Łódź

[Weekendowy przegląd wydarzeń] – 16 grudnia – 5 stycznia

Jak ten czas szybko leci. Dopiero zaczynaliśmy tworzyć dla was Weekendowy przegląd wydarzeń w październiku, a tu już nadchodzą święta i pora na chwilę wytchnienia. Rozgrywki sportowe i premiery kinowe przygotowaliśmy dla was aż do następnego przeglądu – 6 stycznia, z kolei miejskie wydarzenia tylko na ten weekend, bo w święta i sylwestra i tak na pewno każdy bez problemu zrobi sobie plany.

W imieniu ekipy przygotowującej dla was Przegląd, chcielibyśmy już teraz życzyć spokojnych, wesołych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego roku, obfitego w ciekawe wydarzenia 🙂

 

KULTURA I WYDARZENIA

 

TEATR

Teatr Wielki

Dziadek do orzechów (piątek 11:00, 18:30)

Wigilia w domu Silberhausów. W świątecznym podnieceniu Klara i jej brat Fritz wraz z rodzicami niecierpliwie oczekują gości. Jak nakazuje tradycja rozdawane są prezenty i upominki. W przebraniu Mikołaja pojawia się Drosselmeyer, ojciec chrzestny Klary i z wielkiego worka wyjmuje prezenty dla dzieci. Na oczach wszystkich Drosselmeyer tworzy figurę Dziadka do orzechów, który natychmiast budzi w Klarze największą sympatię. Radość przerywa jednak Fritz, gdy z zazdrości rozbija jej ukochany prezent. Po kolacji Klara odmawia pójścia do swojej sypialni i zasypia wraz ze wszystkimi zabawkami pod choinką. Ale kiedy zegar wybija północ zaczynają dziać się dziwne rzeczy…

Moscow sity ballet – Jezioro Łabędzie (niedziela 15:00, 19:00)

JEZIORO ŁABĘDZIE to przedstawienie uwielbiane przez polską publiczność. Sukces tego spektaklu opiera się na wspaniałej choreografii i muzyce. Prostota wątku dramatycznego i wzruszająca interpretacja miłości Odetty i Zygfryda jako symbolu potęgi uczucia, są ilustrowane niezwykle emocjonalnymi układami tanecznymi. Obrazują one przeżycia duchowe bohaterów. Czarujące walce, dumne rytmy poloneza, ognisty taniec hiszpański i pełen temperamentu czardasz hipnotyzują i wprowadzają w niezwykły nastrój. Kolejnym niewątpliwym walorem jest  muzyka, która urzeka pięknem i subtelnością melodyki. Nie dzieli się na fragmenty, typowe w większości baletów muzyczne divertissement, lecz składa się na wspaniale utaneczniony poemat symfoniczny. Dzięki temu jest niezwykle „czytelny” dla każdego tancerza, a także – co najważniejsze – dla widza-słuchacza. Od pierwszego do ostatniego taktu wiąże temat w jednolitą treść. Dziewczęta zaklęte w Łabędzie, Zły Duch i uczucia przekraczające granicę życia i śmierci niezmiennie wzruszają widzów na całym świecie.

Teatr Powszechny

Mayday 2  (piątek, 11:00; sobota, 19:00; niedziela 19:00)

Ilu może być Johnów Smithów w Londynie? Pewnie tylu, co Janów Nowaków w Łodzi. Ale jeśli nagle mowa o dwóch Johnach Smithach, z których każdy jest londyńskim taksówkarzem, ma 53 lata i jedno dziecko. To daje do myślenia… Czy to aby na pewno zabawny zbieg okoliczności? A może John Smith jest bigamistą? A jeśli tak, to jak zdoła ukryć podwójne życie przed najbliższymi, kiedy jego dzieci poznają się przez Internet? Zaczyna się szaleńcza walka z czasem, aby prawda nie wyszła na jaw i udaremnić pierwszą randkę Gavina i Vicki. W końcu to by było…

Szkoła żon (sobota, 16:00; niedziela, 16:00)

Szkoła żon Moliera opowiada historię Arnolfa – statecznego i zamożnego mężczyzny, który chciałby się ożenić, jednak za grosz nie wierzy w kobiecą uczciwość. W związku z tym postanawia wychować sobie bezwzględnie oddaną i wierną małżonkę. Wszystko rozgrywa się w komediowej, mistrzowsko rozpisanej na role konwencji. Jednak, jak zawsze u Moliera, śmieszność fabuły odsłania tragizm ludzkiej egzystencji. Arnolf jest w gruncie rzeczy postacią tragiczną, która – dążąc do uporządkowania świata – przegrywa z żywiołem życia, namiętności i miłości.

Teatr Jaracza

Książę niezłomny (piątek 19:00)

Bardzo współczesna inscenizacja wielkiej klasyki romantycznej. Rozterki egzystencjonalne młodego bohatera, jego dojrzewanie i duchowa przemiana – niepokoją i intrygują. „Książę Niezłomny” (z Calderona de la Barca – widnieje na karcie tytułowej) to późny dramat Juliusza Słowackiego (1809-49), napisany w 1843, w następnym roku wydany w Paryżu. Parafraza filozoficzno-religijnej sztuki XVII-wiecznego dramatopisarza hiszpańskiego powstała w trudnym dla poety okresie – po krótkim zauroczeniu myślą Towiańskiego Słowacki wystąpił z Koła, sam podjął trud budowania własnej „genezyjskiej” doktryny filozoficznej, dla której zdobył niewielkie grono wyznawców.

Śmierć siedzi na gruszy i się nie ruszy (sobota, 18:00)

Śmierć na gruszy to dramat Witolda Wandurskiego jest nowatorskim  tekstem napisanym w formie ludowej i  religijnej przypowieści skierowanym dla konkretnego widza czyli dla awangardowej formacji jakim był teatr robotniczy.

Teatr Nowy

Baśń o pięknej Parysadzie i o ptaku Bulbulezarze (sobota 16:00)

Czytanie performatywne Baśni o pięknej Parysadzie i o ptaku Bulbulezarze w ramach kampanii społeczno-edukacyjnej inaugurującej projekt Boleśmian – Samozwańczy rok Leśmiana.

Nieobecna dotąd w repertuarach polskich teatrów baśń Leśmiana zostanie ukazana w nowoczesnej wersji – scenografię stworzą ilustracje i animacje narysowane przez Mariusza Wolańskiego, muzykę skomponowaną specjalnie na tę okazję zagra na żywo zespół Lautari.

Mała Literacka i Puls Literatury: Gdynia w Łodzi / Michał Książek i Maciej Płaza (niedziela 16:00)

Michał Książek, autor znakomicie przyjętego debiutanckiego reportażu Jakuck. Słownik miejsca, tym razem „bohaterem” swojej opowieści uczynił nie miasto, lecz… drogę. Tytułowa droga nr 816, zwana również „Nadbużanką”, biegnie z północy na południe, wzdłuż granicy polsko-białoruskiej i polsko-ukraińskiej. Droga to niezwykła, bowiem za nią jest już tylko Bug, a za Bugiem – mityczny Wschód, Azja, step, który ciągnie się aż do wybrzeży Japonii… Asfaltowa, miejscami dziurawa, wąska droga 816 jest więc nie tylko drogą – jest Granicą, Przedmurzem, Płotem oddzielającym Unię Europejską od nie-Unii, katolicyzm od prawosławia, „nasze” od „ich”, „tam” od „tu”, barbarzyństwo od cywilizacji. Efektem wędrówki tą drogą jest ta znakomita opowieść o Pograniczu, o splątaniu i nakładaniu się na siebie kultur, kierunków, wyznań oraz znaczeń.

Gala Nagrody Literackiej im. Juliana Tuwima 2016 (niedziela 18:00)

Trzy lata temu, dzięki staraniom Domu Literatury w Łodzi i Stowarzyszeniu Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi, sejm RP uznał 2013 rok Rokiem Tuwima, co zaowocowało reaktywowaniem po latach Nagrody Literackiej im. Juliana Tuwima. Otrzymuje ją pisarz za całokształt swojej twórczości. Pierwszą laureatką Nagrody została Magdalena Tulli, drugą Hanna Krall, a w zeszłym roku nagrodzono Jarosława Rymkiewicza. Kto otrzyma statuetkę w tym roku?

Teatr muzyczny

JESUS CHRIST SUPERSTAR (piątek 18:30; sobota 18:30)

Kim jest Jezus – człowiekiem czy bogiem, szaleńcem czy charyzmatyczną postacią? Dla wyznawców nauczyciel, dla Judasza przyjaciel, dla Marii Magdaleny – mężczyzna. Webber i Rice odważnie zderzyli tematykę biblijną z klimatem rocka, zadając wiele pytań, na które ciągle poszukuje się odpowiedzi.
Znakomita muzyka i świetne libretto, brawurowa inscenizacja, wysuwająca na plan pierwszy młodzieńczą energię wykonawców, rytm i dynamiczną grę aktorską, zyskały uznanie widzów – każdy spektakl kończy owacja na stojąco i bisy. To pierwsza realizacja Jesus Christ Superstar w naszym mieście, a zarazem pierwsze polskie wystawienie anglojęzyczne  (tekst polski widzowie mogą śledzić na tablicy świetlnej).

„…Nie zapomnisz mnie” – Zbigniew Macias od Bodo do Sinatry (koncert) (niedziela 17:00)

ZBIGNIEW MACIAS już jako student Łódzkiej Akademii Muzycznej, występował na zmianę z wielkim Bernardem Ładyszem w roli Tewjego Mleczarza w polskiej prapremierowej inscenizacji Skrzypka na dachu. Wkrótce zdobywał nagrody na międzynarodowych konkursach wokalnych w Atenach, s`-Hertogenbosch oraz polskiej Krynicy. Był solistą Teatru Wielkiego w Łodzi, a przez dwadzieścia sezonów – Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie.

 

KINO (uszeregowane względem daty premiery)

15.12

„Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie”, reż. Gareth Edwards – przydodowy, sci-fi

Pierwszy z serii spin-offów Gwiezdnych wojen „Rogue One” trafi do polskich kin 15 grudnia 2016 roku. Akcja filmu, opowiadającego historię buntowników próbujących wykraść plany Gwiazdy Śmierci, będzie rozgrywać się przed wydarzeniami ukazanymi w produkcji „Gwiezdne wojny: Nowa nadzieja”. Na ekranie zobaczymy m.in. Felicity Jones, Foresta Whitakera i Madsa Mikkelsena.

23.12

„Tancerka”, reż. Stephanie di Giusto – biograficzny, dramat, muzyczny

Kiedy Marie-Louise Fuller przyszła na świat na amerykańskiej prowincji, absolutnie nic nie wskazywało na to, że ta dziewczynka w przyszłości zostanie gwiazdą Opery Paryskiej i europejskich kabaretów czasu Belle Epoque.

Ukryta za metrami jedwabiu, z ramionami przedłużonymi o długie drewniane drążki, Loïe co wieczór elektryzowała publiczność tańcem, który nazwano serpentynowym. Fuller szybko stała się ikoną epoki, symbolem pokolenia. Jej zawoalowane ruchy sceniczne, okraszone grą świateł, miały przemożny wpływ na sztuki plastyczne i nie tylko. Do stóp tancerki padali bracia Lumière, Toulouse-Lautrec, Auguste Rodin. Wysiłek fizyczny grożący niejedną kontuzją, permanentny blask świateł szkodliwych dla oczu – nic nie było w stanie powstrzymać tancerki w bezustannym dążeniu do perfekcji. Dopiero spotkanie z młodziutką, niezwykle uzdolnioną Isadorą Duncan doprowadziło do upadku legendy…

„Szczęście świata”, reż. Michał Rosa – dramat, komedia

Warszawski dziennikarz i bon vivant Sobański (Tomasz Borkowski) opuszcza stolicę, by odszukać i przeprowadzić wywiad z autorem bestsellerowych przewodników, bijących rekordy sprzedaży. Choć sam pisarz skrzętnie ukrywa tożsamość, nieliczne tropy prowadzą do kamienicy na Śląsku, miejsca pełnego ludzi oryginalnych i wyjątkowych. Wśród nich są piękna Róża (Karolina Gruszka) – obiekt męskich westchnień i damskiej zazdrości oraz ulegający jej urokom mężczyźni – ekscentryczny pasjonat botaniki Tomasz (Krzysztof Stroiński), „przyjaciel domu” Jan (Przemysław Bluszcz), matematyczny geniusz na posadzie windziarza – Rufin (Dariusz Chojnacki), a także próbujący wyrwać się spod wpływów zaborczej matki (Agata Kulesza) nastolatek Harald. Chwile spędzone przez nich z piękną sąsiadką kuszą lekkością i swobodą, objawiając świat, do którego nie mieli dotąd dostępu. Jednak dziewczyna darzy uczuciem tylko jednego. Pewnego dnia Róża znika z życia kamienicy, pozostawiając w sercach adoratorów ślad – puste miejsce, tęsknotę oraz uczucia, które w przyszłości odmienią losy każdego z mężczyzn.

„Królowa Śniegu 3: Ogień i lód”, reż. Aleksey Tsitsilin – animacja, familijny, przygodowy

„Witajcie w Norwegii!”, reż. Rune Denstad Langlo – dramat, komedia

„Szczęście sprzyja odważnym”, reż. Norbert Lechner – familijny

25.12

„Siedem minut po północy”, reż. J. A. Bayona – dramat, fantasy

Niewielu jest dorosłych, którzy mieliby tyle odwagi co 10-letni Conor. Chłopiec codziennie musi bronić się przed grupą starszych chłopaków, którzy prześladują go w szkole. Prawdziwy dramat jednak rozgrywa się w domu chłopca – samotnie wychowująca go matka przegrywa walkę z chorobą, a lekarze rozkładają ręce. W tej sytuacji Conor zyskuje niezwykłego sprzymierzeńca – jest nim mroczna istota ze snów, która za pośrednictwem niezwykłych, magicznych opowieści wciąga Conor w świat, gdzie znaleźć można odpowiedzi na najtrudniejsze pytania.

„Ukryte piękno”, reż. David Frankel – dramat

Howard Inlet (Will Smith) odnosi duże sukcesy w firmie reklamowej. Gdy jego córka umiera, mężczyzna załamuje się. Pogrążony w depresji Howard dołącza do grupy wsparcia dla osób w żałobie. Wierzy, że są trzy rzeczy, które łączą wszystkich ludzi na Ziemi – pragnienie miłości, potrzeba czasu i strach przed śmiercią. Ku obawie przyjaciół: Claire (Kate Winslet), Whita (Edward Norton) i Simona (Michael Peña), Howard zaczyna pisać listy do miłości, czasu i śmierci. Wkrótce na swojej drodze spotyka ich personifikacje – Aimee „Miłość” (Keira Knightley), Raffiego „Czas” (Jacob Latimore) i Brigitte „Śmierć” (Helen Mirren).

„Pasażerowie”, reż. Morten Tyldum – przygodowy, sci-fi

Podczas międzyplanetarnej podróży kosmicznej do nowego domu, na nową planetę, dwoje pasażerów – wskutek niezrozumiałych, tajemniczych okoliczności – budzi się ze snu dziewięćdziesiąt lat za wcześnie. Jim (Chris Pratt) i Aurora (Jennifer Lawrence) zakochują się w sobie, wiedzą, że spędzą na pokładzie resztę życia. Szybko odkrywają, że statek kosmiczny znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie, a życie pasażerów zależy tylko od nich… Powoli dowiadują się także, dlaczego ich wybudzenie nie było przypadkowe.

„Dusigrosz”, reż. Fred Cavaye – komedia

30.12

„Paterson”, reż. Jim Jarmusch – dramat, komedia (w piątek, 16 grudnia przedpremierowo w kinie „Charlie”, Piotrkowska 203/205)

Paterson (Adam Driver) jest kierowcą miejskiego autobusu. Niczego mu nie brakuje. Kocha swoją pełną szalonych pomysłów żonę (Golshifteh Farahani), która każdego dnia tworzy nowy plan na przyszłość. Mężczyzna ma czas na swoją pasję (pisanie wierszy), spacery z psem i spotkania z grupą zaprzyjaźnionych ekscentryków. Jest wśród nich przeżywający zawód miłosny kompan od kufla, wyzwolona singielka przesiadująca wieczorami w barze, czy wiecznie narzekający kolega z pracy, który zazdrości Patersonowi pogody ducha. Jednak na skutek zabawnego zbiegu okoliczności stoicki spokój tytułowego bohatera zostaje poddany próbie.

„Wejście smoka!”, reż. Mani Maghighi

Styczeń 1965 r. Detektyw Hafizi dostaje sprawę, która zmieni całe jego życie. Ma zbadać tajemnicze samobójstwo skazanego, który osadzony był w więzieniu na środku pustyni. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że miejsce jego osadzenia znajdowało się na starym cmentarzu, na którym co jakiś czas trzęsie się ziemia. Kiedy inspektor pojawia się na miejscu zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Razem z geologiem i dźwiękowcem wyruszają ponownie na wyspę w celu rozwikłania tajemnicę przeklętej według miejscowych ziemi. 50 lat później wszystkie dowody wraz z taśmami z przesłuchań uczestników samozwańczej wyprawy naukowej znajdują się w pudle, którego zawartość świadczy o tym, że detektyw i jego koledzy zostali aresztowani. Reżyser postanawia rozwikłać tajemnicę. Historia oparta na faktach.

„Głusza”, reż. Patricia Rozema – dramat, sci-fi

„Aplik@cja”, reż. Abel Vang – horror

 

 

MIASTO

Jedz & Pij // Zimowy Festiwal Dobrego Smaku – OFF Piotrkowska Center, Piotrkowska 138/140, piątek, 13:00

Po raz pierwszy organizujemy Jarmark Świateczny w ramach Festiwalu Dobrego Smaku. 10 wyjątkowych wystawców, którzy zaprezentują bardzo wyszukane potrawy. Możecie delektować się smakiem na miejscu, gdzie zostaną wystawione stoły do konsumpcji, albo kupić na świąteczny stół. Do tego w offowych restauracjach specjalne danie świąteczne (do 25 zł), które możecie przenieść do swojego menu.

Rozrywka // Challenge SE – SWS x 4 – Racing Center Łódź, Wydawnicza 5, piątek, 19:00

Z wielką przyjemnością zapraszamy na przed ostatnie zawody na największym w Łodzi torze kartingowym – Racing Center. Dajemy Wam możliwość zdobycia ponad 4000pkt do międzynarodowej klasyfikacji Sodi World Series 2016! Walka o tytuł najszybszego Polaka jest nadal nie roztrzygnięta, a my zapewniamy, że będzie można jeszcze zdobyć w Łodzi łącznie ponad 8000pkt jeszcze w tym roku 🙂 Lada chwila opublikujemy szczegółowy regulamin zawodów, na razie kilka najważniejszych informacji:

– dwie kategorie wagowe: 85KG i 100KG.

– 159zł za jedną kategorię

– 280 zł za dwie kategorie

– w każdej kategorii 2 x kwalifikacje (8 minut)

– w każdej kategorii 2 x wyścig (max 20 minut)

– w każdej kategorii dwa kierunki (normal + reverse)

– najlepszy PIT-STOP w Polsce w każdym wyścigu

– każdy wyścig punktowany do SWS

– 56 minut jazdy w każdej kategorii

 

Jak zwykle oferujemy:

– ściganie na jednym z najlepszych torów w Polsce

– punkty do klasyfikacji SWS

– najlepszy w Polsce PIT-STOP

– możliwie najrówniej przygotowane gokarty (9KM) klasy PRESTIGE

– sprawiedliwe zasady i sędziowanie

– ładne puchary dla najlepszych

– wspaniałą atmosferę i świetne przygotowanie

 

Prosimy o zapisywanie się na stronie SWS:

85kg norm – http://www.sodiwseries.com/en/?c=race&id=17083

85kg rev – http://www.sodiwseries.com/en/?c=race&id=17084

100kg norm – http://www.sodiwseries.com/en/?c=race&id=17086

100kg rev – http://www.sodiwseries.com/en/?c=race&id=17087

 

Aby założyć konto kierowcy SWS trzeba kliknąć:

http://www.sodiwseries.com/en/become-sws-driver.html

 

TIMING:

Zawody odbędą sięw piątek 16.12.2016

18:00 – 19:00 Treningi wg. cennika toru

19:00 Odprawa

około 19:15 – start zawodów

 

Jak zwykle zapraszamy do dyskusji 🙂

WALCZYMY DO KOŃCA.

 

Stand-Up & Kabaret // Piotr Bałtroczyk – Klub Wytwórnia, Łąkowa 29, piątek, 19:30

Posłuchajcie kolejnej wersji opowieści Piotra Bałtroczyka. Zobaczcie, co też mu się przydarzyło, od czasu Waszego ostatniego z nim spotkania. Wszystko jest inspiracją, przydrożne drobiazgi przetwarza Bałtroczyk w następne epizody swojego życiem pisanego monologu.

 

Sport // BUDUJ FORMĘ, nie tylko na lato – Vera Sport, Siewna 15, sobota, 08:00

Buduj formę… nie tylko na lato to druga edycja akcji, która okazała się dużym sukcesem wśród klubowiczów VeraSport. Druga edycja przygotowuje już nie do lata, ale przede wszystkim do dobrej formy i dobrego samopoczucia. Uczestnicy w ramach akcji otrzymują pełna wsparcie trenera, dietetyka, a także dopasowaną suplementację, plan treningowy, zniżki u partnerów i wiele więcej! Akcja trwa od października do grudnia. Wszyscy uczestnicy dostają także suplementy na start oraz analizę składu ciała, przeprowadzaną na początku i na końcu akcji.

Zapisy bezpośrednio u Michała: tel. 608 324 427

Do wygrania suplementy od BODY SHOP i karnety do klubu Vera Sport.

Czas trwania:październik – grudzień

Cena uczestnictwa: 150 zł (50 zł miesięcznie)

Ilość uczestników: 15-20

Co otrzymają uczestnicy:

– comiesięczne konsultacje suplementacyjno-treningowe

– analiza składu ciała

– trening personalny

– indywidualny plan treningowy

– comiesięczne konsultacje dietetyczne ze zniżką 50% (80 zł za – pierwszą wizytę, każda kolejna 60 zł)

– pakiet startowy od VeraSport

 

Podróże // Kenia oczami Medyka – Leczymy z Misją – Mebloteka YELLOW, ul. Piotrkowska 138/140, sobota, 11:00

Marzysz o wyjeździe do Afryki, by swoją pracą pomagać miejscowym, ale nie wiesz jak zorganizować taki wolontariat?

Chciałbyś wiedzieć jak wygląda praca w szpitalach w Kenii? Na jakie choroby cierpią miejscowi ludzie oraz jak możemy im pomóc?

Uwielbiasz podróżować, ale obawiasz się chorób tropikalnych?

Już 17 grudnia opowiemy Wam jak przygotować się do wyjazdu do Afryki, o czym należy pamiętać przed wyjazdem i na co uważać już na miejscu. Dowiemy się jak wygląda życie w Kenii oraz co miejscowi sądzą o Europejczykach.

A to wszystko z perspektywy studentów medycyny, którzy nie boją się wyzwań i już w trakcie studiów postanowili leczyć na odległym kontynencie – naszymi gośćmi będą członkowie poznańskiej grupy Leczymy z Misją!

Serdecznie zapraszamy!!!

 

Rozrywka // II Łódzka Wigilia – Stary Rynek, sobota, 12:00

Zapraszamy wszystkich łodzian, dla każdego mamy uśmiech, serdeczność, trochę smakołyków i dużo dobrej zabawy. Z wizytą zapowiedział się też święty Mikołaj:-))

 

Dla dzieci // Zimowo-świąteczny, koncert rodzinny – Tubajka Rodzinna, Plac Zwycięstwa 3, sobota, 17:00

Bergamutka zaprasza na niezwykłe spotkanie z muzyką na żywo dla dzieci – z cyklu RODZINNYCH KONCERTÓW. ZIMOWO -ŚWIĄTECZNY koncert dla dzieci w wieku 1-6 lat. Tym razem zabierzemy Was w zimową muzyczną podróż, przepełnioną nastrojem zbliżających się świąt oraz pachnącą choinką. Będzie pięknie i nastrojowo, zaśpiewa dla was Pani Bałwankowa, Elfik oraz Śnieżynka. Wspólnie będziemy się bawić, śpiewać i tańczyć. Nie może Was zabraknąć (klawisze / gitara / 2 wokale / animacje / zabawy interaktywne ./ wspólne śpiewy / tańce / gra na instrumentach). Bilety w cenie 15 zł. Przedpłata na konto: 31 1140 2004 0000 3302 7653 2011 ( W TYTULE PRZELEWU PROSZĘ PODAĆ: NAZWISKO ORAZ DATĘ KONCERTU). Obowiązkowa telefoniczna lub smsowa rezerwacja: +48 600 701 863

Koncert odbędzie się 17.12.2016 o godzinie 17:00 w TUBAJCE ul. PLAC ZWYCIĘSTWA 3, ŁÓDŹ

Czas trwania: 60 minut

 

Rozrywka // Widowisko plenerowe „Pieśń Ognia” – Ośrodek Kultury Górna, Siedlecka 1, sobota, 18:00

Żywy ogień, fire show, aktorzy na szczudłach – rozgrzewamy przedświąteczną atmosferę na Górnej.

W sobotę 17 grudnia w ogrodzie Ośrodka Kultury Górna zaprezentowane będzie widowisko „Pieśń Ognia”.

Liryczny nastrój i brawurowe wykonanie, elementy fireshow i poetycka narracja – to zestawienie dostarczy widzom licznych emocji i wrażeń.

 

 

SPORT

 

PIŁKA NOŻNA

ŁÓDŹ

Widzew Łódź

Zawodnicy czterokrotnych Mistrzów Polski dostaną wolny czas do 9 stycznia. Póki co przechodzą roztrenowanie z Tomaszem Muchiński, który do końca tego roku będzie prowadził zajęcia z Widzewiakami. Potem tą rolę przejmie Przemysław Cecherz. W roztrenowaniu nie biorą udziału Princewill Okachi, oraz Mateusz Michalski, którzy są kontuzjowani. Przeziębiony jest Kamil Bartos, dlatego został zwolniony z zajęć. Z Drużyną nie trenuje Adrian Budka, który dostał zgodę od klubu na wyjazd za ocean w sprawach rodzinnych. Możliwy jest powrót do klubu Macieja Mielcarza, który pełnił by w klubie dwie role. W klubie pełnił by funkcję bramkarza, oraz asystenta trenera Cecherza. Zawodnik ma podpisaną umowę z Wartą Sieradz, trwają rozmowy pomiędzy Wartą, a Widzewem. Niewiele osób pamięta, że z klubem jest związany Mateusz Fedyna. To piłkarz, który ze względu na poważną kontuzję nie mógł występować w III lidze. Nowy trener łodzian chce przyjrzeć się temu zawodnikowi. W styczniu ma być gotowy do treningów na pełnych obrotach!

Jest pierwszy transfer! Z klubem związał się M. Kazimierowicz. Jest wychowankiem Bałtyku Koszalin. W przeszłości występował m.in. w Miedzi Legnica, Błękitnych Stargard, czy Bytovii Bytów. Jesienią piłkarz rozegrał w II lidze 16 spotkań, w których strzelił 1 gola. Z Widzewem związał się półtorarocznym kontraktem.

Jakiś czas temu pisaliśmy, że nowym trenerem w Nowym Mieście Lubawskim w tamtejszej Drwęcy, został Sławomir Majak. Kolejnego szkoleniowca ma również Lechia Tomaszów Mazowiecki. Został nim pochodzący z Bałkanów- Aleksander Majic. Lechia Tomaszów Mazowiecki zajmuje 4 lokatę w tabeli ze stratą 10 punktów do liderującej drużyny.

Sukcesem zakończyło się głosowanie na nazwanie jednego z rond w Sieradzu. Najwięcej głosów uzyskała nazwa…Widzewa Łódź. Jeszcze nie wszystko przesądzone, ponieważ niezbędna do tego jest uchwała radnych. Miejmy nadzieję, że radni miasta nie zlekceważą demokratycznego wyboru mieszkańców. W imieniu kibiców Widzewa z tego czerwonego miasta dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się na taki głos.

Kibice Widzewa w poprzednim miesiącu- przelali na konto Wielkiej Orkiestry Widzewskiej Pomocy blisko 14 tysięcy zł. Złożyło się na to 412 osób, którzy dokonali wpłat na rozwój klubu. Łącznie WOWP zgromadził już blisko 300 000 zł, co jest niebanalną sumą pieniędzy! Aktualna ilość sprzedanych karnetów wynosi ok. 3800 sztuk. Jest moc!

 

 

SIATKÓWKA

ŁÓDŹ

Orlen Liga Kobiet:

ŁKS Commercecon Łódź– Developres SkyRes Rzeszów, czwartek, 18:00

Już dziś beniaminek rozgrywa we własnej hali mecz przeciwko czwartej drużynie tabeli , która przyjechała z Rzeszowa.  ŁKS miał dobry początek sezonu , bo udało mu się ograć zespoły z Dąbrowy Górniczej i Wrocławia. Tanio skóry nie sprzedał również w meczach przeciwko Muszynie i Chemikowi. Jednak dzisiejszy przeciwnik łodzianek jest rewelacją rozgrywek i to będzie najtrudniejszy przeciwnik jak do tej pory.

Atom Trefl Sopot – ŁKS Commercecon Łódź, niedziela, 14:45

ŁKS Commercecon Łódź – BKS Profi Credit Bielsko-Biała, wtorek, 30 grudnia

ŁKS Commercecon Łódź – Giacomini Budowlani Toruń, środa, 4 stycznia

Grot Budowlani Łódź – PTPS Piła, poniedziałek, 19 grudnia

Mecz lidera z wiceliderem rozgrywek zakończył się wygraną 3:0 Chemika Police. Z tego powodu Budowlanym brakuje do lidera już 4 punkty. W poniedziałek, w meczu u siebie siatkarki będą miały szansę odrobić 3 punktu. Mecz przeciwko siatkarkom z Piły nie powinien przysporzyć problemów wiceliderowi tabeli, który do tej pory przegrał tylko raz w tym sezonie.

Pałac Bydgoszcz – Grot Budowlani Łódź, piątek, 23 grudnia

Legionovia Legionowo – Grot Budowlani Łódź, środa, 4 stycznia

 

WOJEWÓDZTWO

PlusLiga:

Effector Kielce – PGE Skra Bełchatów, sobota, 18:00

Siatkarze Skry bez większych problemów pokonali w środę zespół BBTSu Bielsko-Biała 3:0. Przed wiceliderem tabeli kolejne spotkanie z teoretycznie słabszym przeciwnikiem. Effektor Kielce plasuje się obecnie na 12 miejscu w tabeli. Przegrali pięć ostatnich meczów, a ostatnie zwycięstwo odnieśli 17 listopada. Z tych powodów zarząd klubu zdecydował odsunąć trenera Dariusza Daszkiewicza od stanowiska. Tymczasowo jego miejsce zajmie asystent Adam Swaczyna.

MKS Będzin – PGE Skra Bełchatów, piątek, 30 grudnia, 18:00

Liga Mistrzów

PGE Skra Bełchatów – Azimut Modena, wtorek, 20 grudnia, 17:30

Ten mecz fazy grupowej ligi mistrzów będzie bardzo ważny dla bełchatowian, ponieważ w ostatnie spotkaniu przeciwko  SCM U Craiovii siatkarze przegrali 1:3.

 

KOSZYKÓWKA

ŁÓDŹ

Tauron Basket Liga Kobiet:

Cosinus Widzew Łódź – CCC Polkowice, sobota, 18:00

Po zmiennych występach w ostatnich 2 meczach we własnej hali (zwycięstwo i porazka) tym razem Widzewiaczki zmierzą się z koszykarkami z Polkowic. Siódma drużyną ligi jest sporym wyzwaniem, wygrała większość ze swoich dotychczasowych spotkań. Marnie wygląda więc bilans Łodzianek, które wygrały jedynie dwa spotkania w tym sezonie.

Cosinus Widzew Łódź – PGE MKS Siedlce, środa, 21.12, 18:00

Będzie to ostatnie z serii 4 spotkań domowych, a jednocześnie ostatni mecz w tym roku. Rywal to ostatnia drużyna ligi i ten mecz po prostu trzeba wygrać. Doping niech poniesie gospodynie by miło zakończyć ten rok.

I Liga kobiet:

ŁKS SMS Łódź – 1KS Ślęza II Wrocław, niedziela, 18:00

ŁKS po ubiegłotygodniowej przerwie w najbliższą niedzielę zmierzy się z drugą drużyną wrocławskiej Ślęzy. Łodzianki wydają się być faworytkami starcia głównie dzięki dobrej formie w ostatnich spotkaniach.

I liga kolejna kolejkę (poza opisaną) gra dopiero 7 stycznia

 

WOJEWÓDZTWO

Tauron Basket Liga:

Trefl Sopot – Polfarmex Kutno, poniedziałek, 19:00

Ostatni wyjazdowy mecz w tym roku kutnian będzie wypadem nad polskie morze. Rywale z Sopotu to już nie ta drużyna, która kilka sezonów temu walczyła o czołowe miejsca. Teraz jest to bardziej walka o wejście do play off. Polfarmex ma jednak jeszcze większe problemy w tym sezonie, dlatego ważne by podjęli rękawice i walczyli, bo jest to ich mecz o być albo nie być w tym sezonie.

Polfarmex Kutno – Siarka Tarnobrzeg, czwartek, 29.12, 18:00

Pożegnanie z rokiem drużyny z Kutna to spotkanie z czerwoną latarnią ligi. Oby to jednak nie zmyliło gospodarzy i nie zlekceważyli koszykarzy z Tarnobrzegu. Będzie to zacięte starcie, warto by doping kibiców wsparł koszykarzy Polfarmexu i doprowadził ich do radosnego zakończenia roku.

I liga kobiet:

AZS Politechnika Korona Kraków – UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki, sobota, 17:00

Koszykarki z Aleksandrowa w ostatnim czasie zaczęły grać zdecydowanie lepiej niż w pierwszej części rundy. Seria 2 zwycięstw może nie brzmieć imponująco ale już przewagę jaką osiągały (28 i 14) można docenić. Tym razem wyjeżdżają do Krakowa by zagrać z liderem. Korona Kraków jest jednak do pokonania, pokazały to drużyny z Poznania. Zapowiada się ciekawie spotkanie.

 

Grot Mobilis Pabianice w 12. kolejce nie rozgrywa żadnego spotkania. Wynika to z nieparzystej liczby drużyn w lidze.

 

 

PIŁKA RĘCZNA – PGNiG Superliga:

MKS Piotrkowianin okres świąteczno-noworoczny spędzi w minorowych nastrojach po sromotnej porażce w Gdańsku z Wybrzeżem aż 31-20. Ta porażka nieco komplikuje sprawy w tabeli ligowej; piotrkowianie tracą trzy punkty do Stali Mielec znajdującej się na piątym miejscu grupy B PGNiG Superligi, które daje szansę gry w Play-offach. Czasu na odbudowę formy będzie jednak sporo – pierwsza kolejka w nowym roku dopiero w drugi weekend lutego.

PGNiG Superliga Kobiet:

MKS Piotrcovia w ostatnim meczu tego roku, znów przegrała – tym razem z Energa AZS Koszalin 24-26 i na półmetku ligowego maratonu, zamyka stawkę. Szansa na poprawę miejsca w tabeli od 8 stycznia podczas rundy rewanżowej.

 

FUSTAL – Ekstraklasa

Gatta Active Zduńska Wola zwyciężyła w ostatnim meczu rundy jesiennej z AZS UG Gdańsk i po jedenastu kolejkach zajmuje drugie miejsce w tabeli. Zwycięstwo jednak nie przyszło łatwo. Czterobramkową przewagę wypracowaną w pierwszej połowie zduńskowolanie roztrwonili i mieli trzy minuty, aby odmienić losy meczu. Na 38 sekund przed końcem jednak piątą bramkę dla Gatty strzelił Daniel Krawczyk i Gatta wygrała 5-4. Runda rewanżowa w najwyższej lidze futsalu startuje już 7 stycznia, w której Gatta będzie próbowała odrobić siedmiopunktową stratę do Rekordu Bielsko-Biała.

 

Social Media Widget Powered by Acurax Web Development Company