Łódź

[Weekendowy przegląd wydarzeń] – 3-5 lutego

KULTURA I WYDARZENIA

 

TEATR

Teatr Wielki

Noc w Wenecji  (sobota 18:30, niedziela 17:00)

Trudno w operetce doszukiwać się sensu, logiki czy racjonalizmu, nie o to wszak w niej chodzi. Nie inaczej jest w NOC W WENECJI; zawiłości libretta stwarzają nieprawdopodobne i zaskakujące sytuacje, a wraz z często irracjonalnymi reakcjami bohaterów przynoszą humor i zabawę. Ta klasyczna operetka wiedeńskiego kompozytora tworzy wraz z ZEMSTĄ NIETOPERZA i BARONEM CYGAŃSKIM mistrzowską triadę gatunku. Znaleźć w niej można wszystko to, co najprzyjemniejsze dla oka, ucha i ducha. Dla wiedeńskiego króla walca libretto i tym razem stało się jedynie pretekstem do stworzenia iskrzącej się dowcipem muzyki, efektownych arii i popisowych scen zbiorowych. A wszystko w niezwykłej scenerii weneckiego karnawału z jego tajemniczością, wymyślnymi maskami i kostiumami jak nie z tego świata.

Nasza najnowsza realizacja tylko podkreśla wesoły charakter dzieła, a twórcy łódzkiej inscenizacji zdają się bawić możliwościami formy, nie unikając przy tym nawiązywania do klasycznych rozwiązań w interpretacji i budowania przestrzeni scenicznej tej fantastycznej operetki.

Teatr Powszechny

Szalone nożyczki (piątek, sobota, niedziela 19:00)

Jeden z najchętniej oglądanych łódzkich spektakli. Ciągle zapełniający widownię Powszechnego. Salon fryzjerski „Szalone nożyczki” prowadzony przez mistrza grzebienia i – rzecz jasna – nożyczek, Ola Boskiego odwiedziło już ponad 240.000 osób. Salon słynie z doskonałej obsługi i profesjonalnych usług, niestety na jego nienaruszonej reputacji pojawia się skaza – morderstwo w sąsiadującym z salonem mieszkaniu dokonane przez nieznanego sprawcę. Podejrzani są zarówno pracownicy salonu, jak i jego klienci. I tu do akcji wkraczają… Widzowie. To Państwo biorąc czynny udział w śledztwie wskazują winnego, to dzięki Wam dzielni policjanci mogą odtworzyć feralne zdarzenie z najdrobniejszymi szczegółami, to wreszcie Państwo, Widzowie, decydujecie o zakończeniu sztuki.

Miarka za miarkę (sobota, niedziela 19:15)

„Miarkę za miarkę” trudno jednoznacznie zakwalifikować. Zaciera ona granicę między komedią i tragedią, łącząc gorzkie refleksje z charakterystycznym dowcipem. To opowieść o władzy i jej demoralizującym charakterze. Jej tytuł nawiązuje do Ewangelii św. Mateusza głoszącej „jakim sądem sądzicie, takim was osądzą, i jaką miarą mierzycie, taką i wam odmierzą”. Książę Vincentio zaniepokojony moralnym upadkiem swoich poddanych oddaje władzę w ręce namiestnika Angela, by sam pozostając incognito, obserwować rozwój wypadków. Współczesną inscenizację sztuki zrealizował Paweł Szkotak, dla którego Shakespeare to jeden z ulubionych autorów. Zdobywca licznych nagród za inscenizacje dzieł stradfordyczka po raz pierwszy sięgnął po „Miarkę za miarkę”.

Teatr Jaracza

Baba Chanel (sobota 16:45, niedziela 19:00)

„Baba Chanel” to słodko- gorzka opowieść, w której śmiech podszyty jest smutną refleksją nad naszą współczesnością. Bo czy w czasach powszechnego kultu młodości, gdy starość wciąż jest tematem tabu, seniorzy mogą mieć śmiałe plany na przyszłość, pasje i radość życia, nie wywołując pewnej konsternacji? Kolada mówił: „Każdy z nas w każdym wieku pragnie szczęścia. Każdy chce żyć pięknym, godnym i aktywnym życiem. Aż do końca”.

Posprzątane (sobota, niedziela 19:00)

Mariusz Grzegorzek robi tragifarsę. Wielokrotnie nagradzana sztuka Sarah Ruhl w gwiazdorskiej obsadzie. Scenografia niczym z mediolańskiej galerii designu. Kontrowersyjny reżyser, którego spektakle szarpią emocje najodporniejszych widzów. Dziwność zdarzeń i postaci, miłość i śmierć, przyjaźń i samotność. Historia, która może poruszyć każdego z nas i pokazać, że z życia można czerpać garściami. A wreszcie wyrafinowane poczucie humoru – bo „dobry dowcip może posprzątać duszę”!

Śmierć siedzi na gruszy i się nie ruszy  (piątek 19:00)

ŚMIERĆ NA GRUSZY dramat Witolda Wandurskiego stanowi przykład nowatorskiego tekstu w formie ludowej i religijnej przypowieści napisanego dla awangardowej formacji teatralnej jaką był teatr robotniczy czyli projekt sceniczny Wandurskiego skierowany do konkretnego widza. Jednak ŚMIERĆ NA GRUSZY może stać się tekstem wychodzącym daleko poza perspektywy z jakich został pomyślany i uwarunkowania w jakich został napisany.

Teatr Nowy

Czego nie widać (piątek, sobota 19:00, niedziela 16:00)

„To jest farsa. To jest teatr. To jest życie!” Te słowa wypowiada Lloyd Dallas, reżyser teatralny, usiłujący doprowadzić do końca chyba najdłuższą próbę generalną w jego karierze… Nazajutrz premiera. Przed zespołem kilka miesięcy podróży z tytułem po angielskiej prowincji. Gorączka życiowych problemów, które nieustannie wybijają aktorów z rytmu sztuki. Teatralna katastrofa wisi w powietrzu.

Shitz (piątek, sobota, niedziela 19:15)

Mieszanka satyry i komedii, w której krewnych przedstawiono jako zło konieczne. Izraelski dramatopisarz w groteskowy sposób portretuje życie żydowskiej rodziny. Shitz wyceniając wartość córki, próbuje za wszelką cenę wydać ją za mąż. Pojawienie się narzeczonego to początek walki między młodymi a starymi. Majątek i władza, a nie rodzinne więzi, określają sposób ich życia. Hanoch Levin bawi się stereotypami. Dla Shitza człowiek to towar. Stoi za nim banknot o określonym nominale.

IMPRO ATAK! (piątek, sobota, 21:15, niedziela 11:00)

IMPRO to ostatnimi czasy popularna zabawa teatralna, w której to nie dramaturg czy reżyser, ale publiczność zebrana na widowni „rządzi”, czyli decyduje o przebiegu całego przedstawienia.

Teatr muzyczny

Człowiek z La Manchy (piątek, sobota 18:30)

Historia błędnego rycerza Don Kichota z Manchy to jedna z najpiękniejszych legend. To również jedna z najbardziej wzruszających opowieści o mądrości i głupocie, o marzeniach i rzeczywistości, a także o teatrze i życiu. Musical Mitchella Leigha od lat cieszy się wielkim powodzeniem i grany jest na całym świecie, a to za sprawą ciągle aktualnej mądrości Cervantesa i pięknej muzyki.

Leć w duet (niedziela 17:00)

Leć w duet!  (Let’s Do It!) – to koncert stworzony przez dwie siostry: Kamilę i Emilię Klimczak, które na łódzkich scenach stawiały razem swoje pierwsze artystyczne kroki. Kamila, ukończywszy PWSFTViT, wyjechała do Krakowa, gdzie jest aktorką Teatru Bagatela, jak również artystką legendarnej Piwnicy pod Baranami oraz zespołu Leopolda Kozłowskiego – Ostatniego Klezmera Galicji. Emilia ukończyła Akademię Muzyczną w Łodzi i jest solistką łódzkiego Teatru Muzycznego (gdzie zobaczyć ją można w głównych partiach spektakli musicalowych i operetkowych), uczestniczy w koncertach Festiwalu Muzyki Filmowej i Festiwalu Dialogu Czterech Kultur, a także współpracuje z teatrami w całej Polsce.

Specjalnie na ten wieczór połączą swoje artystyczne siły, by wyśpiewać Państwu niezapomniane duety muzyki klasycznej i rozrywkowej. Staną naprzeciw siebie dwa żywioły, aktorka i śpiewaczka, ciemny alt i świetlisty sopran, w swoich aktorskich kreacjach to współpracując, to spierając się, ale na pewno doskonale się uzupełniając. Siostrom towarzyszyć będzie znakomity zespół krakowsko – łódzkich muzyków pod kierownictwem Dawida Suleja Rudnickiego w składzie: Dawid Sulej Rudnicki (aranżacje i fortepian), Grzegorz Bąk (kontrabas), Wojciech Wolniak (trąbka), Michał Peiker (perkusja). O choreografię koncertu zadba Anna Julia Dębowska.

 

KINO

 „Jackie”, reż. Pablo Larraín – biograficzny, dramat

Jacqueline Bouvier Kennedy ma 34 lata, kiedy jej mąż zostaje wybrany na Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Elegancka i stylowa, od razu staje się globalną ikoną, jedną z najbardziej znanych kobiet na świecie. Jej intuicja i smak w kwestiach mody, sztuki i wystroju wnętrz są powszechnie podziwiane. Jednak 22 listopada 1963 roku poukładany świat Pierwszej Damy rozsypuje się na kawałki. Podczas wyborczej podróży do Dallas, ginie John F. Kennedy, a pogrążona w żałobie Jacqueline, na pokładzie Air Force One, powraca do Waszyngtonu. Mierząc się z tragedią, postanawia kontynuować dzieło męża. W ciągu kilku dni nie tylko dopisze triumfalny koniec do mitu JFK, ale też ugruntuje legendę, której na imię… Jackie.

„McImperium”, reż. John Lee Hancock – biograficzny, dramat

Ray Kroc (Keaton) to charyzmatyczny biznesmen, który od lat walczy o swoje pięć minut sławy. Jednak każdy jego pomysł przeradza się w klęskę, a szanse na realizację marzeń maleją z dnia na dzień. Niespodziewanie otrzymuje zamówienie od nieznanej mu restauracji w Kalifornii. Poznaje braci McDonaldów, którzy wymyślili nowatorski system serwowania jedzenia w 30 sekund od złożenia zamówienia. Ray, zachwycony rewolucyjnym pomysłem, namawia braci do stworzenia sieci restauracji w całych Stanach Zjednoczonych. W miarę rozrastania się fastfoodowego imperium, Ray chce mieć coraz więcej władzy. Jak wiele poświęci, aby zbudować najbardziej rozpoznawalną markę na świecie i stać się jedną z największych osobowości XX wieku?

„Rings”, reż. F. Javier Gutiérrez – horror

Nowy rozdział znakomitej i przerażającej serii horrorów. Młoda kobieta, martwiąc się o swego chłopaka, zafascynowanego informacjami o tajemniczym wideo, po obejrzeniu którego giną ludzie, decyduje się obejrzeć film za niego. Wkrótce odkrywa przerażającą prawdę: informacje są prawdziwe, a wideo zawiera tajemniczy przekaz…

„Boy 7”, reż. Lourens Blok – thriller, akcja, sci-fi

Kiedy Sam budzi się w zatłoczonym metrze, nie wie, jak się tam dostał, ani skąd pochodzi. Rozpaczliwie szuka śladów swojej tożsamości w niewielkiej zawartości plecaka. Powoli zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że jego życie jest w wielkim niebezpieczeństwie. Zaczyna powoli odkrywać przerażającą prawdę o tym, kim jest i co mu zrobiono.

„Fukushima, moja miłość”, reż. Doris Dörrie – dramat

Młoda Niemka, Marie, wyjeżdża do Japonii, aby uciec przed problemami. Przyłącza się do organizacji Clowns4Help, która stara się wnieść trochę radości do życia mieszkańców Fukushimy, dotkniętej trzęsieniem ziemi, tsunami i awarią elektrowni jądrowej w 2011 roku. Marie trafia do schroniska, gdzie mieszkają głównie starsi ludzie. Wkrótce przekonuje się jednak, że nie nadaje się do tej pracy. Już zbiera się do wyjazdu, gdy na jej drodze staje Satomi, jedna z mieszkanek schroniska, która uparła się wrócić do zrujnowanego domu w dawnej „strefie zero”. Marie pomaga jej sprzątać i urządzać się na nowo. Dwie kobiety nie mogłyby bardziej różnić się od siebie, a jednak w miarę jak stopniowo się poznają, nawiązują więź, która sprawi, że obie w końcu będą musiały stawić czoła duchom z przeszłości.

„Skazana”, reż. Audrey Estrougo – dramat

Mathilde dowiaduje się, że jej ukochany mężczyzna popełnił morderstwo. Aby go ratować, przyznaje się do popełnienia tej zbrodni i pozwala skazać się za niego. Jej syn Adrien nie widzi sensu tej decyzji. Wraz z prawniczką Nadège Rutter próbują jej uświadomić, że bez współpracy z policją może pozostać przez wiele lat w więzieniu. Mathilde jednak nadal milczy. Tygodnie mijają, a kobieta wciąż czeka na informację od ukochanego, który od momentu wyjścia na wolność nie daje znaku życia. Odizolowana od świata, z synem jako jedynym wsparciem, staje się więźniem numer 383205-B. Teraz, winna czy nie, jest już tylko skazaną – tak jak reszta więźniów. Musi nauczyć się żyć w nowej, opresyjnej rzeczywistości, którą sama sobie stworzyła.

 

MIASTO

Sport // Winter Night by SALTOS – SALTOS park trampolin, Wydawnicza 5, piątek, 21:00

Już 3go lutego 2017 o godz: 21:00 startuje I noc wolnego skakania pod hasłem ✳⛄✳⛄✳”Winter Night by SALTOS”✳⛄✳⛄✳.

W programie:

➡ Wolne skakanie

➡ Dodgeball fight lejdis vs. bojs

➡ maraton SPALTO!

➡ salto lesson

➡ strefa SALTOSowego chillout’u

➡ Konkursy

? Wstęp? : 35 zł

Zarezerwuj miejsce już dziś.

 

Impreza // Michael Jackson Tribute – Niebostan, Piotrkowska 17, piątek, 22:00

Król jest tylko jeden !

Niebostan oraz Different Beats zapraszają na imprezę – hołd dla twórczości Michaela Jacksona. Ten znany prawie wszystkim na świecie afroamerykanin zostawił ze swoją ekipą nieśmiertelny ślad. Ich numery zaczepiły o prawie każdy gatunekmuzyczny na świecie. Będzie zatem eklektycznie – ciekawie i tanecznie jak zawsze ! Ścieramy parkiet do rana. Zagrają: LATE / MATYZ / MONO

 

Dzieci // Ptasia narada Twórcze Warsztaty dla dzieci – Fabryka Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3 – piątek 18:00-19:00, sobota 11:00-12:00

Gorąco zapraszamy na lutowe Twórcze Warsztaty w Fabryce Sztuki w Łodzi!

PTASIA NARADA – rodzinne warsztaty dla dzieci w wieku 5-10 lat

miejsce: sala warsztatowa (niski budynek Fabryki Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3)

prowadzenie: Dominika Gorzkiewicz

wiek uczestników: 5-10 lat, dzieci wraz z rodzicami

czas: 60 min

wstęp: 5 zł za dziecko

Do gaju zleciały się ptaki na ptasie zebranie. Miały do przegadania dużo spraw, bo to dla ptaków bardzo ważne, żeby trajkotać, rozmawiać i pytać: Co świtem piszczy w trawie? Gdzie się ukrywa echo w lesie? Kto się ma pierwszy kąpać w rosie? Jak poznać, kto ptak a kto nie ptak?

Na taką pogadankę zleciały się ptaki z „Ptasiego radia” Juliana Tuwima. Zobaczymy, jak skończyła się ich narada a przy okazji sami spróbujemy odpowiedzieć na te ptasie pytania. Pogadamy, poćwierkamy, zakukamy i zbudujemy karmniki dla ptasiej gromady. Prosimy o przyniesienie plastikowych 5-litrowych butelek lub mniejszych – każdy tyle, ile karmników chce wykonać. 🙂

 

Warsztat // Konferencja o Edukacji Domowej – sobota, 10:00

Co powiesz na… edukację domową?

4 lutego w Łodzi spotkają się pionierzy edukacji domowej z Polski oraz z USA, absolwenci edukacji domowej i rodzice.

Czy może istnieć szkoła, w której nie ma ławek ani prac domowych?

Pełna przygód i żywego kontaktu z przyrodą, ludźmi, sytuacjami codziennymi?

I wreszcie szkoła – do której będzie się chciało wracać?

Dołącz do nas tego dnia i

→ dowiedz się u samego źródła, na czym polega edukacja domowa w praktyce

→ skonfrontuj swoje obawy z „żywymi dowodami”

→ poznaj absolwentów edukacji domowej i innych rodziców zainteresowanych tym modelem nauki

→ zadaj nurtujące Cię pytania tym, którzy od lat prowadzą taki styl życia

→ zainspiruj się metodami nauki stosowanymi nie tylko w Polsce, ale i zagranicą

→ zaprzyjaźnij się z nowoczesnymi technologiami i odkryj narzędzia do skutecznej i przyjemnej nauki

→ dowiedz się jak nauczać dzieci w domu i nie zwariować? 😉

Rodzice rodzicom – przekazujcie!

Edukatorzy jak Polska długa i szeroka – łączcie się! 😉

Program i prezentacje wystąpień: http://nauczaniewdomu.pl

Zapisy i rejestracja na tej samej stronie.

 

Warsztat // Dorosła złość – warsztaty z Agnieszką Stein – Pracownia Psychoterapii Cztery Maski, ul. Piotrkowska 55/114, sobota, 11:00 – 18:00

Pracownia Psychoterapii Cztery Maski zaprasza rodziców oraz osoby zawodowo zajmujące się dziećmi w dniu 4 lutego 2017 na warsztat „Dorosła złość”, który poprowadzi – Pani Agnieszka Stein

Warsztat pozwoli uczestnikom odpowiedzieć na następujące pytania:

⦁Czy możemy coś zrobić, żeby mniej złościć się na nasze dzieci?

⦁Czy możemy zrobić coś, żeby ich zachowania tak mocno nas nie złościły?

⦁Co zrobić, gdy czujemy zalewającą nas falę złości?

Złość i radzenie sobie z nią bywa jednym z najtrudniejszych elementów rodzicielskiego doświadczenia. Większość rodziców z pewnością chciałaby się złościć mniej lub robić to w bezpieczniejszy dla dzieci sposób. Nasze dziecięce doświadczenia w większości sytuacji nie przygotowały nas na radzenie sobie z natężeniem emocji jakie pojawia się, kiedy sami zaczynamy opiekować się własnymi dziećmi. Jako dorośli, musimy od nowa uczyć się oswajać własną złość.

Robimy to też po to, żeby umieć wspierać własne dzieci w radzeniu sobie z ich emocjami. Warsztaty są okazją do tego, aby przyjrzeć się z bliska własnym silnym i trudnym emocjom oraz wypracować narzędzia, które pomogą w radzeniu sobie z nimi.

Warsztat jest też okazją do przyjrzenia się złości z punktu widzenia rodzicielstwa bliskości, porozumienia bez przemocy, neuropsychologii i innych podejść, które razem dają okazję do zrozumienia tego, co się z nami dzieje, kiedy przeżywamy złość. Co ważniejsze zobaczymy też, jak można nauczyć się przeżywania jej w nowy sposób sprawiający, że dotąd trudne emocje przestaną nam utrudniać rodzicielstwo a zaczną w nim wspierać.

Agnieszka Stein – psycholog specjalizująca się w pracy w nurcie Rodzicielstwa Bliskości, autorka licznych publikacji dotyczących świadomego i troskliwego rodzicielstwa opartego na relacji. Współautorka strony poświęconej rodzicielstwu bliskości oraz autorka dwóch książek : „Dziecko z bliska” i „Dziecko z bliska idzie w świat” a także współautorka książki „Potrzebna cała wioska”.

zapisy przyjmowane są w godz. 8.00-20.00, 600 -375 -801, pracownia4maski@op.pl

koszt udziału: 100 zł (do 31.12.2016), 120 zł (do 20.01.2017)

 

Pokaz // Krakowski weekend w ROOM CAFE – Room Cafe, ul. Zgierska 115, sobota, 17:00, niedziela, 10:00

Zapraszamy na cupping i pokaz alternatywnych metod zaparzania kawy, który zorganizujemy w ROOM CAFE ( Łódź, Zgierska 115).

Będziemy wąchać, siorbać i smakować to co nam wyczarują Ewa i Emil z krakowskiej palarni KELLERAN.

Pokazem alternatywnych metod zaparzania kawy zajmiemy się w sobotę. Startujemy gdzieś około godziny 17. Natomiast cupping odbędzie się w niedzielę od godziny 10. Zapraszamy serdecznie!

 

 

SPORT

 

PIŁKA NOŻNA

ŁÓDŹ

Widzew Łódź

Piłkarze czterokrotnego Mistrza Polski w środę rozegrali kolejny sparing przygotowujący drużynę do rozgrywek III ligi. Był to już 3. sparing. Po zwycięstwie i remisie nadszedł czas na kolejne zwycięstwo. Tym razem łódzka drużyna rozegrała sparing z drużyną ze Śląska – Polonią Bytom. Mecz został rozegrany w Gutowie Małym, gdzie na zgrupowaniu przebywa II ligowa drużyna. Widzewiacy wygrali mecz 1:0 po bramce Adama Radwańskiego w 19. minucie spotkania. Przede wszystkim może cieszyć styl, w jakim łodzianie to zrobili. Gra na prawdę chwilami mogła się bardzo podobać. Przeciwko rywalowi z końca II ligi wystąpiło tylko 16 graczy. Łodzianie mogli mecz wygrać wyżej, bowiem mieli kilka niewykorzystanych sytuacji. Mimo wielu dogodnych okazji do strzelenia drugiego gola, widzewiakom nie udało się podwyższyć wyniku. Znów zabrakło skuteczności. Testowany w trakcie meczu Retlewski- nie przypadł do gustu naszemu trenerowi i już więcej w Widzewie nie zagra. Niemniej wygrana z zespołem z wyższej klasy rozgrywkowej może cieszyć. Widzewiacy swój kolejny sparing rozegrają w sobotę w Sieradzu z tamtejszą Wartą o godzinie 13:00.

W najbliższych dniach powinny zostać podpisane kolejne kontrakty z kolejnymi piłkarzami. 17 letni Patryk Baran występujący na pozycji lewego obrońcy, ma zostać wykupiony z Legii Warszawa. Z kolei Adam Radwański, występujący na pozycji środkowego pomocnika, mający 18 lat, ma być wypożyczony z płockiej Wisły.

Widzew Łódź – Polonia Bytom 1:0 (1:0)

19′ Radwański

Widzew: Wolański (46′ Humerski) – Tlaga (52′ Kozłowski), Zieleniecki, Rodak, Gromek – Budka, Olczak (63′ Broniszewski), Radwański, Michalski (71′ Kamiński) – Mąka (58′ Kazimierowicz) – Kamiński (46‚ Retlewski)

 

ŁKS Łódź

Drużyna Łódzkiego Klubu sportowego obecnie znajduje się obecnie na zgrupowaniu w ośrodku “Rodan-Groclin” w Grodzisku Wielkopolskim. ŁKS-iacy mają zaplanowane 7 dni zajęć przygotowawczych do rozgrywanej niebawem rundy wiosennej przeplatanych meczami kontrolnymi, który jeden z nich odbył się 1 lutego z Sokołem Kleczew (III liga) wygranym przez Rodowitych 3:2. W sobotę 4 lutego odbędzie kolejny mecz kontrolny z II ligowym klubem Warta Poznań. Trener Marcin Pyrdoł po raz kolejny postanowił wystawić w meczu dwie różne jedenastki. Od początku spotkania ełkaesiacy zdecydowanie przeważali, jednak posiadanie piłki i wiele wymienianych podań nie przekładało się na sytuacje podbramkowe. Dopiero po kwadransie pierwszą okazję miał Jewhen Radionow jednak jego uderzenie głową chybiło celu. Później strzałów próbowali jeszcze Mariusz Cichowlas oraz Artur Golański ale i oni nie potrafili zaskoczyć testowanego w zespole Sokoła, Kacpra Gajdemskiego. Pod koniec pierwszej połowo do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy z Kleczewa. Najpierw groźny strzał piłkarza Sokoła trafił w słupek, a po chwili futbolówka zatrzepotała w siatce po centrze z rzutu rożnego i zamieszaniu w polu karnym.

Druga połowa rozpoczęła się bardzo dobrze dla ełkaesiaków. Po solowej akcji Patryka Bryły i centrze Jakuba Kostyrki strzałem głową do bramki przeciwnika trafił Maksymilian Rozwandowicz. Szybko na wyrównującego gola odpowiedzieli gracze z Wielkopolski, którzy wykorzystali gapiostwo obrońców z Łodzi i ponownie wyszli na prowadzenie. “Rycerze Wiosny” dążyli jednak do remisu często walcząc do końca o każdą piłkę. Odpłaciło się im to w ostatnim kwadransie. Najpierw zbyt krótki wybicie Kacpra Gajdemskiego wykorzystał Patryk Bryła zdobywając drugą bramkę. Kilka minut później futbolówkę w polu karnym przejął Maksymilian Rozwandowicz i strzelił jak się później okazało gola na wagę zwycięstwa.

ŁKS Łódź – Sokół Kleczew 3:2 (0:1)

Bramki dla ŁKS: Maksymilian Rozwandowicz (’55, ’82), Patryk Bryła (’77).

ŁKS (I połowa): Przemysław Kazimierczak – Damian Guzik, Mariusz Cichowlas, Aleksander Ślęzak, Jakub Nowak – Dawid Sarafiński, Mateusz Gamrot, Przemysław Kocot, Artur Golański, Patryk Szymański – Jevhen Radionov

ŁKS (II połowa): Michał Kołba – Paweł Pyciak, Jan Sobociński, Kamil Juraszek, Łukasz Kopka – Damian Nowacki, Piotr Pyrdoł, Maksymilian Rozwandowicz, Patryk Bryła, Jakub Kostyrka – Maksym Kowal

Ełkaesiacy nie próżnują ciężko trenując na miejscu dwa razy dziennie. Do dyspozycji mają boisko ze sztuczną murawą, salę gimnastyczną oraz siłownię. Zawodnicy mogą również korzystać z profesjonalnej odnowy biologicznej. W wolnych chwilach piłkarze grają m.in w ping-ponga, kręgle lub bilard. Relaksują się też we własnych pokojach rywalizując na konsoli w FIFĘ. Żaden z graczy nie narzeka w chwili obecnej na urazy i wszyscy mogą uczestniczyć w zajęciach.

Łódzki Klub Sportowy ponadto zyskał dwóch kolejnych partnerów, z których jeden pochodzi z branży kosmetycznej (Gabinet kosmetyczny “Donia”), a drugi z branży turystycznej (Biuro Podróży “Na Smulsku”), warto też dodać informacje o firmie, która postanowiła zostać z ŁKSem na kolejny rok zwiększając swoje zaangażowanie we współpracę (AM Baseny).

Plan sparingów:

04.02.2016 r. (sobota): Warta Poznań – ŁKS Łódź (Grodzisk Wielkopolski)

08.02.2016 r. (środa): ŁKS Łódź – Jarota Jarocin

11.02.2016 r. (sobota): ŁKS Łódź – GKS Bełchatów

18.02.2016 r. (sobota): ŁKS Łódź – Radomiak Radom

25.02.2016 r. (sobota): ŁKS Łódź – Sokół Aleksandrów Łódzki

04.03.2016 r. (sobota): ŁKS Łódź – Warta Sieradz

Inauguracyjne spotkanie rundy wiosennej w którym piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego zmierzą się na własnym obiekcie z Huraganem Wołomin zaplanowano na drugi weekend marca (11/12.03.2017 r.).

 

 

SIATKÓWKA

ŁÓDŹ

Orlen Liga Kobiet:

ŁKS Commercecon Łódź – Enea PTPS Piła, niedziela, 18:00

Zespół ŁKS-u i ich niedzielnego przeciwnika dzieli tylko 2 punkty w tabeli. Obie drużyny są mniej więcej na tym samym poziomie siatkarskim jednak to zawodniczki z Łodzi grają u siebie i wygrały ostatni mecz w Muszynie. Niesione tym zwycięstwem będą na pewno bardzo niebezpieczne dla rywalek. Zapowiada się więc emocjonujące widowisko w łódzkiej Atlas Arenie.

Puchar Polski:

Grot Budowlani Łódź – Impel Wrocław, sobota, 18:00

Już w ten weekend w hali MOSiR w Zielonej Górze zdobędą się półfinały i finał Pucharu Polski w siatkówce kobiet. Łódzka drużyna zmierzy się z Impelem Wrocław, który jest wiceliderem tabeli Orlen ligi. Budowlane mają postawioną wysoko poprzeczkę ale jeśli dostaną się do finału osiągną ogromy sukces na otwarcie tego roku. W drugiej parze półfinału zmierzą się Chemik Police i KS Developres Rzeszów.

Puchar CEV:

Grot Budowlani Łódź – RC Cannes, środa, 18:00

Po weekendzie z Pucharem Polski siatkarki Budowlanych nie odpoczną zbyt długo bo już w środę czeka ich mecz w Pucharze CEV z RC CANNES.

 

WOJEWÓDZTWO PlusLiga:

ONICO AZS Politechnika Warszawska – PGE Skra Bełchatów, sobota, 14:45

Siatkarze Skry po porażce w Rzeszowie i wygranej w Lidze Mistrzów 3:1 pojadą do Warszawy aby zagrać z tamtejszą drużyną. Siatkarze Politechniki średnio radzą sobie z tym sezonie. Są dopiero na 10 miejscu w tabeli z 23 punktami na koncie. Siatkarze Skry, którzy nadal utrzymują się na 3 miejscu jadą do stolicy po prawie pewne 3 punkty. W takim wypadku oraz przy porażce Asseco Resovii siatkarze z Bełchatowa mają szansę wskoczyć na fotel wicelidera.

 

KOSZYKÓWKA

ŁÓDŹ

Tauron Basket Liga Kobiet:

Cosinus Widzew Łódź – Artego Bydgoszcz, niedziela 19:00

Widzewianki w poniedziałek musiały uznać wyższość drużyny z Ostrowa Wielkopolskiego i choć walczyły do ostatnich sekund, to zabrakło koncentracji i zimnej krwi. Kolejna wiadomość jaka dotarła z drużyny to odejście Aleksandry Pawlak do rewelacyjnie spisującej się w tym sezonie drużyny z Gorzowa Wielkopolskiego. Ale miejmy nadzieję, że to była ostatnia zła wiadomość, a nowy miesiąc pójdzie w parze z wynikami. Artego to dobry zespół i nie odda meczu bez walki. Pora skupić się na tu i teraz i zawalczyć o każdy punkt.

Aleksanrze Pawlak życzymy wielu sukcesów w nowym zespole i dziękujemy za wiele lat gry i zdobytych punktów w łódzkich drużynach.

I Liga kobiet:

ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski – ŁKS SMS Łódź, sobota 13:30

ŁKS zmierzy się ze słabszym z beniaminków, zamykającym ligową tabelę. Chociaż w ostatniej kolejce Łodzianki pokonały we własnej hali liderki z Krakowa to nie mogą zlekceważyć koszykarek w Wodzisławiu, które walczą wciąż o awans na którąś z wyższych pozycji. Rozpędzone zawodniczki klubu z Łodzi powinny sobie poradzić i zdobyć kolejne dwa punkty, tak ważne w walce o najwyższą pozycję w tabeli.

 

WOJEWÓDZTWO

Tauron Basket Liga:

AZS Koszalin – Polfarmex Kutno, niedziela, 18:00

Koszykarze z Kutna w ostatniej kolejce przegrali minimalnie i choć obiecywali zwycięstwo to nie można mieć do nich pretensji bo walczyli godnie i jedynie szczęścia brakło. Tym razem czas na pojedynek wyjazdowy. Rywal jest w zasięgu, a co za tym idzie można mieć nadzieję na jeszcze bardziej zaciętą grę niż w ostatnim meczu.

I liga kobiet:

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki – MUKS Chrobry Basket Głuchołazy, środa 17:30

Brawa dla koszykarek z Aleksandrowa za ostatni mecz z drużyną z Poznania. Był to chyba najlepszy mecz w sezonie w ich wykonaniu. Tym większy jest niedosyt po wyniku końcowym, gdyż do zwycięstwa brakło trzech punktów. Okazja do zdobycia kolejnych punktów i pokazania, że zespół jest naprawdę mocny jak na swój wiek już w środę w Aleksandrowie. Rywalem beniaminek, również spisujący się dobrze w tym sezonie. Może być więc ciekawie i oby w końcu zwycięsko.

Grot Mobilis Pabianice – Mon Pol Płock, niedziela 18:00

Grot w poprzednim pojedynku pewnie pokonał II zespół Łomianek i czas kontynunować serię. Biorąc pod uwagę, że drużyna z Płocka radzi sobie w tym sezonie co najwyżej średnio, tym większa presja ciąży na gospodyniach. Kolejne zwycięstwo, zwłaszcza we własnej hali bardzo ucieszy nie tylko zawodniczki ale również kibiców, którzy zawsze wierzą w drużynę.

 

PIŁKA RĘCZNA – PGNiG Superliga:

MKS Piotrkowianin – Vive Tauron Kielce 19:30 (12:15)

Piotrkowianie w pierwszym meczu po nowym roku i przerwie spowodowanej Mistrzostwami Świata, dość gładko przegrali z Mistrzami Polski i zwycięzcami Ligi Mistrzów.

PGNiG Superliga Kobiet:

MKS Piotrcovia – UKS PCM Kościerzyna, sobota, 17:00

Po meczu w Lublinie, gdzie piotrkowianki nie dały rady liderkom, a w całym meczu padło aż 70 bramek, teraz czas na walkę z trzecią od końca drużyną z Kościerzyny. W przypadku zwycięstwa, drużyna z Łódzkiego przesunie się na 10. miejsce w tabeli i opuści strefę spadkową.

 

FUSTAL – Ekstraklasa

FC Toruń – Gatta Active Zduńska Wola, poniedziałek, 18:00

Po przerwie reprezentacyjnej, futsaliści wracają na ligowe parkiety, przeciwnikiem piąta w tabeli drużyna z Torunia.

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company