[Weekendowy przegląd wydarzeń] – 14-16 kwietnia

Zapraszamy na nasz przegląd wydarzeń na zbliżający się weekend. Dzisiaj będzie on nieco inny od pozostałych, ponieważ z powodu świąt Wielkanocnych nie odbywają się premiery kinowe i spektakle teatralne. W zamian bardzo ciekawe wydarzenia siatkarskie oraz rozgrywki piłkarskie, koszykarskie, żużlowe, rugby, szczypiorniak i futsal.

Zachęcamy do śledzenia naszego cyklu oraz całego portalu Narodowa Łódź, a na zbliżające się Święto Zmartwychwstania Pańskiego życzymy dużo radości, rodzinnego ciepła, aby te dni przebiegły spokojnie, z dala od codziennych obowiązków i zmartwień.

KULTURA I WYDARZENIA

MIASTO

Zakupy & Moda // Jarmark Wielkanocny na Piotrkowskiej – Piotrkowska 87, do piątku włącznie

42 wystawców z Polski, Ukrainy, Litwy, Białorusi, Turcji oraz Ameryki Południowej.

Łódzkie Centrum Wydarzeń zaprasza od 1 do 14 kwietnia na ulicę Piotrkowską na Jarmark Wielkanocny. Łodzianie mają szansę znaleźć na Piotrkowskiej wyjątkowe produkty na wielkanocny stół – rękodzieło z Peru, tureckie słodycze, ozdobne jajka wielkanocne, wędliny, alkohole, wyroby z wikliny. Jarmark to nie tylko 40 domków z najwyższej jakości produktami, ale również scena, na której wystąpią m.in. Aleksander Martinez, finalista Mam Talent, i Kabaret Kamerowani z Gdańska. W programie również pokazy walk, strzelanie z łuku, walka na miecze, czytanie dzieciom, występ kapeli góralskiej.

Wystawa // Łódzkie po kolei, czyli wernisaż WY!kolejony – Krańcoofka, Piotrkowska 29, 2-21 kwietnia codziennie od 18:00

Wernisaż wystawy nt. kolei w Łódzkiem. Autorzy zdjęć: Radek Redman Stępień Krzysztof Dośpiał Andrzej Dośpiał Patryk Grądys Krzysztof Kapuciński Rafał Jakuszczonek

Zdjęcia pociagów, stacji, bocznic, wieży ciśnień, dworców.

Kultura // Wielkopostne Pieśni Po Staremu – Kamienica Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie, Zielona 13, piątek, 19:30

Śpiewamy w każdy piątek Wielkiego Postu w kaplicy oo. dominikanów. Na miejscu są śpiewniki oraz osoby, które wprowadzają w melodie. Repertuar oraz melodie pamiętają czasy zamierzchłe, kiedy to przekazywane były ustnie z pokolenia na pokolenie. Szczególny nacisk będziemy kładli na melodie z regionów łódzkich (łowicki, rawski, sieradzki), choć nie zabraknie także kurpiowskich, czy lubelskich. Spotkania mają na celu praktykowanie śpiewania, otwarte są dla wszystkich niezależnie od stopnia zaawansowania.

Gdzie? ===> Zielona 13 (kaplica oo. dominikanów)

O której? ===> 19:30

Za ile? ===> 0 zł (słownie: zero złotych)

Organizatorzy: łódzcy dominikanie oraz Fundacja Po Staremu.

Rozrywka // Nocne Granie – Gralnia – Gry bez prądu, Więckowskiego 6, sobota, 18:00

Zasady jak zawsze- zaczynamy o 18, kończymy o 3 nad ranem, a na miejscu wszystkie gry, miejsce, herbata i ludzie wliczeni w cenę wejścia. Można przynosić własne tytuły.

Wpisowe: 10zł za osobę (wpłacane na miejscu)

Sport // Finał PlusLigi – Atlas Arena, środa, 18:00

PGE Skra w rewanżowym meczu półfinałowym wygrała z Asseco Resovią 3:2 i awansowała do finału PlusLigi! Bełchatowianie po raz dziesiąty w historii klubu zagrają o Mistrzostwo Polski. O złoto PGE Skra powalczy z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Pierwszy mecz finałowy odbędzie się 19 kwietnia o godz. 18:00 w łódzkiej Atlas Arenie.

Informacje o cenach biletów i kanałach dystrybucji-wkrótce.

SPORT

PIŁKA NOŻNA

ŁÓDŹ

Widzew Łódź

Widzew Łódź – Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:1 (1:0)

8′ Rodak, 51′ Mąka – 69′ Mirecki

Widzew: Wolański – Kozłowski, Nowak (15′ Tlaga), Zieleniecki, Gromek – Michalski (79′ Okuniewicz), Rodak, Kazimierowicz, Mąka (61′ Budka) – Radwański – Kamiński

Rezerwowi: Humerski – Baran, Możdżonek, Krzywicki

Lechia: Kędra – Gołdyn, Cyran, Żytek, Widejko – Bocian, Szymczak – Gołuński (54′ Mirecki), Gawron (46′ Wolski), Kolasa – Rozwandowicz

Rezerwowi: Grejber – Król, Walczak, Przedbora, Jardel

Żółte kartki: Kazimierowicz, Tlaga, Kozłowski – Bocian

Sędzia: Radosław Jemielity (Białystok)

Widzów: 13 743

W ostatni piątek, 7 kwietnia- piłkarze Widzewa rozegrali swój piąty mecz w tegorocznej rundzie wiosennej bieżących rozgrywek. O godzinie 19:10 symbolizującej powstanie łódzkiego klubu, rozegrali mecz z tomaszowską Lechią. Widzewiacy nadal są niepokonani na swoim stadionie! Na szczęście udało się zdobyć 3 punkty, mecz zakończył się wynikiem 2:1. Bramki dla czterokrotnych Mistrzów Polski strzelali Przemysław Rodak i Daniel Mąka odpowiednio w 8. i 51. minucie spotkania rozgrywanego przy al. Piłsudskiego 138. Bramkę kontaktową dla Lechii Tomaszów Mazowiecki strzelił Mirecki w 69. minucie spotkania. Na szczęście była to ostatnia bramka tomaszowian tego dnia i udało się dowieźć 3 punkty do końca spotkania. Niepokojące są wieści nt. Marcina Nowaka, który w 15. minucie spotkania musiał zejść z boiska ze względu na uraz. Czeka go 2-3 tygodnie przerwy w piłce. W tej sytuacji występu może doczeka się Michał Czaplarski, czy Sebastian Olczak, który już powinien być gotowy na mecz z Legią II.

Cieszyć po tej kolejce może utrata punktów ŁKS-u w Morągu, gdzie tylko zremisował 1:1, oraz Drwęcy NDM. która nie potrafiła pokonać u siebie Ruchu Wysokie Mazowieckie.

Rezerwy łódzkiego zespołu również zainkasowały 3 punkty pokonując na wyjeździe Czarnych Smardzew. Było to drugie zwycięstwo na wiosnę. Z pierwszej kadry do zespołu rezerw przetransportowani zostali Konrad Rezka, Michał Czaplarski, Maciej Szewczyk, oraz Japończyk Yudai Ogawa.

Dokanano również rozliczeń wpłat na konto WOWP i konto klubowe. Na konto Wielkiej Orkiestry Widzewskiej Pomocy trafiło ponad 17 tysięcy złotych. Z kolei na konto klubowe trafiło 7038zł.

W najbliższą sobotę, zostanie rozegrany arcyważny mecz z rezerwami warszawskiej Legii o godzinie 16:00! W klubie jest dostępny system zwalniania biletów przez karnetowiczów, do czego gorąco namawiamy, jeśli ktoś nie planuje udać się na mecz.

Widzew Łódź – Legia II Warszawa, sobota, 16:00

ŁKS Łódź

Huragan Morąg – ŁKS Łódź  1:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Juraszek 31, 1:1 Lenart 35.

Żółte kartki: Podhorodecki, Chiliński, Karłowicz – Juraszek, Bryła, Kostyrka

Czerwona kartka: Podhorodecki 70.

ŁKS: Kołba – Guzik (46 Nowak), Ślęzak, Juraszek, Rozmus, Szymański, Rozwandowicz, Kocot (74 Kocot), Bryła (64 Kowal), Kopka, Golański (66 Kostyrka).

Piłkarzom ŁKS-u udało się zdobyć jeden punkt na ciężkim terenie w Morągu. Nasi piłkarze objęli prowadzenie po golu Kamila Juraszka, ale chwilę później był już wynik 1:1. W drugiej połowie nie wykorzystali zaś gry przez dwadzieścia minut w przewadze jednego zawodnika.

Przedmeczowe obawy polegały głównie na tym, że Huragan na własnym stadionie jest bardzo ciężkim przeciwnikiem, ponieważ z dziewięciu rozegranych meczy wygrał aż siedem (m. In. Z Widzewem i Jagiellonią II). Gospodarze jak tylko potrafili utrudniali życie Łodzianom, w tym posuwając się do przekraczania przepisów, wskutek czego w pierwszej połowie m.in. Patryk Bryła czy Kamil Rozmus musieli korzystać z pomocy łódzkich fizjoterapeutów.

Pierwszą groźną akcję „Rycerze Wiosny” przeprowadzili dopiero po kwadransie, kiedy to z dystansu strzelił Artur Golański, a bramkarz gospodarzy z trudem zatrzymał to uderzenie. Później lekką przewagę uzyskali miejscowi.

W 30. minucie lider wyprowadził błyskawiczną kontrę, którą zatrzymał defensor Huragana. Łodzianie wykonywalii rzut rożny i to właśnie po tym stałym fragmencie gry oraz błędzie zawodników z Morąga, Kamil Juraszek z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki (0:1).

Niestety, ŁKS z prowadzenie cieszył się tylko chwilę. Już cztery minuty po golu dla gości to zawodnicy w czerwonych koszulkach wyprowadzili lewą stroną szybką akcję (Karłowicz), którą zakończył strzałem do siatki Radosław Lenart (1:1).

Po zmianie stron przez wiele minut na murawie działo się stosunkowo niewiele. Po godzinie gry trener Pyrdoł zdecydował się na dwie zmiany, a w miejsce Golańskiego i Bryły (ten w drugiej połowie obejrzał żółtą kartkę) zameldowali się Patryk Kostryka i bohater pierwszego meczu z Huraganem – Maksym Kowal.

Na dwadzieścia minut przed końcem drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Podhorodecki i Huragan kończył mecz w osłabieniu. ŁKS starał się ten fakt wykorzystać, śmielej zaatakował, ale broniący się całym zespołem gospodarze skutecznie wybijali ełkaesiaków z uderzenia. Próby strzałów z dystansu nie przynosiły efektu, zresztą większość z nich chybiała celu.

Koniec końców mecz zakończył się remisem i po meczu wicelidera z Nowego Miasta Lubawskiego (2:2) Łodzianie utrzymują swoją dwu punktową przewagę nad drugim miejscem. stadionie.

Informacja dotycząca dystrybucji biletów na sobotni mecz z MKS-em Ełk

ŁKS Łódź – MKS Ełk, sobota, 16:00

WOJEWÓDZTWO

II Liga

Stal Stalowa Wola – GKS Bełchatów, sobota, 16:00

Bełchatowianie podtrzymują znakomitą passę kolejnych zwycięstw, dzięki której awansowali na 10. miejsce w tabeli. Do Stalowej Woli wybierają się po czwarte z rzędu trzy punkty.

Grot Budowlani Łódź – Chemik Police, piątek, 18:00

Po zwycięstwie w półfinale nad drużyną z Wrocławia, budowlane czeka walka w finale z Chemikiem Police. Łodzianki czeka ciężki bój, tym bardziej że drużyna ma swoje problemy.  Ostatni mecz półfinałowy co prawda wygrały ale ich gra mocno falowała. W drugim i trzecim secie zdobyły odpowiednio 9 i 18 punktów. W meczach finałowych Budowlane nie mogą sobie pozwolić na tego typu przestoje i dekoncentrację, bo  przeciwnik bez problemu to wykorzysta

WOJEWÓDZTWO Finał PlusLigi:

PGE Skra Bełchatów– Zaksa Kędzierzyn-Koźle, środa, 18:00

Po dwóch zwycięstwach w półfinałach Plus ligi przeciwko Resovii siatkarze Skry zmierzą się w finale z drużyną z Kędzierzyn-Koźle. Pierwszy mecz rozegrają na własnym boisku. Wielkim atutem bełchatowian będzie Bartosz Kurek, który przy końcu sezonu jest w fenomenalnj formie. W dwóch meczach półfinałowych to właśnie on został wyróżniony nagrodą MVP meczu. Jak wiadomo w meczach finałowych trudno wskazać faworyta ze względu na ogromy bagaż stresu i odpowiedzialności jakie ze sobą niosą. Jedyne co wiadomo na pewno to to że obie drużyny zagrają na maksimum swoich możliwości. Zapowiada się więc emocjonujące spotkanie. Rewanż zostanie rozegrany w niedziele, 23 kwietnia o 20 w Kędzierzynie -Koźlu.

KOSZYKÓWKA

WOJEWÓDZTWO

Tauron Basket Liga:

Stelmet BC Zielona Góra- Polfarmex Kutno, sobota 15.00

Polfarmex po serii porażek w końcu zwyciężył w Tarnobrzegu i choć na chwilę zaświeciło słońce nad Kutnem. Jednak najbliższe spotkanie, w którym zmierzą się z liderem będzie nieziemsko trudne, to jednak Kutnianie w tym sezonie pokazują że z takimi zespołami potrafią grać. Wierzymy więc, że po raz kolejny Aptekarze nie cofną rąk w obronie ani w ataku i walczyć będą o każdą piłkę w drodze do zwycięstwa.

ŻUŻEL – Nice I Liga

Polonia Piła – Orzeł Łódź, poniedziałek, 12:45

Żużlowcy Orła w ubiegły weekend zwyciężyli pewnie 50:40 nad Arge Speedway Wanda Kraków. Dobrym występem popisali się Rohan Tungate (12+1 w 6 biegach), Aleksandr Łoktajew (9+1, 5) i Robert Miśkowiak (9, 5) w drużynie gospodarzy, a wśród gości najlepszy był Mateusz Szczepaniak (13+3, 6), dobrze radził sobie także Scott Nicholls – 10+1 w pierwszych czterech swoich biegach, ale w dwóch ostatnich miał defekt.

MKS Piotrkowianin

Szczypiorniści Piotrkowianina w ostatnim meczu rundy zasadniczej pokonali Legionovię po dogrywce 29-26. Był to zarazem ostatni mecz piotrkowian w tym sezonie ligowym, ponieważ nie udało się uzyskać kwalifikacji do play-offów.

FUSTAL – Ekstraklasa

Pogoń ’04 Szczecin – Gatta Active Zduńska Wola, sobota, 13:00

Po przerwie reprezentacyjnej, Gatta wkracza w decydującą fazę sezonu. W przedostatniej kolejce rundy zasadniczej (i mając w perspektywie pięć dodatkowych) zduńskowolanie zagrają na wyjeździe z 5. w tabeli Pogonią Szczecin.