Events Łódź Województwo

[Weekendowy przegląd wydarzeń] – 11-13 listopada

KULTURA I WYDARZENIA

 

TEATR

Teatr Wielki

Straszny Dwór (piątek, 18:30; sobota, 18:30; niedziela, 17:00)

Opera Stanisała Moniuszki, jedna z polskich czołowych dzieł XIX wieku w reżyserii Krystyny Jandy.

Teatr Powszechny

Pomoc domowa (sobota, 19:00, 19:00; niedziela, 19:00)

Komedia Camolettiego w specjalnie przygotowanym przekładzie Bartosza Wierzbięty, znanego szerokiemu gronu odbiorców, jako twórca polskich dialogów do takich filmów animowanych, jak m.in. „Shrek”, „Rybki z ferajny”, „Misja Kleopatra”, „Asterix i Obelix”, „Madagaskar”, „Sezon na misia”, „Kot w butach”, „Film o pszczołach”, „Hotel Transylwania”.

Vladimir (sobota, 19:15; niedziela, 19:15)

Historia trójki przyjaciół zamieszkujących pod jednym dachem, którzy postanowili wynająć pokój tytułowemu bohaterowi. Od tego mementu ich dotychczasowe życie uleg zmianie.

Teatr Jaracza

Podróż do Buenos Aires (sobota, 19:00)

W ponad godzinnym monologu Gabriela Muskała przedstawia proces rozsypywania się świadomości bohaterki, zamierania jej świata, stopniowej atrofii pamięci. Przedstawia przejmująco – właśnie dlatego, że niedosłownie, bez postarzania młodej twarzy i prowokowania zbyt łatwych wzruszeń. (…) Cały ów work in regress (jak określono rzecz w podtytule) pokazany zachwycająco misternie i konsekwentnie; właśnie precyzja scenicznej relacji skupia uwagę widowni niczym kryminał. Mądry, dojrzały spektakl w reżyserii Mariana Półtoranosa

Przed odejściem w stan spoczynku (niedziela 19:00)

Wysoka poprzeczka postawiona przez Teatr Jaracza. Wera (Lisiecka) i Klara (Paszczenko), Rudolf (Wichrowski). Grają fenomelnalnie! Wciskająca w krzesło przerażająca i przytłaczająca komedia.

Teatr Nowy

Przyjazne dusze (sobota, 19:00, niedziela 16:00)

Komedia przesiąknięta czarnym humorem i jednoczesnie bardzo życiowa. Główni bohaterowie, czyli małżeństwo w średnim wieku, które wraca do domu po ciężkim wypadku. No właśnie jak?

Kto nie ma, nie płaci  (sobota, 19:15; niedziela, 19:15)

Sztuka opowiada o dwóch małżeństwach oraz ich problemach życiowych. Co są wstanie zrobić kobiety z powodu wysokich cen żywnosci? Co na to ich mężowie?

Teatr muzyczny

Intryga  (piątek, 16:00, 19:00)

Nieudany biznes skłania bizensmena do wdrożenia w życie intrygi, która okazuje się być doskonała. Jednak za doskonałość pewną cenę i tak należy zapłacić. Wiele ciekawych zwrotów akcji oraz związana z nimi dawka humoru. Atutem spektaklu jest również bogata obsada aktorska.  Joanna Koroniewska, Beata Ścibakówna, Szymon Bobrowski, Tomasz Stockinger, a także Zbigniew Zamachowski.

Zemsta nietoperza (sobota, 18:30; niedziela 17:00)

Słynne dzieło Johanna Straussa. Głowny bohater, sympatyczny hulaka Gabriel von Eisenstein jest znanym, również ze swojego temperamentu, wiedeńskim finansistą. Ma on trafić do aresztu za uderzenie poborcy podatkowego i obrazę sądu, tymczasem jego przyjaciel, Dr Falke organizuje wraz z młodym arystokratą – księciem Orlofskym bal.

 

KINO

„Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, reż. Patryk Vega – sensacyjny

W 2015 roku 40% funkcjonariuszy przyjętych do policji stanowiły kobiety. Wśród nich są Zuza (Joanna Kulig) i Jadzka (Anna Dereszowska). Na drodze świeżo upieczonych policjantek los szybko stawia starszych kolegów po fachu: Gebelsa (Andrzej Grabowski) i Majamiego (Piotr Stramowski). Ich doświadczenie okaże się bezcenne w starciu funkcjonariuszek ze skorumpowanymi przełożonymi, takimi jak Izabela Zych ps. Somalia (Magdalena Cielecka) oraz brutalnym, przestępczym światem mafii „paliwowej”, której macki sięgają dalej niż można sobie wyobrazić… Życie prywatne bohaterek jest równie skomplikowane. Jadzka na co dzień zmaga się z nieobliczalnym mezem (Artur Zmijewski) – pracownikiem wywiadu skarbowego, powiązanym z mafia, natomiast Zuza niefortunnie wikła się w romans z Remkiem ps. Cukier (Sebastian Fabijanski), socjopatycznym gangsterem, którego dziewczyna – Drabina (Alicja Bachelda-Curus) właśnie wychodzi z więzienia…

„Dzieciństwo wodza”, reż. Brady Corbet – dramat

Akcja toczy się tuż po I wojnie światowej w podparyskiej wsi w domu amerykańskiego dyplomaty (Liam Cunningham, „Gra o tron”), który pracuje nad Traktatem Wersalskim, przez co rzadko bywa w domu. Jego żona (Bérénice Bejo, „Artysta”) to sfrustrowana kosmopolitka i konserwatywna protestantka w jednej osobie. Ich synek czuje się osamotniony – uwagę poświęca mu jedynie guwernantka, grana przez Stacy Martin („Nimfomanka”). Wysokie IQ podszeptuje mu coraz bardziej radykalne formy buntu. Obserwujemy narodziny tytułowego dyktatora.

„Nowy początek” – reż. Denis Villeneuve – thriller, sci-fi

Wybitna lingwistka Louise Banks (Amy Adams) zostaje wezwana przez siły obronne kraju, by spróbować porozumieć się z wysłannikami innej cywilizacji po tym, jak gigantyczny obiekt zawisł nieruchomo tuż nad Ziemią. Nikt tak naprawdę nie wie, czy obcy przybyli na Ziemię w celach pokojowych czy może są zwiastunem inwazji. W zespole badawczym wspomagają ją pułkownik Weber (Forest Whitaker) i wybitny fizyk Ian Donnelly (Jeremy Renner). Psychologiczny thriller science fiction to pełna napięcia metaforyczna opowieść o płynności czasu, tajemnicy, zdarzeniach, których ludzki umysł nie potrafi objąć intelektualnie. Scenariusz bazuje na wielokrotnie nagradzanych opowiadaniach Teda Chianga, zebranych w tomie „Historia twojego życia”. Za reżyserię obrazu odpowiada Denis Villeneuve, twórca „Enemy” i „Sicario”.

A ponadto:

„Dobra żona” – reż. Mirjana Karanović – dramat

„Zakwakani” – reż. Viktor Lakisov – animacja, przygodowy

„Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra” – reż. Pontus Klänge – familijny

 

MIASTO

Koncert // Łódź Disco Fest 2016 – Atlas Arena, piątek, 18:00

Łódź Disco Fest 2016 staje się faktem!

Atlas Arena i Agencja Eventowa „World Media” zapraszają 11 listopada br. od godz. 18.00 na trzecią edycję najbardziej roztańczonej halowej imprezy w Polsce!

Sprzedaż biletów rozpocznie się 21 września o godz.12.00.

 

Sport // 3. Łódzki Bieg Niepodległości – Park im. Piłsudskiego, piątek, 11:00

Zapraszamy na sportowe upamiętnienie 98 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Trasa o długości 10 km posiada atest PZLA i podobnie jak w poprzednich latach prowadzić będzie po alejkach parku im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

 

Wystawa // Wystawa Storczyków w Palmiarni – Park Źródliska, Łódź, 11-11-2016, 09:00

W dniach 11 – 20 listopada 2016 roku w godz. 9:00 – 16:00 odbędzie się kolejna Wystawa Storczyków w Palmiarni w Łodzi przy al. Piłsudsiego 61 (Park Źródliska 1). Wystawie towarzyszyć będzie kiermasz storczyków i akcesoriów do ich uprawy. Podczas wystawy odbędą się wykłady i prelekcje na tematy związane z uprawą storczyków w warunkach domowych, których szczegółowy program ukaże się w najbliższych dniach. Wystawcami będą Palmiarnia Ogrodu Botanicznego w Łodzi, Polskie Towarzystwo Miłośników Storczyków, Towarzystwo Przyjaciół Ogrodu Botanicznego, OrchidGarden i Salon Orchidei. Wystawa czynna w godzinach otwarcia Palmiarni od 9.00 do 16.00 (kasa biletowa do 15.30)

Wstęp na wystawę za okazaniem biletu wstępu do Palmiarni.

 

Rozrywka // Piknik Niepodległościowy w Manufakturze, Manufaktura, 11-11-2016, godzina 11:00

PROGRAM

11:00 Przemarsz zespołu Pipes&Drums

11:20 Występ chóru dziecięcego ze Szkoły Podstawowej nr 36 w Łodzi

11:40 Występ flażolecistów (ZHR)

12:00 Występ zespołu Pipes&Drums – koncert z elementami musztry

12:30 Pierwsza część Śpiewanek Patriotycznych (ZHR)

13:00 oficjalne otwarcie pikniku – wjazd dorożki z Marszałkiem Piłsudskim, część oficjalna, wspólne tańczenie poloneza.

14:00 – Wielkie Śpiewanie Patriotyczne – wspólny występ trzynastu chórów i zespołów wokalnych z regionu łódzkiego.

  1. 14:30 – pokazy dynamiczne

14:30 Grupa Rekonstrukcji Historycznej III Okręgu Policji Państwowej w Radomiu

– Pokaz interaktywny ,,Historia umundurowania Policji Państwowej w latach 1919-1939” (pokaz umundurowania i wyposażenia, pokaz sylwetki policjanta ruchu ulicznego oraz sygnałów kierowania ruchem ulicznym, pokazpancerza Policji Państwowej oraz tzw. pozycji bojowych, pokaz policjanta w tzw. Wyposażeniu marszowym ,,Wrzesień 1939”)

14:50 Mundurowe Liceum Ogólnokształcące w Łodzi – Pokaz musztry, sztuk walki, uwolnienia zakładnika

15:20 Grupa Rekonstrukcji Historycznej III Okręgu Policji Państwowej w Radomiu

– Pokaz interaktywny ,,Szkoła Obrony Powietrznej” (omówienie zasad skutecznego ostrzału samolotów przeciwnika, omówienie budowy i funkcjonowania ręcznego karabinu maszynowego wz. 28 Browning na podstawie przeciwlotniczej, nauka celowania do celów ruchomych, ,,strzelanie” z rkm przez publiczność)

15:50 Śpiewanki Patriotyczne – ZHR

17:00 Pokaz fajerwerków i zakończenie Pikniku.

 

Koncert // DŻEM Akustycznie w New York – New York Klub Piotrkowska 62, piątek, 21:00

Mówi się o nich „polscy Rolling Stonesi”… I faktycznie – coś w tym jest. Choćby ze względu na źródła muzyki, żonglowanie stylami, konsekwencję. Ze względu na staż, pod względem którego coraz mniej mają równych. Ze względu na nie harcerski tryb życia oczywiście też. No i ze względu na skomplikowane, nie wolne od dramatów dzieje…

Tydzień patriotyczny z okazji Święta Niepodległości – 4-13 listopada, miejsca różne, szczegóły

Łódzki wyjazd na Marsz Niepodległości – jak co roku, środowiska narodowe organizują wspólny przejazd i wygodny powrót z największej manifestacji narodowej w Europie.

Miejskie obchody Dnia Niepodległości – piątek, 10:00

Obchody centralne inicjowane przez Wojewodę Łódzkiego rozpoczną się tradycyjnie Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi. Po niej nastąpią uroczystości przed płytą Grobu Nieznanego Żołnierza. O godz. 10.00 rozpocznie się Uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny w Bazylice Archikatedralnej w intencji Ojczyzny, godz. 11.15 Uroczystości przed płytą Grobu Nieznanego Żołnierza, ok godz. 12:00 marsz pod Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego na ul. Traugutta; złożenie kwiatów i wieńców.

 

 

SPORT

 

PIŁKA NOŻNA

ŁÓDŹ

Widzew Łódź – Sokół Ostróda, sobota, 14:00

Do końca rundy jesiennej w III lidze coraz mniej czasu. Do rozegrania pozostały już tylko dwie kolejki. Piłkarze Widzewa przygotowują się do sobotniego starcia z Sokołem Ostróda, który odbędzie się w sobotę o godzinie 14:00 na milionowej. Do lekkich zajęć wrócił już Robert Kowalczyk, który chciał by być gotowy na legionistów i mecz w Aleksandrowie łódzkim. W pełnym treningu są już Przemysław Rodak, oraz Kamil Sabiłło. Dziś na zajęciach pojawić się powinien Marcin Kozłowski( w ostatnich dniach ćwiczył na 100% z drużyną na siłowni). Póki co z drużyną, nadal nie trenuje Kamil Bartosiewicz, Fabian Woźniak, oraz Piotrek Burski. W ostatnich dniach rehabilitację barku przechodził Michał Czaplarski. Jeśli chodzi o sam mecz, to trzeba go wygrać i nie ma innej możliwości! Sokół zajmuje 13 miejsce, nie ma miejsca na kolejne wpadki, trzeba gonić rywali! Do boju Widzewie!

Co z trenerem Widzewa? Wciąż nie wiadomo. Klub rozpatruje wszelkie kandydatury, bardzo możliwym kandydatem do tego stanowiska jest Andrzej Kretek, który w przeszłości pracował już w łódzkim klubie. Najpierw krótko pracował w sezonie 2003/2004, potem nieco dłużej w sezonie 2010/2011. W przeszłości również reprezentował czerwono- biało- czerwone barwy, jako bramkarz. Możliwe, że trenerem Widzewa zostanie również Bogdan Jóźwiak, który pracował w klubie w latach ’91-’95, sięgając z nim m.in. srebrny medal MP. W poprzednim sezonie zaliczył w Pelikanie niesamowitą rundę wiosenną, w której tylko raz schodził z ławki rezerwowych, jako pokonany trener. W obecnej kampanii nie szło mu już tak dobrze i odszedł z klubu, na co wpływ mogły mieć również złe relacje z prezesem klubu ze Starzyńskiego 6/8. To jest dwójka głównych kandydatów do przejęcia zespołu po Tomaszu Muchińskim. Inni trenerzy z Radosławem Mroczkowskim i Piotrem Kupką na czele niestety już odmówili klubowi.

Klub już teraz ogłosił, jak wyglądać będą ceny biletów oraz karnetów. Sprzedaż sezonowych wejściówek rusza 14 listopada. Stadion będzie miał cztery trybuny, a nazwy pozostaną takie, jak na starym stadionie. Na Trybunie B znajdzie się sektor dla gości, ale będzie się znajdował po drugiej stronie trybuny względem starego układu obiektu. Jeśli chodzi o pojedyncze wejściówki, to bilety będą się wahać od 5 do 20zł. Z kolei na trybunę o podwyższonym standardzie- Trybuna A Vip, bilet będzie tam kosztował nawet 35zł. Ciekawostką jest bilet za symboliczną złotówkę na sektor rodzinny dla dzieci do lat 13. Ceny karnetów na trybunę B i D wahają się od 50 do 135zł.  Najdroższy będzie kosztował 290zł(kupiony po 1 stycznia, wymagana karta Widzewiaka).

WSZYSCY PO KARNETY! Widzimy się na nowym stadionie!

 

ŁKS Łomża – ŁKS Łódź, niedziela, 13:00

 

WOJEWÓDZTWO

II Liga

Błękitni Stargard – GKS Bełchatów, sobota, 13:00

III Liga

Pelikan Łowicz – Świt Nowy Dwór Mazowiecki, niedziela, 11:15

Motor Lubawa – Sokół Aleksandrów Łódzki, niedziela, 13:00

Lechia Tomaszów Mazowiecki – MKS Ełk, niedziela, 11:00

 

 

SIATKÓWKA

ŁÓDŹ

Orlen Liga Kobiet:

Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna – ŁKS Commercecon Łódź, sobota 17:00

Sobotni mecz pomiędzy dwiema drużynami ze środka tabeli zapowiada się niezwykle ciekawie. Tym bardziej że obie drużyny przegrały swoje ostatnie mecze i na pewno będą chciały zanotować na swoim koncie zwycięstwo.

Budowlani Łódź – BKS Profi Credit Bielsko-Biała, poniedziałek 18:00

W poniedziałkowy spotkaniu lider tabeli podejmie 13 w tabeli drużynę z Bielska-Białej. Wszystko wskazuje na to że po tym spotkaniu znakomicie dysponowane siatkarki budowlanych umocnią się na pozycji lidera.

 

WOJEWÓDZTWO PlusLiga:

Jastrzębski Węgiel – PGE Skra Bełchatów 3:2 (22:25, 25:22, 25:21, 23:25, 15:11)

Jastrzębski: Muzaj, Kosok, Boruch, Touzinsky, Kampa, Oliva, Popiwczak (libero) oraz Ernastowicz, Sobala, Strzeżek, DeRocco.

PGE Skra: Lisinac, Wlazły, Kłos, Uriarte, Winiarski, Penczew, Milczarek (libero), Piechocki (libero) oraz Kurek, Szalpuk, Gladyr, Bednorz.

W bardzo emocjonującym spotkaniu 9 kolejki górą byli jastrzębianie. Oba zespoły grały tego dnia bardzo dobrze, zanotowały mało błędów własnych i walczyły o każdą piłkę z największym poświęceniem. Jednak o zwycięstwie pomarańczowych przerodziła znakomita dyspozycja Hidalgo Olivy, atakującego Jastrzębskiego Węgla, który dzięki swoim atomowym atakom został mianowany MVP spotkania. Dzięki temu zwycięstwu jastrzębianie zapewnili sobie 2 miejsce w tabeli, natomiast siatkarze z Bełchatowa spadli na 4 pozycje.

PGE Skra Bełchatów – Cerrad Czarni Radom, sobota, 14:45

Po trudnym, pięciosetowym spotkaniu w Jastrzębiu Zdrój, bełchatowianie zagrają u siebie z siatkarzami z Radomia. Wydaje się że siatkarze Czarnych, którzy są na 13 miejscu w tabeli nie będą w stanie zagrozić wielokrotnemu Mistrzowi Polski, jednak ta drużyna już nie raz zaskakiwała więc może i tym razem widzowie się nie zawiodą i będą świadkami emocjonującego spotkania

 

KOSZYKÓWKA

ŁÓDŹ

Tauron Basket Liga Kobiet:

Pszczółka AZS UMCS Lublin – Cosinus Widzew Łódź 69-49

W minioną środę koszykarki Widzewa mierzyły się na wyjeździe z obecnymi liderkami (jeśli Wisła wygra swoje spotkanie powróci na fotel lidera) ligi. Po niezbyt skutecznej grze Widzewiaczki doznały kolejnej porażki z rzędu. Kibice coraz bardziej się niecierpliwią czekając na przełamanie swojej drużyny. Mamy nadzieję że nastąpi ono już w kolejnym spotkaniu które łódzka drużyna rozegra 27 listopada.

I Liga kobiet:

X-Demon Tęcza Leszno – ŁKS SMS Łódź, sobota 16.00

Koszykarki z Leszna po porażce w poprzedniej kolejce będą chciały tym razem przechylić szalę zwycięztwa na swoją stronę. Łodzianki natomiast po znakomitym zwycięztwie w ubiegłym tygodniu zawalczą o podtrzymanie zwycięskiej passy i utrzymanie się w gronie najlepszych drużyn w lidze. Mecz więc będzie ciekawy, ponieważ hala będzie za gospodarzami, jednak to koszykarki ŁKS-u są tu faworytkami.

 

WOJEWÓDZTWO

Tauron Basket Liga:

Anwil Włocławek – Polfarmex Kutno, piątek 18.00

We Włocławku miejscowy Anwil będzie podejmował drużynę z Kutna. Na początku sezonu obie drużyny prezentują podobny poziom i to spotkanie nie ma faworyta. Zarówno gospodarze jak i goście dobre występy przeplatają porażkami, w ostatniej kolejce to Polfarmex potrafił zwyciężyć. Anwil jednak stać na dużo i w tym spotkaniu wiele się może wydarzyć bo obie drużyny walczą o cenne punkty.

 

I liga kobiet:

Drużyna UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki w tym tygodniu nie rozgrywa meczu. Związane jest to z liczbą drużyn w lidze (11).

 

RUGBY – Finał Pucharu Polski 

Master Pharm Budowlani SA Łódź – MKS Ogniwo Sopot, piątek, 13.00 – Stadion Miejski, Al. Unii 2.

 

PIŁKA RĘCZNA – PGNiG Superliga:

Stal Mielec – MKS Piotrkowianin, piątek, 17:00

PGNiG Superliga Kobiet:

Pogoń Szczecin – MKS Piotrcovia, sobota, 16:00

 

FUSTAL – Ekstraklasa

AZS UŚ Katowice – Gatta Active Zduńska Wola, niedziela, 18:30

 

Floating Social Media Icons by Acurax Wordpress Designers