Łódź

[Weekendowy przegląd wydarzeń] – 28 kwietnia – 3 maja

KULTURA I WYDARZENIA

 

TEATR

Teatr Wielki

Święto wiosny/Krzesany (piątek, sobota 18:30)

Zestawienie ŚWIĘTA WIOSNY Igora Strawińskiego z KRZESANYM Wojciecha Kilara wbrew pozorom jest trafne i wyjątkowe. Przede wszystkim prezentuje najwybitniejsze osiągnięcia kompozytorskie, zarówno z repertuaru światowego, jak i polskiego, spójne w swym wyrazie i emocjonalnie zrównoważone, które ze sobą korespondują a nie konkurują. Bez wątpienia taki właśnie dialog wywiązuje się pomiędzy utworami dwóch znakomitych kompozytorów, którzy zainspirowani: wierzeniami i obrzędami pogańskiej Rusi – ŚWIĘTO WIOSNY i niepowtarzalnością polskiego folkloru góralskiego – KRZESANY (poprzedzony SIWĄ MGŁĄ), stworzyli dwa jakże różne stylistycznie, a zarazem spójne klimatycznie dzieła muzyczne. To właśnie dlatego w naszej mentalności kompozycja Kilara określana jest jako polski odpowiednik dzieła Strawińskiego.

Noc w Wenecji (niedziela 17:00)

Trudno w operetce doszukiwać się sensu, logiki czy racjonalizmu, nie o to wszak w niej chodzi. Nie inaczej jest w NOC W WENECJI; zawiłości libretta stwarzają nieprawdopodobne i zaskakujące sytuacje, a wraz z często irracjonalnymi reakcjami bohaterów przynoszą humor i zabawę. Ta klasyczna operetka wiedeńskiego kompozytora tworzy wraz z ZEMSTĄ NIETOPERZA i BARONEM CYGAŃSKIM mistrzowską triadę gatunku. Znaleźć w niej można wszystko to, co najprzyjemniejsze dla oka, ucha i ducha. Dla wiedeńskiego króla walca libretto i tym razem stało się jedynie pretekstem do stworzenia iskrzącej się dowcipem muzyki, efektownych arii i popisowych scen zbiorowych. A wszystko w niezwykłej scenerii weneckiego karnawału z jego tajemniczością, wymyślnymi maskami i kostiumami jak nie z tego świata.

Bajkopera (sobota 12:00)

Bajki, opery i balety często mają wspólne wątki, niejednokrotnie utwory przeznaczone na dużą scenę teatralną powstawały w oparciu o legendy, baśnie i opowiadania wybitnych przedstawicieli tych gatunków literackich. Ezop, Perrault, Andersen, bracia Grimm, E.T.A. Hoffmann – choć sami dobrze znani, nie od razu są łączeni z wybitnymi kompozycjami powstałymi na podstawie ich baśni. Razem z dziećmi będziemy je czytać, porównywać i odnajdywać różnice i wspólne elementy w oparciu o KOPCIUSZKA, ŚPIĄCĄ KRÓLEWNĘ, KRÓLEWNĘ ŚNIEŻKĘ, DZIADKA DO ORZECHÓW, JASIA I MAŁGOSIĘ i wiele wiele innych…

Zajęcia będą odbywać się w specjalnej sali przeznaczonej do działań edukacyjnych. Oprócz czytania dzieci będą mogły rysować, kolorować oraz poznawać rekwizyty z różnych przedstawień naszego repertuaru. Zajęcia dla dzieci w wieku od 4 do 8 lat.

29 kwietnia 2017

Bajka o carze Saltanie

godz. 12:00

Teatr Powszechny

Pomoc domowa (piątek, sobota, niedziela 19:00)

Znakomita komedia Camolettiego w brawurowym, przygotowanym specjalnie dla Teatru Powszechnego w Łodzi przekładzie Bartosza Wierzbięty, znanego szerokiemu gronu odbiorców, jako twórca polskich dialogów do takich filmów animowanych, jak m.in. „Shrek”, „Rybki z ferajny”, „Misja Kleopatra”, „Asterix i Obelix”, „Madagaskar”, „Sezon na misia”, „Kot w butach”, „Film o pszczołach”, „Hotel Transylwania”.

Miarka za miarkę (sobota, niedziela 19:15)

„Miarkę za miarkę” trudno jednoznacznie zakwalifikować. Zaciera ona granicę między komedią i tragedią, łącząc gorzkie refleksje z charakterystycznym dowcipem. To opowieść o władzy i jej demoralizującym charakterze. Jej tytuł nawiązuje do Ewangelii św. Mateusza głoszącej „jakim sądem sądzicie, takim was osądzą, i jaką miarą mierzycie, taką i wam odmierzą”. Książę Vincentio zaniepokojony moralnym upadkiem swoich poddanych oddaje władzę w ręce namiestnika Angela, by sam pozostając incognito, obserwować rozwój wypadków. Współczesną inscenizację sztuki zrealizował Paweł Szkotak, dla którego Shakespeare to jeden z ulubionych autorów. Zdobywca licznych nagród za inscenizacje dzieł stradfordyczka po raz pierwszy sięgnął po „Miarkę za miarkę”.

Teatr Jaracza

Książę niezłomny (piątek, sobota 19:00)

Lew na ulicy (sobota, niedziela 18:00)

Duch Isobel, dziewięcioletniej Portugalki, krąży przy dźwiękach muzyki po obwodzie dużego koła… tak rozpoczyna się ta fascynująca, pełna tajemnic sztuka kanadyjskiej dramatopisarki, Judith Thompson. W wygodny, poukładany świat pewnej społeczności wkracza mała Isobel, która nie potrafi odnaleźć drogi łączącej dwa światy – świat ludzi żyjących i świat umarłych. Jest zagubiona, zalękniona, szuka przewodnika. Niespodziewanie gość z zaświatów pomaga ludziom w dotarciu do skrywanych emocji i uczuć, odkrywa ich mroczne tajemnice, wyzwala stłumione przez społeczne gry reakcje. Ostrzega przed tytułowym „lwem na ulicy”, który, jako metafora zła i ciemnych stron ludzkiej natury, przyczajony czyha na nas i nasze życia. Lew na ulicy to przejmująca, przesycona gęstą, niezwykłą atmosferą, sztuka o przenikaniu się światów, a jednoczeście wzruszająca opowieść o przebaczeniu, wyzwoleniu i pogodzeniu z samym sobą. Tekst Judith Thompson został w 1991 roku uhonorowany nagrodą Chalmersów za najlepszy dramat kanadyjski sezonu.

Teatr Nowy

Wiele demonów (piątek, sobota 19:00; niedziela 16:00)

Wybitny reżyser Mikołaj Grabowski sięga tym razem po entuzjastycznie przyjęty przez krytyków tekst Jerzego Pilcha. Wiele demonów to powieść, która podejmuje różne wątki – jednej strony jest to miłość i śmierć, z drugiej pożądanie i utrata.

W Sigle, miejscowości polskich luteranów, mroczny pesymizm przeplata się z ekstazą, a mieszkańcy oszczędzają na opale. Zniknięcie Oli, pięknej córki pastora Mraka sprawia, że Wiele demonów staje się pewnego rodzaju kryminałem, ale tylko pozornym, bo istotą jest tu tajemnica.

Metoda Grönholm (piątek, sobota, niedziela 19:15)

Wyreżyserowana w Madrycie w 2004 roku sztuka stała się teatralnym hitem. Na podstawie dramatu powstał również film. O sukcesie przesądził aktualny temat i talent autora, który przestrzegając klasycznych zasad dramaturgii, potrafił napisać intrygujący thriller psychologiczny. Galcerăn pokazuje narastające napięcia i konflikty środowiska pracowników. Daje przenikliwy i gorzki obraz współzawodnictwa we współczesnym świecie, „wyścigu szczurów” i walki o władzę, które rządzą społeczeństwem. Błyskotliwie, z humorem kompromituje nowoczesne metody weryfikacji pracowników, które wykorzystują wiedzę psychologiczną, ignorując przy tym etykę. Eksperymenty, w jakich biorą udział kandydaci, naruszają ludzką intymność i stawiają ich w kategorii towaru. Konkurs odbywa się na podobnych zasadach jak telewizyjne reality show – uczestnicy zamknięci w czterech ścianach szklanego biura są obserwowani i poddawani różnym próbom, a wygra ten, który wyeliminuje resztę. Sztuka stawia ważne pytanie: jakie są moralne granice robienia zawodowej kariery?

”Film o Pilchu” – projekcja filmu dokumentalnego

Film o Pilchu to opowieść o niezwykłym mężczyźnie, którego niebanalne spojrzenie na świat, odcisnęło trwałe piętno w historii polskiej literatury. Dokument został wyprodukowany przez Jacka Rzehaka, producenta filmu Pod mocnym Aniołem i Krakowskie Biuro Festiwalowe, operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

WSTĘP WOLNY

Teatr muzyczny

Wesoła wdówka (piątek 18:30)

Premiera Wesołej wdówki odbyła się w ogrodzie pałacu Izraela Poznańskiego. Naturalną scenografię stworzyła piękna neobarokowa architektura pałacu, która stanowi tło intrygi i komediowych perypetii głównych bohaterów. „W tak pięknych okolicznościach przyrody jak ogród najpiękniejszego łódzkiego pałacu pokazano jedną z najpiękniejszych operetek – Wesołą wdówkę Franza Lehára. I to w bardzo udanej inscenizacji. Nie tylko cieszącej oko i ucho, ale przekonującej, iż uśmiercana już wielokrotnie operetka wciąż jest żywa i wesoła. Zadania podjął się Zbigniew Macias, który nie szukał nowych dróg, a w zamian Wesołą wdówkę odkurzył, podkreślił jej elementy komediowe, zaznaczył najbardziej przebojowe fragmenty. Postawił na muzykę, intrygę i poczucie humoru widowni. Stworzył widowisko przyjazne i mające przede wszystkim dostarczyć kilku godzin rozrywki i przyjemności. Udało się to nader obficie” – napisał Dariusz Pawłowski w dzienniku „Polska – The Times”.

All That Musical – koncert musicalowy(sobota 18:30)

All That Musical – Cały Ten Musical na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi! Światowe przeboje muzyki rozrywkowej i porywające utwory musicalowe w zaskakujących aranżacjach Szymona Sutora! Charyzmatyczni wokaliści, doskonała orkiestra z towarzyszeniem zespołu perkusyjnego Trio Per Ka zabiorą Was w dwugodzinną podróż po rozmaitych stylach i formach znanych dobrze z najlepszych scen teatralnych i światowej estrady.

„Move” z oscarowego filmu Dreamgirls, „Roxanne” znane z baśniowego „Moulin Rouge” czy kultowe „Show must go on” to tylko niektóre z tytułów które zabrzmią podczas tego jedynego w swoim rodzaju koncertu.

Zaśpiewają dla Państwa soliści występujący na scenach teatrów: Teatru Muzycznego ROMA, Gliwickiego Teatru Muzycznego, Teatru Miejskiego w Lesznie, Teatru na Plaży w Sopocie, warszawskich Teatrów: Rampa i Komedia, Mazowieckiego Teatru Muzycznego, Teatru Variete w Krakowie, Opery na Zamku w Szczecinie oraz Teatru Muzycznego w Łodzi!

KINO

„Uciekaj!”, rez. Jordan Peele – horror

Historia młodego czarnoskórego chłopaka, Chrisa Washingtona (Daniel Kaluuya), który wybiera się z zapoznawczą wizytą do posiadłości rodziców jego białej dziewczyny – Rose Armitage (znana z serialu „Dziewczyny” Allison Williams). Szybko orientuje się, że atmosfera domu jest, mówiąc delikatnie, dziwna. Nie spodziewa się jednak, że powodem zaproszenia nie jest wyłącznie chęć poznania go przez rodziców Rose. Chris wierzy, że nerwowa atmosfera panująca w domu Armitage’ów wynika z przyczyn rasowych. Niedługo jednak odkryje zadziwiającą prawdę. Prawdę, jakiej nie mógł się spodziewać…

„Wybawienie”, reż. Hans Petter Moland – dramat, kryminał, thriller

Detektyw Carl i jego pomocnik Assad z Departamentu Q nie raz już udowodnili, że nie ma czegoś takiego jak sprawy, których nie da się rozwiązać. W ich ręce trafia zamknięta w butelce tajemnicza wiadomość. Tekst liczy sobie 8 lat, a całość napisana jest dziecięcym pismem przy pomocy ludzkiej krwi. Carl i Assad trafiają na trop grupy religijnych fanatyków, którzy nigdy nie zgłosili zaginięć swoich podopiecznych. Detektywi rozpoczynają śmiertelnie niebezpieczną grę z psychopatycznym mordercą, który wystawi wiarę bogobojnych rodziców na najwyższą próbę.

MIASTO

Wystawa // Wystawa tulipanów w Ogrodzie Botanicznym – Krzemieniecka 36/38, codziennie do 19:00

W tym roku na terenie Ogrodu Botanicznego w Łodzi zakwitnie 65 tys. cebul tulipanów w ponad 40 odmianach. Z czego na specjalnie przygotowanych kolistych rabatach, prezentowanych będzie 50 tys. tulipanów w 28 odmianach (w tym 20 odmian po raz pierwszy) pochodzących z trzech grup, będą to: mieszańce Darwina, tulipany Triumpha i tulipany pełne wczesne.

Rozrywka // Majówka w Arturówku – Ośrodek wypoczynkowy Prząśniczka w Arturówku, ul. Studencka 20/24, od soboty do środy

Zapraszamy na pięciodniową majówkę na powietrzu.

Sobota (29 kwietnia), godz. 12.00 – 17.00

– Członkowie Koła nr 40 Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ zaprezentują pamiątki z poszczególnych misji ONZ i repliki broni

– Pogotowie Medyczne Falck zademonstruje pokazy ratownictwa medycznego, wyposażenie karetki i naukę przeprowadzenia czynności ratowniczych.

– Zabawa w OWH Prząśniczka (godz. 19.00 – 02.00)

Niedziela (30 kwietnia), godz. 10.00 – 15.00

– Wolontariusze schroniska dla zwierząt przy ul. Marmurowej, przeprowadzą akcję bezpłatnego czipowania psów i kotów, udzielą porad dotyczących zwierząt

– Animal patron straży miejskiej opowie o wdrażanym programie, opiece nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobieganiu bezdomności zwierząt w Łodzi

– Straż Konna

– Straż miejska przeprowadzi akcję znakowania rowerów.

Łódzki ośrodek dawcy szpiku będzie rekrutował honorowych dawców szpiku

– Stowarzyszenie „Moto-Błoto Łódź” przeprowadzi pokaz samochodów terenowych różnych marek

Poniedziałek (1 maja), godz. 11.00 – 17.00

– Łódzki ośrodek dawcy szpiku będzie rekrutował potencjalnych honorowych dawców szpiku.

– Fundacja Dzieci Łodzi zorganizuje kącik artystyczny oraz gry i zabawy dla dzieci

Fight CLub Łódź zaprezentuje pokaz sztuk walk

– Tytan Team zaprezentuje pokaz siłowo-kulturystyczny

Wtorek (2 maja), godz 11.00 – 16.00

– Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. WAM przeprowadzi badania pomiaru cukru we krwi i ciśnienia oraz konsultacje ogólnomedyczne.

– Centrum Medyczne Salve Medica zaoferuje bezpłatną mammografię mammobusie.

– Zabawa w OWH Prząśniczka (godz. 19.00 – 02.00)

Środa (3 maja), godz. 12.00 – 15.00

– Ochotnicza straż pożarna zorganizuje pokazy pożarniczo- gaśnicze

Wycieczka // Wycieczka rowerowa szlakiem rzeźb i architektury – niedziela, 12:00, Park im. Mickiewicza przy amfiteatrze

Rzeźby i pomniki łódzkich parków to pretekst do cyklu wycieczek rowerowych z prof. Andrzejem Joczem. Autor „Czółenek”, „Dzianiny” i zegara słonecznego w Parku Śledzia zabierze uczestników wycieczki na poszukiwanie ciekawych form rzeźbiarskich oraz architektonicznych. Tym razem dowiemy się m.in., kto stworzył tańczącą parę w Parku Julianowskim, dlaczego warto szanować sztukę okresu PRL i jakiego pomnika brakuje na Bałutach.

Długość trasy: do 15 km, trasa łatwa.

Rozrywka // Piknik patriotyczno-wojskowy – Wojskowe Centrum Kształcenia Medycznego, 6 Sierpnia 92, 2 maja, 10:00-17:00

Z okazji obchodów Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, Dnia Polonii i Polaków za granicą 2 maja w godz. 10.00 – 17.00 zapraszamy na rodzinny piknik patriotyczno-wojskowy. W programie:

– wystawa sprzętu i wyposażenia wojskowego, strażackiego i policyjnego

– pokazy dynamiczne w wykonaniu żołnierzy i strażaków

– pokazy grup rekonstrukcyjnych i walk rycerskich

– pokaz artyleryjski bractwa „Łucznicy św. Jerzego”

– konkursy

– występy muzyczne

– wojskowa grochówka

Obchody //  Uroczyste obchody Święta Trzeciego Maja – środa, 9:00, Archikatedra Łódzka

Program obchodów:

9:00 – Zbiórka pocztów sztandarowych na pl. Jana Pawła II przed Bazyliką Archikatedralną

9:30 – Uroczysta msza św. w Bazylice Archikatedralnej w intencji ojczyzny celebrowana przez ks. bp Adama Lepę

10:45 – Uroczystości przed płytą Grobu Nieznanego Żołnierza

– zmiana warty

– przemówienie wojewody łódzkiego Zbigniewa Raua

– apel pamięci

– salwa honorowa

– złożenie wieńców i kwiatów

 

 

SPORT

 

PIŁKA NOŻNA

ŁÓDŹ

Widzew Łódź

Widzew Łódź– ŁKS Łomża 2-1 (2:0)

8′ Michalski, 32′ Mąka – 52′ Maćkowski

Widzew: Wolański – Kozłowski, Rodak, Zieleniecki, Baran – Michalski, Kazimierowicz, Olczak, Mąka (78′ Okuniewicz) – Radwański – Kamiński

Frekwencja: 16 300.

W minionym tygodniu piłkarze Widzewa rozegrali dwa ważne spotkania. Pierwsze w lidze z ŁKS Łomża, drugie w Pucharze Polski na szczeblu wojewódzkim z LKS Kwiatkowice. Pierwsze ze spotkań odbyło się w sobotę na stadionie Widzewa. Frekwencja jak zwykle najwyższa w lidze i tym razem 2. w Polsce. Więcej kibiców zebrało się jedynie na stadionie w Poznaniu, gdzie z Lechem mierzył się Niebieski Brat Widzewa, Ruch Chorzów.

Widzewiacy spotkanie zaczęli w swoim stylu, spokojnie ruszyli do przodu atakując rywali i oddając groźne strzały. Już w 8. minucie piłka trafiła do siatki gości po strzale Mateusza Michalskiego. Widzewski charakter nie pozwolił jednak spocząć na jednobramkowym prowadzeniu i w 32. minucie wynik podwyższył najlepszy strzelec łódzkiej drużyny, niezawodny Daniel Mąka. Do końca pierwszej połowy gospodarze kontrolowali mecz.

Druga część meczu to jeden wielki chaos. Najpierw zamieszanie w 52. minucie wykorzystał Maćkowski i zrobiło się 2:1. Po chwili zawodnicy z Łomży zmasowali ataki, a Widzewiacy znów zaczęli popełniać błędy po których robiło się bardzo groźnie pod bramką Patryka Wolańskiego. Pojedyncze próby ofensorów Widzewa również były groźne, ale już żaden strzał nie zmienił wyniku spotkania o który kibice drżeli do ostatniego gwizdka. Zawodnikiem meczu nie mógł zostać nikt inny jak strzelec jednej z bramek Daniel Mąka.

LKS Kwiatkowice- Widzew Łódź 0-6 (0:1)

17′ (k), 60′ Okuniewicz, 75′, 83′ Krzywicki, 69′ Ogawa, 86′ Olczak

Widzew: Humerski – Tlaga, Rodak, Olczak, Baran – Budka, Broniszewski, Możdżonek, Szewczyk – Okuniewicz, Krzywicki

Mecz w Kwiatkowicach odbył się w środę, choć zespół nie pojechał w najsilniejszym składzie, czas na odpoczynek dostali m.in. Daniel Mąka, Patryk Wolański czy Mateusz Michalski to nie można powiedzieć, że zawodnicy którzy pojechali są dużo słabsi od pierwszego zespołu. Mecz był od samego początku pod kontrolą Łodzian, ale nie potrafili tego udokumentować. Jeden ze strzałów Marcina Krzywickiego odbił się od słupka. Dopiero w 17. minucie Okuniewicz zamienił rzut karny na bramkę. Kolejne bramki padły dopiero po przerwie. Po godzinie od pierwszego gwizdka znów do bramki trafił Okuniewicz, a chwilę później świeżo wprowadzony na boisko Japończyk Judai Ogawa. W kolejnych minutach Widzew udowodnił przewagę, a dwa razy w 75. i 83. minucie do siatki trafił w końcu Marcin Krzywicki. Trzy minuty później wynik ustanowił Sebastian Olczak.

Najbliższe spotkanie Widzew rozegra w stolicy, a rywalem będzie Ursus Warszawa. Zespół zajmujący obecnie 13 pozycje w lidze mimo wszystko może sprawić Łodzianom nie małe problemy. Jednak kluczem do zwycięstwa będzie uporządkowana gra jak w meczu z drugim zespołem Legii. Złe wieści jednak dla kibiców czerwono-biało-czerwonych, którzy nie będą mogli obejrzeć spotkania.

Ursus Warszawa – Widzew Łódź, sobota, 15:00

W środę, 3 maja, Widzew rozegra kolejny ligowy mecz na swoim stadionie, a rywalem będzie Huragan Wołomin. Zespół Przemysława Cecherza nie ma teraz za dużo czasu na złapanie oddechu i raz po raz muszą grać na najwyższym poziomie, a kibice oczekują tylko zwycięstw. Jednak jeśli Łodzianie na poważnie myślą o awansie do II ligi sami z siebie muszą dać wszystko i odnieść zwycięstwo.

Widzew Łódź – Huragan Wołomin, środa, 19:10

 

ŁKS Łódź

KS Drwęca Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie – ŁKS Łódź 0:2 (0:0)
Bramki: 0:1 Bryła 52, 0:2 Kopka 77
Żółte kartki: Szarpak, Miller, Wolski – Bryła.

Drwęca: Rzepecki – Głowiński (63 Kuciński), Kostkowski, Wojcinowicz, Kowalczyk (46 Jackiewicz), Wolski, Bartusiak (74 Twardowski), Domżalski, Szarpak, Koziara, Miller.
ŁKS: Kołba – Pyciak, Rozwandowicz, Juraszek, Rozmus, Kocot, Gamrot (85 Ślęzak), Bryła (69 Szymański), Kostyrka (6 Kopka), Nowak, Radionow (89 Sarafiński).

Lider wraca do Łodzi!

Mecz  lidera z wiceliderem rozpoczął się dla drużyny z Łodzi pechowo. Już w pierwszej akcji ofensywnej kontuzji doznał Jakub Kostyrka i mimo pomocy lekarskiej musiał opuścić plac gry, a jego miejsce zajął na murawie Łukasz Kopka.

Mecz od samego początku charakteryzował się lekką przewagą Łodzian, którzy częściej utrzymywali się przy piłce, ale nie miało to wówczas jeszcze przełożenia na sytuacje podbramkowe.

W 30 minucie po raz pierwszy do groźnej sytuacji podbramkowej doszło w polu karnym ŁKS-u. Po stałym fragmencie gry i nienajlepszej interwencji Michała Kołby, jeden z zawodników Drwęcy uderzy w kierunku opuszczonej bramki, ale na nasze szczęście nie trafił.

Po zmianie stron przez kilka minut gra toczyła się w środkowej strefie boiska i kiedy wydawało się, że w tym chaosie nie sposób przeprowadzić skutecznego ataku, ełkaesiacy dopięli swego. W 52. minucie po zamieszaniu w okolicach szesnastki gospodarzy, piłkaa znalazła się pod nogą Patryka Bryły, ten zdołał oszukać bramkarza rywali, a następnie kopnął do pustej bramki! (0:1).

ŁKS zdobył więc upragnionego gola, na boisku coraz częściej dochodziło do nerwowych starć, a sędzia musiał przerywać grę, po  faulu Wolskiego ucierpiał strzelec bramki dla łodzian. Chwilę później po kolejnym ostrym wejściu (tym razem faulowany był Kamil Rozmus) arbiter chyba powinien wyrzucić z boiska Millera, który miał już na koncie żółtą kartkę, ostatecznie jednak skończyło się na słownym upomnieniu dla napastnika.

Utemperować nerwowych graczy Drwęcy powinna sytuacja z 65. minuty, kiedy to Łukasz Kopka znakomicie znalazł się w polu karnym gospodarzy, ale w dogodnej sytuacji uderzył tak, że Rzepecki nie miał problemów ze schwytaniem futbolówki. Po chwili gorąco zrobiło się także po drugiej stronie boiska, na szczęście zawodnicy z Drwęcy nie potrafili zamienić rzutu wolnego z siedemnastu metrów na gola.

Wspomniany młody skrzydłowy ŁKS-u zrehabilitował się trzynaście minut przed ostatnim gwizdkiem. Duża w tym zasługa Pawła Pyciaka, który dograł do Szymańskiego (zmienił Bryłę), ten dośrodkował na pole karne, a wbiegający na tak zwany pierwszy słupek Kopka umieścił futbolówkę w siatce (0:2)! Łodzianie byli o krok od zwycięstwa.

W końcówce zespół trenera Marcina Pyrdoła starał się szanować piłkę i co zrozumiałe, skupił się przede wszystkim na wybijaniu rywala z uderzenia. Zadanie to zostało w stu procentach wykonane i ŁKSiacy mogli się cieszyć z kolejnego już zwycięstwa w meczu 3 ligi oraz z powrotu na fotel lidera.

ŁKS Łódź – Sokół Ostróda, niedziela, 16:00

Sokół Aleksandrów Łódzki – ŁKS Łódź, środa, 17:00

 

WOJEWÓDZTWO

II Liga

GKS Bełchatów – Legionovia Legionowo, sobota, 17:00

Przegrana 4-1 w Wejherowie była wypadkiem przy pracy – tak chcielibyśmy wierzyć. Dobrze spisująca się wiosną GieKSa ma szansę to udowodnić w kolejnym meczu z drużyną środka tabeli – Legionovią.

III Liga

Legia II – Lechia Tomaszów Mazowiecki, sobota, 12:00

MKS Ełk – Pelikan Łowicz, sobota, 17:00

Jagiellonia Białystok II – Sokół Aleksandrów Łódzki, niedziela, 13:00

Pelikan Łowicz – Legia II, środa, 11:15

Lechia Tomaszów Mazowiecki – ŁKS Łomża, środa, 16:00

Sokół Aleksandrów Łódzki – ŁKS Łódź, środa, 17:00

 

SIATKÓWKA – podsumowanie sezonu

ŁKS-u Commercecon Łódź.

W tym sezonie zawodniczki beniaminka z Łodzi spisały się rewelacyjnie. Łodzianki sprawiły kilka niespodzianek – urwały punkty takim potęgom siatkarskim jak Chemik Police czy Impel Wrocław, dwukrotnie również wygrały z zespołem z Dąbrowy Górniczej. Wygrały 13 spośród 28 meczów. Dobra postawa zaowocowała wysokim szóstym miejscem na koniec sezonu. Zawodniczki ŁKS-u mogą się pochwalić jeszcze jedną statystyką. Na swoje mecze przyciągnęły łącznie w całym sezonie prawie 20 tysięcy kibiców co daje 3 wynik Orlen ligi.

Grot Budowlani Łódź

Łodzianki spisały się w tym sezonie rewelacyjnie. Po zeszłym sezonie, w którym uplasowały się na 5 miejscu. zapowiedziano walkę o pierwszą czwórkę. Drużyna przeszła wszelkie oczekiwania. W sezonie na 30 spotkań przegrały tylko 6 i przez wszystkie kolejki zajmowały miejsca na podium. Ostatecznie Budowlane zdobyły srebrny medal tego sezonu Orlen ligi.

PGE Skra Bełchatów

Drużyna Skry poprzedni sezon zakończyła na 3 miejscu. Celem na ten sezon jak zwykle było mistrzostwo jednak początek tegorocznych rozgrywek nie był zbyt udany dla bełchatowian. Były momenty kiedy drużyna oscylowała w okolicach 6-9 miejsca. Jednak ostatecznie wielokrotny mistrz Polski znalazł swój rytm i zakończył sezon na 2 miejscu przegrywając w meczach finałowych z Zaksą. Na 34 mecze przegrali jedynie 7.

KOSZYKÓWKA

Tauron Basket Liga:

Polfarmex Kutno– MKS Dąbrowa Górnicza, niedziela 12.40

Aptekarze po raz ostatni w tym sezonie wybiegną na parkiet własnej hali. Jednocześnie jest to ich pożegnalny występ na najwyższym poziomie. W przyszłym sezonie występować będą na zapleczu PLK, lecz mamy nadzieję na szybki powrót. To co pokazali przed tygodniem było fantastycznym pokazem siły zespołu, mimo kryzysu. Choć ostatecznie nie udało się wygrać, to dalej jest wiara, że we własnej hali pójdzie jeszcze lepiej i na otarcie łez wygrają mecz. Ale koszykarze MKS-u na pewno nie przejdą obok meczu więc będzie to prawdziwe widowisko na które zapraszamy.

 

ŻUŻEL – Nice I Liga

Hitowy mecz z Wybrzeżem Gdańsk został zakończony remisem 30-30 po 10. biegu z powodu złego stanu toru. Kwietniowa kapryśna pogoda nie pozwoliła rozegrać kolejnych biegów. W najbliższą niedzielę Orzeł zmierzy się z Lokomotiv Daugavpils. Drużyna z Dyneburga leżącego na Łotwie od wielu lat bierze jednak udział w polskich żużlowych rozgrywkach ligowych.

Orzeł Łódź – Lokomotiv Daugavpils, niedziela, 12:30

Awizowane składy:

Orzeł Łódź:

 1. Hans Andersen
 2. Edward Mazur
 3. Aleksandr Łoktajew
 4. Rohan Tungate
 5. Robert Miśkowiak
 6. Arkadiusz Potoniec

Lokomotiv Daugavpils:

 1. Maksim Bogdanow
 2. Joonas Kylmaekorpi
 3. Kjastas Puodżuks
 4. Siergiej Łogaczow
 5. Timo Lahti
 6. Davis Kurmis

 

RUGBY – Ekstraliga

Budowlani Lublin – KS Budowlani Łódź, sobota, 14:00

Budowlani Łódź SA – Pogoń Siedlce, sobota, 13:00

 

PIŁKA RĘCZNA – PGNiG Superliga Kobiet:

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk – MKS Piotrcovia, niedziela, 16:00

 KPR Jelenia Góra MKS Piotrcovia, środa, 17:30

Szczypiornistki Piotrcovii czeka pracowita majówka. Po dwóch meczach w minionym tygodniu (wygrana 27-18 z Olimpią-Beskid Nowy Sącz i porażka z UKS PCM Kościerzyna 31-24) w najbliższym tygodniu piłkarki ręczne rozegrają kolejne dwa mecze w grupie spadkowej PGNiG Superligi.

 

FUSTAL – Ekstraklasa

Rundę zasadniczą futsaliści Gatty Zduńska Wola zakończyli na drugim miejscu i przed rundą dodatkową mają zaledwie 3 punkty straty do prowadzącego Rekordu Bielsko-Biała. Przed nami 5 dodatkowych kolejek, w których wszystko może się zdarzyć. Pierwsza z nich za tydzień, a ostatnia w ostatni weekend maja. Zduńskowolan czekają mecze kolejno z Clearexem Chorzów, Piastem Gliwice, FC Toruń, Pogonią ’04 Szczecin oraz Rekordem.

Social Media Icons Powered by Acurax Web Design Company