Events

W Warszawie odbyła się pikieta „Stop agresji LGBT!”

W Warszawie 16 sierpnia na Krakowskim Przedmieściu przed Bramą Główną Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się manifestacja środowisk narodowych zatytułowana ,,Stop agresji LGBT,”.

Pikieta została zorganizowana głównie przez Młodzież Wszechpolską, przy współpracy z Ruchem Narodowym, stowarzyszeniem Marsz Niepodległości oraz Rotami Marszu Niepodległości. Demonstracja była odpowiedzią na ostatnie działania osób, reprezentujących poglądy lewicowo-liberalne, które afirmowały poczynania Michała Sz. posługującego się pseudonimem ,,Margot”. Aktywista dopuścił się profanacji symboli religijnych, dewastacji furgonetki oraz przemocy wobec kierowcy, który jest działaczem fundacji prolife. Młodzież Wszechpolska nie pozostała dłużna i w niedzielne południe wyszła na ulicę pokazać sprzeciw względem popierania agresji.

Podczas pikiety swoją obecnością zaszczycili nas m. in. wieloletni działacze środowisk narodowych oraz różni aktywiści. W tym gronie znalazł się również poseł na Sejm Rzeczypospolitej Krzysztof Bosak, czy prezes Młodzieży Wszechpolskiej Ziemowit Przebitkowski. Goście wygłosili kilkunasto-minutowe przemówienia na scenie. Zebrani okazali sprzeciw bezpruderyjnym i apodyktycznym działaniom aktywistów LGBT, poprzez skandowanie haseł. Wśród nich znalazły się hasła takie jak: ,,Nie czerwona, nie tęczowa, tylko Polska narodowa”, ,,Bóg, honor, ojczyzna”, i wiele innych. Podczas demonstracji została spalona 6-kolorowa flaga, co było symbolem odwdzięczenia się za wielokrotne profanacje związane z wieszaniem flag na pomnikach ściśle związanych z uczuciami religijnymi. Doszło do prób zagłuszenia wystąpień gości przez uczestników kontrmanifestacji. Kontrmanifestanci puszczali głośną muzykę z wcześniej ustawionych głośników, narysowali tęczę na ulicy i tańczyli, chcąc okazać nonszalancję wobec przemówień.

Dzięki pomocy policji i Straży Marszu nie doszło jednak do infiltracji manifestacji, przez co pikieta miała charakter pokojowy. Młodzież Wszechpolska skupiła się wówczas na rekrutacji przybyłych ludzi do swoich struktur oraz zbiórce podpisów pod projektem ustawy Ordo Iuris ,,Tak, dla rodziny, Nie, dla Gender”. W tym celu zostały rozstawione 3 namioty, gdzie udało się zebrać setki podpisów poparcia. Zgromadzenie zakończyło się około godziny 19 z doskonałą frekwencją. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.

Social Network Integration by Acurax Social Media Branding Company