec, ponieważ na miejscu było kilka atrakcji!
Oprócz tradycyjnej waty cukrowej organizatorzy przygotowali także kilka zabaw dla najmłodszych uczestników marszu. W przeprowadzenie zabaw aktywnie włączyli się członkowie „Genesis”.

Wspaniała atmosfera na marszu to zasługa osób, które zaangażowały się w pomoc w jego przeprowadzaniu. Warto wspomnieć też, że w organizację tegorocznego marszu dla Życia i Rodziny wiele serca włożył ksiądz Paweł Olszewski.

Bartosz Florek

Animated Social Media Icons by Acurax Wordpress Development Company