Łódź

W Łodzi będzie kolejne centrum handlowe?

Mieszkańcy ulicy Warneńczyka od dłuższego czasu walczą z inwestorem, który chce wybudować centrum handlowe Plaza w miejscu zabytkowej fabryki Fakora. Ich zdaniem obiekt, którego długość ma wynosić około 1 kilometra a wysokość 20 metrów, jest stanowczo za duży i spowoduje znaczne pogorszenie warunków mieszkaniowych, chociażby poprzez zasłonięcie światła dziennego w okolicznych budynkach. Ważnym argumentem jest także szerokość samej ulicy Warneńczyka, która jest dosyć wąska i już minięcie się dwóch aut sprawia problem, a to właśnie z tej strony byłby planowany dojazd do nowego centrum handlowego.

Sprawa ma być zgłoszona także do prokuratury, ponieważ zdaniem mieszkańców niepokój budzą nieprawidłowości w dokumentach oraz przelewy finansowe wykonywane przez inwestora na konto miasta lub wcześniej na budowę Centrum Dialogu.

Urzędnicy oraz rządzący radni na czele z Mateuszem Walaskiem z PO twierdzą, że miasto nie ma żadnych powiązań z inwestorem. Dodatkowo podkreślają, że zmiana studium zagospodarowania miejskiego nic nie zmieni, ponieważ nic innego tam powstać nie może. Jak twierdzi radny Walasek żaden deweloper nie zbuduje bloków w pobliżu torów, natomiast inwestycja przemysłowa będzie znacznie bardziej uciążliwa dla mieszkańców nić centrum handlowe.

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company