Łódź

[Weekendowy przegląd wydarzeń] – 2-4 czerwca

KULTURA I WYDARZENIA

 

TEATR

Teatr Wielki

XXIV ŁSB/BeijingDance/LDTX – Beoynd the Horizon (sobota 19:00, niedziela 18:00)
LINK

Teatr Powszechny

Szalone nożyczki (piątek, sobota, niedziela 19:00)

Jeden z najchętniej oglądanych łódzkich spektakli. Ciągle zapełniający widownię Powszechnego. Salon fryzjerski „Szalone nożyczki” prowadzony przez mistrza grzebienia i – rzecz jasna – nożyczek, Ola Boskiego odwiedziło już ponad 240.000 osób. Salon słynie z doskonałej obsługi i profesjonalnych usług, niestety na jego nienaruszonej reputacji pojawia się skaza – morderstwo w sąsiadującym z salonem mieszkaniu dokonane przez nieznanego sprawcę. Podejrzani są zarówno pracownicy salonu, jak i jego klienci. I tu do akcji wkraczają… Widzowie. To Państwo biorąc czynny udział w śledztwie wskazują winnego, to dzięki Wam dzielni policjanci mogą odtworzyć feralne zdarzenie z najdrobniejszymi szczegółami, to wreszcie Państwo, Widzowie, decydujecie o zakończeniu sztuki.

Arcydzieło na śmietniku (sobota 19:15, niedziela 16:00)

Mieszkająca na północy Kalifornii Maude Gutman kupiła na wyprzedaży garażowej obraz, który być może jest dziełem Jacksona Pollocka. Zaprasza więc wybitnego znawcę i eksperta w dziedzinie sztuki – Lionela Percy’ego – by dokonał ekspertyzy i wydał opinię, czy naprawdę autorem obrazu jest amerykański artysta. Czy bezrobotna barmanka jest posiadaczką obrazu wartego miliony dolarów? Czy spotkał ją cud, który być może odmieni jej los? Spotkanie tej dwójki to zderzenie odległych światów. Różni ich wszystko – od statusu społecznego, przez wykształcenie, po stosunek do rzeczywistości. Jednak okazuje się, że spotkanie w sprawie obrazu, staje się przede wszystkim spotkaniem dwóch samotnych ludzi pokiereszowanych przez los.

Teatr Jaracza

Ich czworo (piątek 19:00)

„Ich czworo” Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej to komedia w znakomitej obsadzie. Pomimo upływu przeszło stu lat – tekst jest wciąż aktualny i podejmuje istotny temat kondycji współczesnej rodziny. Pełna komicznych sytuacji sztuka o typowym trójkącie miłosnym i walce o szczęście. Dramat bohaterów polega na tym, że – mimo łączącego ich uczucia – wciąż się ranią.

Marzenie Nataszy (piątek 19:00)

„Marzenie Nataszy” to kompilacja dwóch monodramów („Marzenie Nataszy” i „To ja wygrałam”) autorstwa młodej rosyjskiej dramatopisarki – Jarosławy Pulinowicz. Premiera sztuki odbyła się w 2009 roku i od tego czasu monodram doczekał się ponad 40 realizacji w teatrach repertuarowych i około 60 w teatrach amatorskich i studenckich – nie tylko w Rosji, ale także w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i w Niemczech. Już wkrótce, na Małej Scenie Teatru Jaracza, próba diagnozy stanu współczesnej młodzieży na przykładzie historii dwóch rosyjskich nastolatek. W „diagnozowaniu” uczestniczą: Nikołaj Kolada, Agnieszka Skrzypczak i Karol Puciaty.

Czarownice z Salem (sobota, niedziela 18:00)

Spektakl to owoc intensywnej współpracy Teatru im. S. Jaracza ze Szkołą Filmową w Łodzi, przygotowywany z okazji 70-lecia Wydziału Aktorskiego. W „Czarownicach z Salem” zobaczymy zarówno wybitnych wykładowców, jak i studentów legendarnej łódzkiej uczelni. W obsadzie m.in. Agnieszka Więdłocha, Ireneusz Czop, Zofia Uzelac (dziekan Wydziału Aktorskiego), Michał Staszczak (prorektor uczelni), Matylda Paszczenko oraz aktorska młodzież.

Boże mój ! (niedziela 19:00)

Jacek Orłowski kontynuuje poszukiwania odpowiedzi na fundamentalne pytanie o sens życia. Po rosyjskich klasykach – „Przypadku Iwana Iljicza” Lwa Tołstoja i „Karamazow” Fiodora Dostojewskiego, nadszedł czas na tragikomedię izraelskiej dramatopisarki Anat Gov, słynącej z tekstów pełnych optymizmu i wiary w drugiego człowieka. Kobiecy, subtelny i pełen prostoty tekst w interpretacji reżysera-mężczyzny z pewnością nabierze nowego wymiaru. W imię czego i dlaczego warto żyć? Czy to możliwe, by sens życia rodził się w relacji z drugim człowiekiem? Czy można znaleźć radość i szczęście w zwykłej codzienności? Okazuje się, że o kwestiach kluczowych w życiu każdego z nas można mówić z ironią i dowcipem, choć całkiem poważnie i bez krzty naiwności. „Boże mój!” w łódzkim Jaraczu to pierwsza realizacja sztuki cenionej autorki w Polsce.

Cień (niedziela 19:00)

monodram Kamili Sammler jest opowieścią o przejściu aktorka odważa się na rozmowę o granicach wraz z Elfriede Jelinek wyznacza je i komentuje Kamila Sammler na naszych oczach przekracza granicę pomiędzy światłem i ciemnością, pomiędzy teraźniejszością i przeszłością, kobietą i mężczyzną, żywym i martwym w tej metaforycznej podróży pełno jest bólu i nadziei ale również odpowiedzialności i determinacji w tej podróży Kamila Sammler nie jest sama towarzyszą jej dźwięki i obrazy, głosy i cienie otaczają ją fotografie zdjęcia, które dla Kamila Sammler są ważnym partnerem jej artystycznego życia, fotografie cieni – właśnie

Teatr Nowy

Kobro (piątek, sobota, niedziela 19:15)

Sztuka Kobro pióra Małgorzaty Sikorskiej–Miszczuk jest pierwszą dramatopisarską próbą pokazania fenomenu kobiety i prekursorki, o której twórczości przez wiele lat mówiono wyłącznie w kontekście prac znanego męża – Władysława Strzemińskiego lub uwypuklając wątki biograficzne związane z rodzinnymi konfliktami. Fascynująca historia znanej na całym świecie awangardystki związanej z Łodzią zostanie tym razem pokazana oczami córki, Niki. Za próbą rozrachunku dziecka z rodzicami kryją się pytania o cenę, jaką płaci artysta, gdy tworzy, o to czy połączenie działalności artystycznej z życiem prywatnym jest możliwe.

Przyjazne dusze (piątek, sobota 19:00, niedziela 16:00)

Przyjazne dusze to zabawna i wzruszająca komedia pełna czarnego humoru, ciepła i życiowej mądrości. Małżeństwo w średnim wieku, na skutek śmiertelnego wypadku wraca do swego domu pod Londynem jako niewidzialna para duchów. Nawiedzony dom zostaje wynajęty początkującemu pisarzowi powieści kryminalnych i jego spodziewającej się dziecka żonie. Pobyt obu par pod jednym dachem stwarza problemy, zaskakujące sytuacje i prowadzi do konfrontacji. Antypatia duchów do lokatorów z czasem ustępuje miejsca trosce i zaangażowaniu w sprawy młodych, gdy dostrzegają w intruzach siebie sprzed lat. Jak zmieni się życie bohaterów po ingerencji zaświatów? Warto się o tym przekonać spędzając teatralny wieczór z duchami.

Teatr muzyczny

„Muzyczna podróż z Wiednia do Rio” (sobota, niedziela 18:30)

Podczas koncertu artyści teatru zabiorą widzów w pełną muzycznych wrażeń podróż ze stolicy walca przez Belgrad, Pragę, Budapeszt, Warszawę, Chicago do pełnej gorących rytmów Brazylii. Będzie można posłuchać utworów Johanna Straussa, Roberta Stolza, Henryka Warsa, Nino Roty, Gorana Bregovića oraz Ernesto Lecuony, znakomitym solistom towarzyszyć będzie chór, balet i orkiestra, a wszystko to w pięknej scenografii. Reżyserem koncertu jest Zbigniew Macias.

 

KINO

„Wonder Woman”, reż. Patty Jenkins – akcja, sci-fi

Zanim stała się Wonder Woman, była Dianą, księżniczką Amazonek wyszkoloną na niepokonaną wojowniczkę. Wychowała się na odległej, rajskiej wyspie. Pewnego dnia rozbił się tam amerykański pilot, który opowiedział Dianie o wielkim konflikcie ogarniającym świat. Księżniczka porzuciła więc swój dom przekonana, że może powstrzymać zagrożenie. W walce u boku ludzi, w wojnie ostatecznej, Diana odkrywa pełnię swojej mocy… i swoje prawdziwe przeznaczenie.

„Sama przeciw wszystkim”, reż. John Madden – dramat

Elizabeth Sloane (Jessica Chastain) jest najlepiej opłacaną i najskuteczniejszą lobbystką w Waszyngtonie. W świecie wielkiej polityki i brudnych pieniędzy, gdzie korupcja i szantaż są na porządku dziennym, nie ma sobie równych i zawsze pozostaje o krok przed konkurencją. Sprawy komplikują się, gdy pod wpływem osobistych doświadczeń, Elizabeth zwraca się przeciwko dotychczasowym pracodawcom. Wspierana przez biznesmena Rodolfo Schmidta (Mark Strong) i zespół młodych talentów, wypowiada wojnę amerykańskim producentom broni. Szybko staje się jasne, że w starciu z najgroźniejszym przeciwnikiem w karierze, za wygraną przyjdzie jej zapłacić naprawdę wysoką cenę.

„Nazywam się Cukinia”, reż. Claude Barras – animacja

Po niespodziewanej śmierci swojej mamy dziewięcioletni chłopiec zwany Cukinią zaprzyjaźnia się z sympatycznym policjantem Rajmundem i trafia do domu dziecka, w którym mieszkają inne dzieci w jego wieku. Początkowo Cukinia ma problemy z przystosowaniem się do nowego miejsca, nie zawsze dogaduje się ze wszystkimi. Stopniowo jednak znajduje sobie przyjaciół i kiedy zajdzie taka potrzeba, będzie mógł liczyć na ich wsparcie.

„Sieranevada”, reż. Cristi Puiu – dramat

Bukareszt, wielkomiejska klasa średnia, ludzie, którzy zyskali na ustrojowej transformacji. Małżeństwo jedzie na stypę po śmierci ojca mężczyzny. Ale ceremonia od początku nie przebiega zgodnie z planem. Gdy bliscy czekają na księdza, na światło dzienne wychodzą dawne sekrety i różnice w spojrzeniu na świat.

„mamy2mamy”, reż.Noémie Saglio – komedia

Dla Mado jej 47 lat, to nowa 20-tka! Imprezuje, szaleje, bawi się. Marzy o motorze i różowym kasku, by podbić ulice Paryża i serca pięknych mężczyzn. Jest absolutnym przeciwieństwem swojej córki – odpowiedzialnej, dojrzałej, a nawet trochę sztywnej – 30-sto letniej Avril. I może to wszystko nie byłoby aż takie dziwne, gdyby nie fakt, że obie mieszkają razem, córka wychowuje i pilnuje matkę, nie zawsze skutecznie. Gdyby tego było mało – obie zachodzą w ciąże, jedna bardziej, druga mniej planowaną. Burza hormonów, armagedon rodzinnych animozji. Jak przeżyć, urodzić i nie zwariować?

„Jak ukraść psa”, reż. Seong-ho Kim – dramat

Dom przepadł, rodzinna pizzeria upadła, a tata zniknął – życie 10-letniej Ji-so wcale nie jest usłane różami. Na dodatek musi mieszkać z mamą i młodszym bratem, Ji-sukiem, w niewielkiej furgonetce, ale sza! To tajemnica. Wie tylko Chae-rang, przyjaciółka Ji-so ze szkoły. Urodziny Ji-so już za miesiąc – w planach jest huczna impreza dla całej klasy u niej w domu. Nie ma innego wyjścia – musi kupić dom i to jak najszybciej. Podobno wystarczy 500 dolarów. Tylko skąd je wziąć? Najprościej byłoby chyba oddać psa bogatemu właścicielowi i dostać za to nagrodę. Trzeba go najpierw uprowadzić, ale nie ma problemu – tak się składa, że dziewczyny mają już upatrzone właściwe zwierzę. Wally należy do starszej i bardzo bogatej kobiety, właścicielki restauracji, w której pracuje mama Ji-so. No to do dzieła!

„Gra pozorów”, reż. Vallo Toomla – dramat

Aby naprawić swój związek, Anna i Juhan wyjeżdżają do szklanej willi nad morzem, wynajętej im przez świetnie sytuowanych znajomych. Na miejscu bohaterowie są świadkami wypadku na skalistym wybrzeżu. Udzielają pomocy i schronienia rannej kobiecie oraz jej mężowi. Szybko się okazuje, że obie pary mają ze sobą zaskakująco wiele wspólnego. Goście sądzą, że dom należy do Anny i Juhana, a oni nie wyprowadzają ich z błędu. Wchodzą w nowe role i rozpoczynają z obcymi grę prowadzącą do destrukcji…

 

MIASTO

Koncert // Juwenalia Łódzkie 2017 – Politechnika Łódzka – ul. Wólczańska 215, 20:00

Drodzy Studenci!
Mamy przyjemność zaprosić Was na nasze największe, najbardziej wyczekiwane wydarzenie – Juwenalia Łódzkie Politechnika Lodzka 2017!
Jak dobrze wiecie, tegoroczne hasło brzmi: “Polibuda ponad wszystko, Juwenalia w rytmie disco”.
W tym roku zabieramy Was w podróż naszym juwenaliowym wehikułem czasu i przenosimy się w lata 70, aby wspólnie bawić się do rana!?
Do łask powrócą dzwony oraz głowy pokryje afro!
Jak co roku, przygotowaliśmy dla Was masę fantastycznych atrakcji, które sprawią, że Juwenalia 2017 zapadną wszystkim głęboko w pamięć!
Główny, wyczekiwany chyba z największą niecierpliwością element to koncerty!
Oto jak przedstawia się tegoroczny Line up:

PIĄTEK:
Zwierzę
LeyLa
Łydka Grubasa
Dwa Sławy
Luxtorpeda OFFICIAL
Zespół Muzyczny DEFIS

SOBOTA:
Rail
Lej Mi Pół
Koniec Świata
O.S.T.R.
TEDE
Zespół Masters

Dla dzieci // Dzień Dziecka 2017 – OFF Piotrkowska Center, Piotrkowska 138/140,    sobota, 09:00

Dobre wspomnienia z dzieciństwa? Każdy ma takie 🙂 Wierzymy, że Dzień Dziecka na OFFie będzie zaliczany przez Wasze pociechy do chwil, do których wraca się myślami z sentymentem.

Nie zabraknie okazji do spożytkowania nadmiaru energii i promowania zdrowego trybu życia. Dzieciaki będą mogły poznać tajniki wakeboardingu na stoisku przygotowanym przez Wake&Roll Park (godz. 12:00-16:00). A może dwuślad? Wpadnijcie (godz. 12:00-19:00) przetestować rowery i hulajnogi firmy EcoBike – Łódź / rowery elektryczne /. Haratacie w gałę? Football PUB – ŁÓDŹ zaprasza na trening do szkółki piłkarskiej w samo południe na górce.

Jeśli aktywność fizyczna nie jest żywiołem Twojego dziecka, to może okazać się nim kuchnia. Z pomocą w realizacji tej pasji przychodzą nasze dwa studia kulinarne: Book&Cook (3 i 4 czerwca, godz. 11:00-14:00) oraz Kuchnia Baccaro (3 czerwca, godz. (11:00-14:00), które zaproszą do wspólnego gotowania. Pizza – jedno chyba z ulubionych przysmaków dzieci w każdym wieku – będzie tematem warsztatów w restauracji Spółdzielnia (3 czerwca, godz. 11:00).

Dla uzdolnionych plastycznie przygotowaliśmy warsztaty. Swoje umiejętności manualne będzie można rozwinąć przy pracy z gliną w Indygo Pracownia Ceramiki (godz. 10:00-11:30) albo na zajęciach rysunkowych z udziałem magika (godz. 11:00-15:00) w restauracji Drukarnia Skład Wina & Chleba. Sklep Pan tu nie stał zaprasza do projektowania biżuterii z ekologicznych, papierowych koralików (4 czerwca, godz. 10:00-12:00). Trudną sztukę skręcania balonów w fantazyjne kształty będzie można opanować w barze Good morning Vietnam, który na jeden dzień (godz. 12:00 – 15:00) otworzy egzotyczne, balonowe zoo. Obdarzeni dobrym słuchem i poczuciem rytmu mogą wziąć udział (godz. 16:00) w warsztatach nauki gry na bębnach z MEG MU african cook.

Co powiecie na naukę języka angielskiego na wesoło? To już domena Convers Szkoła Języków Obcych, która zorganizuje lekcje pokazowe z misiem Teddy Eddie (godz. 11:00-12:30), a tych, którzy uwielbiają wyzwania logiczne z dreszczykiem emocji, zaprosimy do pokoju zagadek (godz. 13:00-15:00). Najmłodsi ani się obejrzą, a sporą dawkę języka i naukowej wiedzy pochłoną przy eksperymentach prowadzonych przez Klub Młodego Einsteina (godz. 13:00-15:00). Przekonajcie się, ile atrakcji czeka w Dzien Dziecka w Convers!

Z OFFa nie wyjdziecie z pustymi rękami. Jeśli wycieczki wśród sklepowych półek są dla Was udręką, to pokochacie atmosferę Pchlego Targu (godz. 12:00-18:00), na który zaprasza klub DOM.

A jeśli to Dzień Dziecka, to nie może zabraknąć obowiązkowego punktu programu: waty cukrowej od restauracji Spółdzielnia i malowania buziek (godz. 11:00-15:00) dzięki architektom z pracowni Nobo. Letni bar waFFle stawia na kolor: w sobotę (godz. 12:00-15:00) będziemy malować dzieciaki, a chętni mogą chwycić kredę i kolorować OFFową trylinkę.

Praca & Biznes // Startup Days – Brukowa Business Center, ul. Brukowa 12, sobota, 10:00

Prowadzisz swój startup?

A może interesujesz się tematyką przedsiębiorczości, innowacji oraz nowych technologii?
Już w dniach 3-4 czerwca w Łodzi odbędzie się dwudniowe wydarzenie dedykowane wszystkim osobom zainteresowanym startupami.
Duża dawka wiedzy, ciekawe wystąpienia prelegentów, praca mentorska- to tylko nieliczne korzyści związane z wzięciem udziału w wydarzeniu.

Zgłoś swój projekt startupowy i weź udział w mentoringu, lub przyjdź na konferencje, gdzie będziesz miał możliwość posłuchania bardzo merytorycznych prezentacji naszych prelegentów!:)

Impreza jest darmowa, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wymagana jest rejestracja na wydarzenie!:)

Szczegóły wydarzenia oraz rejestracja odbywa się na stronie

Rozrywka // Dzień dziecka w Atlas Arenie – Atlas Arena, sobota, 11:00

Na dzieci i rodziców czeka mnóstwo sportowych i kulturalnych atrakcji:
Pokazy: sztuk walki
Występy zespołów tanecznych
Przejażdżki elektrycznym pojazdem szlachetnego pirata miejskiego Macka z Parą.
Konkursy z nagrodami.
Coś na ząb dla dzieci i rodziców.

Na uczestników czekać też będą bezpłatne warsztaty:
* taneczne
* sztuk i sportów walki: karate tradycyjnego, judo, aikido, kendo, zapasów, BJJ, capoeiry,krav magi, kung-fu, boksu
* Tai chi
* gier zespołowych: piłka nożna, siatkówka, koszykówka
* plastyczne
* teatralne
* fitness
* zumby
* samby, salsy
* tańców ludowych
* baletowe
* gimnastyki artystycznej
* jogi
* lekkiej atletyki
* szermierki Go-Now
* szermierki historycznej
* strzeleckie
* pierwszej pomocy
* nauka jazdy na rollkach
* nordic walking

Imprezy towarzyszące:
XVII Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym Orlen 2017 – największa w kraju sportowa impreza dla młodych karateków IX Puchar Świata w Karate Tradycyjnym Orlen 2017 – zmagania najlepszych na świecie zawodniczek i zawodników karate tradycyjnego.
To wszystko znajdą Państwo w Atlas Arenie!
Serdecznie zapraszamy.
WSTĘP WOLNY!

Rozrywka // Łódź Holi Festival – Święto Kolorów w Łodzi – Piotrkowska 217, sobota, 16:00

Holi Festival Poland to ogólnopolska edycja robiącego furorę na całym świecie festiwalu kolorów.
Impreza skierowana do wszystkich, bez wyjątków, bez ograniczeń wiekowych!
Oficjalnie informujemy ze impreza odbędzie się w sobotę, 3 czerwca przy Piotrkowkiej 217. Startujemy już o godzinie 16:00. Wpiszcie te datę do kalendarz bo na długo pozostanie w Waszych głowach :D!
WSTĘP BEZPŁATNY!!!
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
CZEKAĆ NA WAS BĘDĄ:
◆ Kolorowe PROSZKI HOLI – mamy aż 14 kolorów.
◆ Najlepsi DJ’e poprowadzą imprezę tak, abyście nie mieli czasu na odpoczynek!
◆ Kolorowa wata cukrowa.
◆ Kolorowe okulary.
◆ BAZOOKI CO2.
◆ Strefa foodtruck’ów
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Poczuj magię zabawy już niedługo w Łodzi!
Obrzucaj sie kolorowymi proszkami holi ze swoimi znajomymi.
Baw się i tańcz przy muzyce najlepszych DJów.

 

 

SPORT

 

PIŁKA NOŻNA – Sezon III ligi wkroczył w decydującą fazę, czołowe drużyny są już na ostatniej prostej. Poważne potknięcie zaliczył Widzew, który wpadkę w Ełku może przypłacić zaprzepaszczeniem jakichkolwiek szans na awans. Teraz „Władcy Miasta Włókniarzy” tracą 6 punktów do Finishparkiet Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie. W dużo lepszej sytuacji jest ŁKS. Notujący niezłe wyniki, „Rodowici łodzianie” do lidera tracą jeden punkt. Przed nami bardzo ważny dla układu tabeli mecz Widzewa z Drwęcą. Czy Widzew zagra dla… ŁKS-u, który przy zwycięstwie w Warszawie wskoczy na pozycję lidera na dwie kolejki przed końcem?

 

ŁÓDŹ

Widzew Łódź

MKS Ełk – Widzew Łódź 0:1 (0:0)

90′ D. Świderski

Widzew: Wolański – Kozłowski, Nowak, Zieleniecki, Gromek – Rodak, Tlaga (71′ Olczak) – Budka (45′ Krzywicki), Radwański, Mąka – Kamiński

Rezerwowi: Humerski – Baran, Broniszewski, Możdżonek

Żółte kartki: Rosoliński – Tlaga, Radwański, Wolański, Nowak, Zieleniecki

Sędzia: Wojciech Hodowicz (Warszawa)

To, co się stało w ostatnią niedzielę, można spokojnie nazwać katastrofą, dramatem, czy horrorem. Piłkarze Widzewa 4 dni temu przegrali swój ligowym mecz w Ełku z tamtejszym MKS-em 1:0 po kuriozalnej bramce w doliczonym czasie gry, po dużym błędzie naszego podstawowego bramkarza – Patryka Wolańskiego. Tym niestety sposobem piłkarze Widzewa najprawdopodobniej mogą się pożegnać już z marzeniami o graniu w II lidze w przyszłym sezonie. Czterokrotni Mistrzowie Polski zagrali katastrofalne zawody, w przeciągu całego meczu oddali jeden strzał celny, i niestety, przykro to mówić, ale przegrali swój mecz w pełni zasłużenie. Piłkarzy Widzewa wspierała 300 osobowa grupa fanów drużyny z Łodzi.

Inny wyniki ułożyły się dla Widzewa beznadziejnie, gdyż swoje mecze wygrały ekipy Drwęcy i ŁKS-u. Do tych pierwszych strata na 3 kolejki przed końcem wynosi 6 pkt, a do wicelidera 5 pkt. Jeśli Widzew by awansował, to to już nawet nie będzie cud, tylko nie wiadomo, jak by to nazwać przy takim zakończeniu sezonu.

Żeby Widzew awansował, to: Widzew musi wygrać wszystkie mecze do końca, Drwęca przegrać z nami i potknąć się w dwóch ostatnich meczach, a ŁKS przegrać z rezerwami Legii i w meczach z Łomżą i Ursusem zdobyć maksymalnie 3 punkty. Drugą możliwością jest zajęcie przez Widzew drugiego miejsca, a pierwszy ŁKS, albo Drwęca nie dostaną licencji na II ligę, bo obie drużyny mogą mieć problemy z otrzymaniem licencji na II ligę z przyczyn finansowych lub infrastrukturalnych. Trzeba zatem walczyć o co się da, nawet 2 miejsce może dać awans! Z Drwęcą gramy o 3 pkt! WIDZEW, MY WIERZYMY!

Na koniec dobre wieści: nowe kontrakty z klubem podpisali: Marcin Kozłowski, Mateusz Michalski i Daniel Mąka. To bardzo dobre ruchy kadrowe ze strony klubu.

Widzew Łódź – Nowe Miasto Lubawskie, sobota, 18:00

 

ŁKS Łódź

ŁKS Łódź – Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Radionov 77, 2:0 Sarafiński 90+.

Żółte kartki: Guzik, Rozmus, Nowak, Bryła – Bocian, Żytek, Magdoń, Szymczak.

Czerwona kartka: Bocian 90+

Sędziował: Gudyn.

ŁKS: Kołba – Pyciak, M. Rozwandowicz, Juraszek, Rozmus, Guzik (74 Nowak), Kocot (46 Bryła), Gamrot, Szymański (62 Sarafiński), Kopka, Radionov.

Piłkarze ŁKS-u stanęli na wysokości zadania! W meczu, w którym oba zespoły zostawiły na boisku wiele zdrowia i oba też stworzyły kilka znakomitych okazji do zdobycia gola, lepsi okazali się „Rycerze Wiosny”. Dzięki bramkom Radionova i Sarafińskiego łodzianie nadal liczą się w walce o awans do drugiej ligi.

ŁKS zaczął nienajgorzej, co prawda żadna z kilku prób przedostania się w pole karne gości nie zakończyła się w pierwszych minutach strzałem na bramkę (na to przyszło kibicom długo czekać), ale przynajmniej kilka z nich zapowiadała się obiecująco. Co zaś najważniejsze ełkaesiacy potrafili utrzymać się przy piłce na połowie rywala, nie brakowało im również zaangażowania.

Pod bramką Dawida Kędry po raz pierwszy w sobotę zagotowało się dopiero w 35. minucie, kiedy to z prawej strony pola karnego uderzał Paweł Pyciak, golkiper odbił piłkę przed siebie, ale żaden z ełkaesiaków nie zdołał jej przejąć, skończyło się więc na strachu przyjezdnych. Chwilę później po zamieszaniu w szesnastce Lechii w kapitalnej sytuacji znalazł się Łukasz Kopka, ale jego techniczny strzał okazał się minimalnie niecelny. Z kolei w 37. minucie Kopka główkował z kilku zaledwie metrów, w tym jednak przypadku nie dość, że młody pomocnik chybił, to na dodatek znajdował się na pozycji spalonej.

ŁKS bramki więc w pierwszej połowie nie zdobył, coś jednak drgnęło w grze „Rycerzy Wiosny” w ostatnim kwadransie, liczyliśmy zatem na lepszą i co najważniejsze – skuteczniejszą postawę aktualnego wicelidera w drugich czterdziestu pięciu minutach. Po przerwie w miejsce poturbowanego Przemysława Kocota na murawie zameldował się Patryk Bryła, ale to goście zaatakowali jako pierwsi – Łukasz Bocian huknął zza pola karnego tuż obok słupka.

Gospodarze odpowiedzieli składną akcją na prawym skrzydle, po której Pyciak zacentrował na środek pola karnego, a Radionov minął się z piłką. Po chwili niebezpiecznie lewą stroną szarżował dwukrotnie Kopka, a groźne uderzenie z dystansu dobrze dziś dysponowanego Gamrota (gdyby tylko pomocnik szybciej składał się do strzału…) zablokowali obrońcy. W 59. minucie to jednak goście powinni objąć prowadzenie – pozostawiony bez opieki w polu karnym ŁKS-u Paweł Magdoń główkował z kilku metrów, na nasze szczęście trafił tylko w słupek. Akcja błyskawicznie przeniosła się na drugą stronę boiska, a po niej futbolówka znalazła się nawet w bramce Lechii, sędzia jednak uznał, że bramkarz gości był w tej sytuacji faulowany.

W 63. minucie w pole karne przyjezdnych przedarł się Łukasz Kopka, zdołał nawet wypracować sobie dobrą okazję do oddania strzału, futbolówka po jego uderzeniu trafiła niestety tylko w poprzeczkę. W tym momencie na boisku, zapewne wskutek utraty sił, zrobiło się nieco więcej wolnej przestrzeni. Ełkaesiacy starali się to wykorzystać, wciąż jednak brakowało im szczęścia pod bramką Kędry. Groźnie kontrowała także Lechia, po jednej z takich szybkich akcji formę Michała Kołby sprawdził Jakub Rozwandowicz, a chwilę później nasz bramkarz wybronił strzał z ostrego kąta Mireckiego.

Na niespełna kwadrans przed końcem spotkania na rajd zdecydował się wprowadzony w miejsce Szymańskiego Dawid Sarafiński. Filigranowy skrzydłowy pomknął w stronę bramki rywali, minął dwóch obrońców i zagrał do znajdującego się na czystej pozycji Radionova. Ten złapał na wykroku Kędrę i pewnym strzałem wpakował wreszcie futbolówkę do bramki gości (1:0). Trybuny oszalały z radości, ale do końca meczu pozostawało jeszcze kilka minut…

W końcówce drugą żółtą w konsekwencji czerwoną kartkę (faul na Brylę) obejrzał Łukasz Bocian, podopieczni trenera Bogdana Jóźwiaka kończyli więc mecz w osłabieniu. Łodzianie wykazali się w tym momencie sporym sprytem, długo przetrzymując piłkę w okolicach pola karnego Lechii. Zdołali też w doliczonym czasie gry wyprowadzić zabójczą kontrę, po której Dawid Sarafiński, dziś jeden z najlepszych na murawie, stanął oko w oko z Kędrą i podobnie jak w rundzie jesiennej, nie dał bramkarzowi Lechii szans (2:0).
Emocjonujące widowisko zakończyło się zwycięstwem „Rycerzy Wiosny”, dzięki któremu zespół trenera Wojciecha Robaszka nadal liczy się w walce o awans do drugiej ligi. W sobotę poza licznymi momentami przestoju dostrzec można było w poczynaniach łódzkiej drużyny także kilka ciekawych pomysłów na rozegranie piłki i oszukanie defensywy rywali.

A to, w kontekście trzech ostatnich kolejek, cieszy nie mniej niż bezcenne trzy punkty.

Legia II – ŁKS Łódź, sobota, 12:00

 

WOJEWÓDZTWO

II Liga

GKS Bełchatów – Błękitni Stargard, sobota, 17:00

W ostatniej kolejce II ligi mecze rozgrywane równolegle. Obie drużyny, które wyjdą na boisko w Bełchatowie znajdują się w tabeli na „ziemi niczyjej”, nie walcząc ani o awans, ani o utrzymanie.

III Liga

Świt Nowy Dwór Maz. – Sokół Aleksandrów Ł., piątek, 19:00

Tomaszów Mazowiecki – Huragan Morąg, niedziela, 11:00

Pelikan Łowicz – Huragan Wołomin, niedziela, 11:15

 

 

ŻUŻEL – Nice I Liga

Orzeł Łódź

Orzeł Łódź- Polonia Bydgoszcz niedziela 14:15

W najbliższą niedzielę drużyna Orła znów zmierzy się z bydgoską Polonią. Przed tygodniem w Bydgoszczy Łodzianie pewnie wygrali 51:32 i teraz zrobią wszystko by rezultat powtórzyć w meczu rewanżowym na swoim stadionie. Polonia zaczyna odczuwać nóż na gardle dlatego jej zawodnicy nie odpuszczą tego spotkania, jednak zdecydowanym faworytem są łodzianie. Wesprzyjmy ich w niedzielę na stadionie.

Awizowane składy:

Polonia:

1. Oskar Ajtner – Gollob

2. Damian Adamczak

3. Andriej Kudriaszow

4. Mikołaj Curyło

5. Marcin Jędrzejewski

6. Tomasz Orwat

Orzeł:

9. Hans Andersen

10. Rory Schlein

11. Edward Mazur

12. Rohan Tungate

13. Robert Miśkowiak

14. Michał Piosicki

 

FUSTAL – Ekstraklasa

„Gatta Zduńska Wola mistrzem Polski w futsalu!” – takie nagłówki szykowały łódzkie gazety w 13. minucie meczu, w którym Gatta prowadziła 4-2 z Rekordem Bielsko-Biała. Niestety, w kolejnych minutach gra zduńskowolan pogorszyła się i zwycięzcą decydującego meczu zostali bielszczanie wygrywając 9-5 i zgarniając mistrzostwo.

 

Social Network Integration by Acurax Social Media Branding Company