Historia i Kultura Województwo

W Rawie Mazowieckiej zostanie odsłonięty pomnik poświęcony Dmowskiemu!

Już w najbliższą niedzielę z samego rana w Rawie Mazowieckiej rozpoczną się uroczystości związane z odsłonięciem pomnika poświęconego Romanowi Dmowskiemu. O szczegółach dotyczących tego wydarzenia poniżej.

W programie uroczystości odsłonięcia, która rozpocznie się w niedzielę 15 sierpnia o godzinie 9:00 (plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 4 – tablica zostanie zainstalowana na budynku Urzędu Miasta) odśpiewaniem Hymnu Państwowego, jest zaplanowane:
1. Powitanie gości i okolicznościowe wystąpienia (wśród gości będą m.in. prof. Jan Żaryn – dyrektor Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego)
2. Odsłonięcie tablicy pamiątkowej przez przedstawicieli inicjatorów upamiętnienia Romana Dmowskiego: Bartosza Florka (Stowarzyszenie Młodzież Wszechpolska) oraz Rafała Miszczaka (Komitet Społeczny Upamiętnienia Romana Dmowskiego) wspólnie z burmistrzem miasta Rawa Mazowiecka Panem Piotrem Irlą
3. Poświęcenie tablicy Romana Dmowskiego przez ks. proboszcza Bogumiła Karpa
4. Złożenie wieńców

Brak opisu.

Odsłonięcie tablicy jest efektem starań rawskiej struktury Młodzieży Wszechpolskiej, która we wrześniu zeszłego roku wystartowała ze zbiórką podpisów pod petycją w sprawie stworzenia tablicy pamiątkowej Romana Dmowskiego. Tablicy jednak nie sfinansowały władze miasta, lecz młodzi społecznicy za pomocą zbiórki funduszy w internecie. Działaczom udało się zebrać ponad 12 000 złotych, dzięki którym ich inicjatywa ziści się już w tę niedzielę!

Zdjęcie – pl.wikivoyage.org

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company