Łódź

[Weekendowy przegląd wydarzeń] – 3-5 marca

KULTURA I WYDARZENIA

 

TEATR

Teatr Wielki

Holender tułacz  (piątek 18:30, niedziela 17:00)

Pomysł na HOLENDER TUŁACZ pochodzi ze źródeł literackich, a jego muzyczno-poetycka atmosfera ma również autobiograficzne podłoże. Za bezpośredni wzór posłużyło Wagnerowi opowiadanie Heinricha Heinego, na podstawie którego kompozytor przygotował jego sceniczną wersję. Ponadto lektura Heinego zamieniła się w osobiste i namacalne przeżycie, kiedy Wagner na pokładzie szkunera przez kilka tygodni płynął z Rygi do Londynu pośród szalejącego sztormu. To spotkanie z siłami natury zainspirowało Wagnera do przygotowania libretta i wpłynęło również na jego muzykę, malarsko przedstawiającą szalejące morze.

Teatr Powszechny

XXIII Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych  (sobota 17:30, niedziela 20:00)

Repertuar

Tango Łódź (sobota 15:00,  niedziela 16:00)

Czy rewolucja ma płeć? W Łodzi rewolucja była kobietą i sprawą kobiet. Wyzwalała się w łódzkich włókniarkach – matkach, żonach, kochankach i w końcu rewolucjonistkach.

Hałas, pośpiech, bieg. Wrzaski dzieciaków i męża. W ciągu dnia do pracy, w nocy sprzątanie, rano z dziećmi do żłobka. Huk maszyn w fabryce. Nie bałam się jednak ciężkiej pracy. Bo tak naprawdę w życiu bałam się tylko majstra, męża, ojca i dyrektora.

Sztuka „Tango Łódź” została napisana specjalnie dla Teatru Powszechnego w Łodzi przez Radosława Paczochę. Spektakl stawia pytania o Łódź. Jaka była? Jaka jest? Czy rzeczywiście – jak mówi jeden z bohaterów spektaklu – „Bóg pokarał to miasto przemysłem”?

Teatr Jaracza

Pamięć wody (piątek 19:00)

Bohaterkami Pamięci wody brytyjskiej autorki Shelagh Stepehnson są trzy siostry, które przyjeżdżają do rodzinnego domu na pogrzeb matki. Muszą ponownie przyjrzeć się sobie i swojemu dzieciństwu. Wspominają spędzone razem lata, ale każda wspomina je zupełnie inaczej. W kontekście ostatecznych wydarzeń wychodzą na jaw demony pamięci. Widzimy ich skomplikowaną strukturę. I piętno, które na każdej odcisnęło się inaczej, a które każdą wypaczyło.

Teatr Nowy

Przyjazne dusze (piątek, sobota 19:00, niedziela 16:00)

Przyjazne dusze to zabawna i wzruszająca komedia pełna czarnego humoru, ciepła i życiowej mądrości. Małżeństwo w średnim wieku, na skutek śmiertelnego wypadku wraca do swego domu pod Londynem jako niewidzialna para duchów. Nawiedzony dom zostaje wynajęty początkującemu pisarzowi powieści kryminalnych i jego spodziewającej się dziecka żonie. Pobyt obu par pod jednym dachem stwarza problemy, zaskakujące sytuacje i prowadzi do konfrontacji. Antypatia duchów do lokatorów z czasem ustępuje miejsca trosce i zaangażowaniu w sprawy młodych, gdy dostrzegają w intruzach siebie sprzed lat. Jak zmieni się życie bohaterów po ingerencji zaświatów? Warto się o tym przekonać spędzając teatralny wieczór z duchami.

Kto nie ma, nie płaci (piątek, sobota, niedziela 19:15)

Sztuka Daria Fo Kto nie ma, nie płaci przedstawia dzień z życia dwóch małżeństw: Antonii i Giovanniego oraz Margherity i Luigiego. Wysokie ceny żywności zmuszają kobiety do kradzieży z pobliskiego supermarketu jedzenia, które jak w starej sztuce commedia dell’arte, realizującej topos głodu, staje się elementem groteskowej akcji. Czy mężczyźni poprą „obywatelskie nieposłuszeństwo” swoich żon, a wydarzenia ze sklepu przerodzą się w rewolucję o krajowym zasięgu? Zderzenie serii zabawnych scenek z ostrą wymową społeczną tej historii daje efekt satyryczny. Jednocześnie skłania do zwrócenia uwagi na problemy pracy i kapitału.

IMPRO ATAK! (piątek, sobota 21:15)

IMPRO to zdobywająca sceny całego świata szalona zabawa teatralna, w której to nie dramaturg czy reżyser, ale „publiczność rządzi”, czyli decyduje o przebiegu całego przedstawienia. Każdy wieczór jest dlatego jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny. Zadaniem aktorów  staje się  zagranie postaci, jakie widzowie wymyślą i scen, o jakie poproszą. Prowadzi to często do komicznych, groteskowych, absurdalnych sytuacji. Ale aktor musi się w tym odnaleźć. Ad hoc, błyskotliwie, inteligentnie, dowcipnie. Podglądanie aktora i procesu tworzenia to jedna z dodatkowych przyjemności towarzyszących uczestnictwu w widowiskach teatru improwizowanego.

IMPRO ATAK! Bajka improwizowana (niedziela 11:00)

Bajka improwizowana to niesamowita podróż w krainę dziecięcej wyobraźni. Wspólną opowieść stworzymy przy zaangażowaniu młodej widowni. Odegramy historię, której autorami będą nasze pociechy i to właśnie one wykreują bohaterów. To pierwszy w Łodzi spektakl, gdzie reżyserami są dzieci! Przyjdź do Nowego i wyreżyseruj swoją niepowtarzalną Bajkę.

Teatr muzyczny

Gołoledź (Festiwal OFF – Północna)  (piątek 19:30)

GOŁOLEDŹ” – musical-makabreska Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego w wykonaniu zespołu Teatru na Plaży w Sopocie, przygotowany we współpracy z Fundacją Wasowskich przez Piotra Kosewskiego – niezłomnego popularyzatora dzieł scenicznych autorów Kabaretu Starszych Panów.

„Interpretacja piosenki aktorskiej” – wykład Agnieszki Greinert (Festiwal OFF – Północna) (sobota 13:00)

W ramach Festiwalu OFF – PÓŁNOCNA, 4.03.2017, o godz. 11:00 (Sala Kameralna) odbędzie się wykład Agnieszki Greinert – „Interpretacja piosenki aktorskiej”, prowadzącej od 20 lat zajęcia z piosenki dla studentów PWSTTV i F. im. Leona Schillera w Łodzi.

Warsztaty z metody nauki śpiewi techniką speach level singing – Agnieszka Zajać (Festiwal OFF – Północna) (sobota 13:00)

W ramach Festiwalu OFF – PÓŁNOCNA, 4.03.2017, o godz. 13:00 (Sala Kameralna) odbędą się  warsztaty z metody nauki śpiewu techniką speach level singing, która opiera się na prostym założeniu, że śpiew jest przedłużeniem mowy, korzysta z techniki bel canta i rozsławiona jest na świecie przez takich wykonawców, jak Michael Jackson czy Stevie Wonder.

Nasz portret – piosenki Osieckiej, Kofty i Młynarskiego (Festiwal OFF – Północna) (sobota 18:30)

„NASZ PORTRET – PIOSENKI OSIECKIEJ, KOFTY I MŁYNARSKIEGO” – inscenizowany koncert piosenki aktorskiej w wykonaniu artystów związanych z Teatrem Muzycznym w Łodzi.

Beata Kozidrak B3 Exclusive (koncert) (niedziela 18:30)

Exclusive Tour to wydarzenie, podczas którego każdy z gości poczuje się wyjątkowo. Zapewni to intymna atmosfera, zjawiskowa scenografia i bliski kontakt z gwiazdą. To realizacja marzeń artystki, o stworzeniu show niepowtarzalnego, do którego jak sama mówi, „inspiracje zbierała przez całe życie”.

 

KINO

 „Logan: Wolverine”, reż. James Mangold – akcja, sci-fi

W niedalekiej przyszłości zmęczony życiem Logan opiekuje się schorowanym Profesorem X w kryjówce przy granicy meksykańskiej. Wysiłki Logana, by ukryć się przed światem i ochronić swoje dziedzictwo, zostają zniweczone, gdy pojawia się młoda mutantka, ścigana przez mroczne siły.

„T2: Trainspotting”, reż. Danny Boyle – dramat

Druga część kultowego filmu lat dziewięćdziesiątych XX wieku, dzięki której poznamy dalsze losy Marka Rentona (Ewan McGregor). Dowiemy się, czy rzeczywiście udało mu się wyrwać na dobre z brudnego, podziemnego życia Edynburga i heroinowego nałogu, przestępczego półświatka, w którym każdy czyn motywowany jest narkotykowym głodem.

„Maria Skłodowska-Curie”, reż. Marie Noelle – biograficzny, dramat

„Maria Skłodowska-Curie” to nie tylko wierna faktom opowieść o niesamowitym życiu naukowca, odkrywczyni dwóch pierwiastków – polonu i radu, ale przede wszystkim portret niezwykłej kobiety, która dzięki swojej inteligencji i wiedzy oraz nieprzeciętnym umiejętnościom zdołała przekonać do siebie świat nauki, od zawsze zdominowany przez mężczyzn. Jako pierwsza kobieta w Europie uzyskała tytuł doktora. W 1906 roku przyznano jej profesurę i równocześnie objęła własną katedrę na paryskiej Sorbonie, co we Francji było wydarzeniem bez precedensu. Była też pierwszą uczoną, która zdobyła Nobla. W dziejach tej nagrody nadal jest jedynym podwójnym laureatem, wyróżnionym w dwóch różnych dziedzinach naukowych. Film w reżyserii Marie Noëlle to jednak przede wszystkim portret Skłodowskiej-Curie, jakiej nie znaliśmy – czułej matki, kochającej żony, kobiety charyzmatycznej, zdecydowanej, choć pełnej dylematów i sprzeczności.

„Bodo”, reż. Michał Kwieciński – biograficzny

Jest rok 1916. Młody chłopak, Bodzio, ucieka z domu gdyż zamiast zostać lekarzem, jak chciałaby rodzina, marzy o karierze scenicznej. Jeszcze jednak nie wie, że mu się to uda i wkrótce stanie się gwiazdą. Kilka lat później Eugeniusz Bodo jest u szczytu sławy. Właśnie podpisał kontrakt z wytwórnią w Hollywood, dokąd chce wyjechać wraz z miłością swojego życia. Jego plany krzyżuje wybuch okrutnej wojny.

„Śmierć Ludwika XIV”, reż. Albert Serra – biograficzny, dramat

„Ozzy”, reż. Alberto Rodriguez – animacja

„Pim i Pom”, reż. Gioia Smid – animacja, przygodowy

 

MIASTO

XX Łódzkie Targi Edukacyjne – Expo-Łódź, al. Politechniki 4, czwartek-piątek, 10:00-17:00

Już 2 marca 2017 r. rozpoczną się jubileuszowe XX Łódzkie Targi Edukacyjnych.

Szeroka oferta edukacyjna szkół i uczelni wyższych, propozycje praktyk i programów wspomagających rozwój zawodowy uczniów i absolwentów realizowanych przez największe firmy, a także prezentacje zajęć dodatkowych rozwijających pasje i poszerzających wiedzę, to powody, dla których powinniśmy się spotkać w Hali Expo-Łódź poczas XX Łódzkich Targów Edukacyjnych.

Po ubiegłorocznym sukcesie Salonu Innowacyjnej Szkoły kontynuujemy współpracę z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego i zapraszamy na konferencje ” Technologie informacyjne wspierające kreatywność ucznia i nauczyciela”. Po raz kolejny do grona wystawców zaproszono firmy mające w swojej ofercie materiały, środki i pomoce dydaktyczne ze szczególnym naciskiem na komputerowe programy edukacyjne oraz multimedialne wyposażenie pracowni szkolnych.

Nowością w tegorocznej edycji będzie Strefa Kariery, będzie to szansa na nawiązanie współpracy na linii osoby poszukujące ofert praktyk, staży oraz pracy – a pracodawcy oferujące te stanowiska. Wizyta na targach umożliwi nawiązanie bezpośredniego kontaktu z potencjalnymi pracodawcami.

Po raz pierwszy dla naszych odwiedzających oddana zostanie Strefa Kreatywności przez Zabawę. Do grona wystawców zaproszono centra nauki, planetaria i eksperymetaria, ośrodki edukacji ekologicznej, wydawnictwa naukowe i akademickie oraz instytucje szkoleniowe które przeprowadzają kursy szybkiego czytania i zapamiętywania itp. Miło nam poinformować, że Patronem Branżowym Targów zostało Stwoarzyszenie MENSA Polska.

Wszystkich miłośników aktywności fizycznych już teraz zapraszamy do udziału w drugiej edycji biegu eduRun. Ubiegłoroczna bieg cieszył się dużą popularnością. Wśród zawodników wystartowali m.in. uczniowie szkół gimnazjalnych z Łodzi i regionu, nauczyciele wychowania fizycznego oraz wiele osób związanych z łódzkim środowiskiem miłośników biegania.

Po szczegółowe informacje zapraszamy na stronę internetową:

Dla odwiedzających przygotowaliśmy szereg imprez towarzyszących, których szczegółowy program zostanie opublikowany w najbliższym czasie!

Teatr // Festiwal Off-Północna – Teatr Muzyczny w Łodzi, ul. Północna 47/51, od czwartku,18:30

Festiwal „OFF Północna” odbędzie się w siedzibie Teatru Muzycznego w Łodzi w dniach od 27 lutego do 4 marca 2017.

W ramach festiwalu zaprezentujemy łódzkiej publiczności pięć spektakli oraz inscenizowany koncert piosenki aktorskiej.

Celem Festiwalu jest umożliwienie łódzkiej publiczności zapoznania się z najciekawszymi propozycjami repertuarowymi teatrów przyjezdnych w zakresie małych form muzyczno-wokalno-aktorskich. W tej edycji będą to spektakle teatrów z Trójmiasta.

Festiwal jako pierwszy w Łodzi profesjonalnie zagospodaruje przestrzeń dla piosenki aktorskiej w Łodzi przez Teatr Muzyczny. Celem organizatorów jest też stworzenie młodym, profesjonalnym twórcom, realizatorom i wykonawcom możliwości rozwoju i skonfrontowania swojego warsztatu i pomysłów z szeroką publicznością.

Program Festiwalu Off Północna:

27 lutego 2017 (poniedziałek) 18.30 – scena główna

„This is not a love song czyli miłość ci wszystko wypaczy” Fundacji Pomysłodalnia

28 lutego 2017 (wtorek) 18.30 – scena główna

„Sen nocy (nie)letniej” Teatru Muzycznego w Łodzi

1 marca 2017 (środa) 18.30 – scena kameralna

„Być jak Charlie Chaplin” – monodram w wykonaniu Mateusza Deskiewicza prezentowany repertuarowo na scenie Teatru Gdynia Główna

2 marca 2017 (czwartek) 18.30 – scena główna

„Emigrantka” Teatru Komedii Valdall prezentowany repertuarowo na scenie Teatru Gdynia Główna

3 marca 2017 (piątek) 18.30 – scena główna

„Gołoledź” makabreska J.Przybory i J.Wasowskiego w wykonaniu zespołu Teatru Na Plaży im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie

4 marca 2017 (sobota):

godz. 11.00 – sala kameralna – „Interpretacja piosenki aktorskiej” – wykład Agnieszki Greinert prowadzącej od 20 lat zajęcia z piosenki dla studentów P.W.S.T.TV. i F. im. F.Schillera w Łodzi.

godz. 13.00 – sala kameralna – warsztaty z metody nauki śpiewu techniką Speach Level Singing. Warsztaty poprowadzi Agnieszka Zając ze Studia „Voice and More”, która popularyzuje tę metodę w Polsce od prawie 10 lat i odpowie na wszystkie pytania dotyczące kształcenia zarówno wokalistów jak i osób zainteresowanych kształceniem głosu mówionego.

18.30 (scena główna) – „Nasz portret – piosenki Osieckiej, Kofty i Młynarskiego” – inscenizowany koncert piosenki aktorskiej w wykonaniu artystów związanych z Teatrem Muzycznym w Łodzi.

Kultura // 5 Dni Wyklętych w Łodzi i regionie – środa-niedziela

Porozumienie Środowisk Patriotycznych Regionu Łódzkiego zaprasza do udziału w wydarzeniach organizowanych w ramach programu „5 Dni Wyklętych” na terenie Łodzi i województwa łódzkiego.

Patronat honorowy nad programem objęli:

Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Marek Marczak, Administrator Archidiecezji Łódzkiej

Posłowie na Sejm RP: Tomasz Rzymkowski, Robert Telus, Alicja Kaczorowska

Senator RP Przemysław Błaszczyk

Patronat medialny: wmeritum.pl

PROGRAM OBCHODÓW:

Środa 1 marca 2017

godz. 18:00, bazylika archikatedralna pw. św. Stanisława Kostki – Msza święta pontyfikalna sprawowana przez ks. bp. Adama Lepę

godz. 19:00, kościół pw. Chrystusa Odkupiciela, ul. Żubardzka 28 – Msza święta w intencji Żołnierzy Wyklętych

Czwartek 2 marca 2017

godz. 18:00, sala kinowa Stowarzyszenia Robotników Chrześcijańskich, ul. Tuwima 34 – wykład dr. Wojciecha Muszyńskiego, pracownika warszawskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, redaktora naczelnego kwartalnika „Glaukopis” i członka Rady Historycznej Związku Żołnierzy NSZ nt. Narodowego Zjednoczenie Wojskowego.

Piątek 3 marca 2017

godz. 18:00, biuro poselskie Michała Marusika, ul. Wólczańska 118 – Dyskusja pt. „Polska pedagogika klęski. Komu służy straceńczy kult Żołnierzy Wyklętych?”. Wystąpią Tomasz Kostyła i Adam Śmiech.

Sobota 4 marca 2017

godz. 11:00 – 17:00 – otwarcie dla zwiedzających schronów przy ul. Konstantynowskiej 10 oraz Konstantynowskiej 98. Na zwiedzających czekają: dioramy tematyczne przygotowane przez Grupy Rekonstrukcji Historycznej, prezentacja sylwetek żołnierzy Armii Krajowej oraz września 1939 roku. Dodatkowo będzie można nabyć interesujące pamiątki ze schronu, spróbować swoich sił na strzelnicy ASG, wczuć się w rolę sapera czy zaspokoić głód typowymi wojskowymi przekąskami.

godz. 16:00, Pomnik Ofiar Komunizmu, al. Andstadta – uroczyste obchody, apel pamięci i złożenie kwiatów pod pomnikiem

Niedziela 5 marca 2017

godz. 11:00 – 17:00 – otwarcie dla zwiedzających schronów przy ul. Konstantynowskiej 10 oraz Konstantynowskiej 98

godz. 13:00, Łęczyca, Pl. Kościuszki – uroczyste obchody i apel pamięci

Czwartek 9 marca 2017

godz. 17:30, Zgierz, ul. Rembowskiego 1, sala konferencyjna Parku Kulturowego Miasto Tkaczy – spotkanie z Januszem Niemcem, synem Antoniego Żubryda ps. „Zuch”, Żołnierza Wyklętego

Wystawa // Dziedzictwo Fabrykantów – wystawa Patryka Grądysa – Lodzermensch, Plac Kościelny 5, piątek, 19:00

Patryk Grądys Fotografia i Galeria Lodzermensch zapraszają na wernisaż wystawy fotograficznej „Dziedzictwo Fabrykantów”.

Łódź to wyjątkowe i nietuzinkowe miasto, które dzięki XIX-wiecznemu industrialnemu rozkwitowi jest miejscem o niepowtarzalnym charakterze i klimacie.

Już za dwa tygodnie odbędzie się wernisaz pierwszej autorskiej wystawy fotograficznej Patryka, podczas którego autor zabierze Was w magiczną podróż po niezwykłych zakątkach naszego miasta.

Prace będzie można oglądać do 23 marca (czwartek).

Zapraszamy!

Kultura // Namioty Wyklętych – Plac przed Bazyliką archikatedralną, niedziela 10.00 – 20.00

Namioty Wyklętych to ogólnopolskie wydarzenie popularnonaukowe organizowane co roku z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych przez stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej.

Naszą akcją chcemy upamiętnić bohaterską postawę działaczy polskiego ruchu oporu w trakcie wojny oraz podziemia antykomunistycznego po jej zakończeniu. Naszym celem jest rozpowszechnianie wiedzy na ich temat poprzez spotkania z kombatantami, prelekcje historyczne, pokazy grup rekonstrukcyjnych, wystawy i filmy. Motywem przewodnim naszego projektu są rozstawione w centrach miast namioty wojskowe, w których odbywają się wspomniane wydarzenia.

Dla dzieci oraz młodzieży przygotowane będą gry edukacyjne, utwory patriotyczne oraz specjalna prezentacja audiowizualna poświęcona sylwetkom rtm.Witolda Pileckiego, Łukasza Cieplińskiego, Stanisława Sojczyńskiego, Danuty Siedzikówny oraz Zygmunta Szendzielarza.

Osoby dorosłe będą mogły zapoznać się z bogatymi w treść biogramami przedstawicieli podziemia antykomunistycznego z regionu łódzkiego i całej Polski oraz sylwetkami ich oprawców. Na każdego, kogo zainteresuje głębiej przedstawiana historia, czekać będą historycy gotowi odpowiedzieć na każde zadane pytanie i włączyć się w dyskusję z naszymi gośćmi.

Członkowie łódzkiego oddziału SdR w mundurach wojskowych z okresu międzywojennego będą wręczać przechodniom przygotowane na ten dzień ulotki informując o istocie święta 1 marca. Całość przedsięwzięcia zostanie urozmaicona akcentami poetycko-muzycznymi.

 

 

SPORT

 

PIŁKA NOŻNA

ŁÓDŹ

Widzew Łódź

Jak popatrzymy na to, co wyprawiają urzędnicy naszego miasta, policja, czy Miejska Arena Kultury i Sportu- to można się złapać za głowę. Wszyscy robią czterokrotnym Mistrzom Polski pod górę. We wczorajszej „Piłce Meczowej”, która w całości była poświęcona nowemu stadionowi przy Piłsudskiego, można było się dowiedzieć, że pierwszy mecz nie może zostać rozegrany jako impreza masowa. „Pierwszy mecz na ten moment nie może się odbyć w tej formie. Policja ma wiele zastrzeżeń po wizytacji stadionu i nie wyobrażam sobie, że pani prezydent wyda zgodę na organizację imprezy masowej. Nie wyobrażam sobie też, że Widzew będzie musiał ograniczyć liczbę widzów do 999. To byłaby porażka wszystkich mieszkańców tego miasta” – stwierdził Adam Kaźmierczak. Następne dni będą ważne, zobaczymy, jak cała sprawa się skończy.

Coś niesamowitego, co kibice Widzewa wyprawiają z tymi karnetami na nowy stadion! Jest już blisko sprzedanych 11 100 karnetów i nikt tu nie myśli o zwalnianiu tempa! W pobliżu jest rekord Polski, który wynosi około 12 000- tyle karnetów sprzedała warszawska Legia. Do inauguracyjnego meczu z Motorem Lubawa została ponad dwa tygodnie, jeszcze cały czas można kupować karnety! Na pierwszym meczu 18 marca, można już śmiało napisać, że niewątpliwie będzie komplet stadionu, czyli 18 008 ludzi. A my tu mówimy o 4 poziomie rozgrywkowym…

W ostatnich dniach z naszym klubem podpisał umowę Marcin Krzywicki. To bez wątpienia powinno być duże wzmocnienie- i miejmy nadzieję, że problem z napastnikami będzie już tylko przeszłością. Zawodnik w ostatnim czasie, występował w II ligowym GKS-ie Bełchatów.

Widzewiacy swój ostatni sparing rozegrają za dni dni w Kutnie z miejscowym KS-em. Mecz rozpocznie się o godzinie 12. Potem do meczu otwarcia zostanie już tylko 13 dni, a atrakcji na nim ma ponoć nie brakować…

WSZSCY PO KARNETY!

 

ŁKS Łódź

W poniedziałek podczas przerwy meczu Orlen Ligi pomiędzy drużynami ŁKS Commercecon Łódź a Legionovii Legionowo odbyła się zapowiadana prezentacja drużyny piłkarzy ŁKS Łódź.

Zawodnicy wybiegli na siatkarskie boisko podczas długiej przerwy po drugim secie pojedynku. Spiker po kolei wyczytywał nazwiska piłkarzy, którzy w rundzie wiosennej będą walczyć w koszulkach z przeplatanką na piersi. Przedstawiono również sztab szkoleniowy. Po części oficjalnej zespół podszedł pod sektor przeznaczony dla najbardziej zagorzałych kibiców. Nie zabrakło słów od kapitana drużyny Aleksandra Ślęzaka. – Dzięki, że jesteście i wspieracie sekcję siatkówki. My również chcemy abyście dopingowali nas w każdym meczu i tworzyli tą piękną historię. Wiadomo, czasem jest źle i trzeba iść pod górkę, ale tym razem jesteśmy na szczycie. Liczy się tylko jeden cel, który chcemy osiągnąć razem z Wami! – powiedział.

Po zakończeniu spotkania piłkarze zapozowali do zdjęcia razem z zespołem siatkarek, który pewnie 3:0 pokonał drużynę z Legionowa. Później nie zabrakło również wspólnych fotografii z kibicami oraz rozdawania autografów. Poniedziałkowy mecz oraz prezentacja zgromadziły na trybunach hali Atlas Arena niespełna 2500 widzów.

Ełkaesiacy w rundzie rewanżowej rozegrają 8 spotkań na obiekcie przy al. Unii Lubelskiej 2. Pięć z nich odbędzie się w niedzielę, dwa w sobotę, a jedno w piątek. Terminy oraz godziny rozpoczęcia meczów mogą jeszcze ulec zmianie.

Terminarz meczów domowych piłkarzy ŁKS:

Kolejka XVIII: ŁKS Łódź – Huragan Wołomin (12.03.2017 r. [niedziela], godz. 15:00)

Kolejka XX: ŁKS Łódź – Jagiellonia II Białystok (26.03.2017 r. [niedziela], godz. 16:00)

Kolejka XXI: ŁKS Łódź – Pelikan Łowicz (02.04.2017 r. [niedziela], godz. 16:00)

Kolejka XXIII: ŁKS Łódź – MKS Ełk (15.04.2017 r. [sobota], godz. 14:00)

Kolejka XXV: ŁKS Łódź – Sokół Ostróda (30.04.2017 r. [niedziela], godz. 16:00)

Kolejka XXVII: ŁKS Łódź – Świt Nowy Dwór Mazowiecki (07.05.2017 r. [niedziela], godz. 17:00)

Kolejka XXXI: ŁKS Łódź – Lechia Tomaszów Mazowiecki (27.05.2017 r. [sobota], godz. 17:00)

Kolejka XXXIII: ŁKS Łódź – ŁKS Łomża (09.06.2017 r. [piątek], godz. 17:00)

 

WOJEWÓDZTWO

II Liga

Raków Częstochowa – GKS Bełchatów, niedziela, 14:00

 

SIATKÓWKA

ŁÓDŹ

Orlen Liga Kobiet:

Developres SkyRes Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź, niedziela, 18:00

Niedzielne spotkanie będzie dla siatkarek ŁKS-u dużo trudniejsze niż ostatni mecz. Tym razem zmierzą się z drużyną z Rzeszowa, która ma o 11 punktów więcej niż nasz beniaminek ligi. Przeciwniczki łodzianek plasują się obecnie na 4 pozycji w tabeli i wygrały ostatnie 4 spotkania więc są mocno rozpędzone i będą trudnym zespołem do pokonania.

Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna – Budowlani Łódź, poniedziałek, 18:00

Budowlane po trudnym dla nich spotkaniu z Legionovią, które co prawda łodzianki wygrały ale dopiero po pięciu setach, będą teraz grały przeciwko zawodniczkom z Muszyny. Między rywalizującymi klubami jest obecnie 25 punktów różnicy, więc teoretycznie siatkarki z Łodzi nie powinny mieć problemów z wygraną ale jak wiadomo w sporcie jest wszystko możliwe.

Puchar CEV:

Galatasaray Stambuł Grot Budowlani Łódź, środa, 17:00

W następną środę Budowlane pojadą do Stambułu aby rozegrać pierwszy mecz ćwierćfinału w ramach Pucharu CEV. Mecz rewanżowy rozegrany zostanie w Łodzi tydzień później.

 

WOJEWÓDZTWO PlusLiga:

GKS Katowice – PGE Skra Bełchatów, sobota, 20:00

Po wczorajszym zwycięstwie w Lidze Mistrzów przeciwko SCM U Craiova siatkarze Skry Bełchatów zmierzą się z tegorocznym beniaminkiem Plus ligi. GKS Katowice jest poukładanym zespołem, który jest obecnie na 9 miejscu w tabeli i góruje nad zespołami między innymi z Kielc, Warszawy czy z Bydgoszczy. Bełchatowianie obecnie zajmują trzecią pozycję w tabeli, a do wicelidera brakuje im tylko dwa punkty.

 

KOSZYKÓWKA

ŁÓDŹ

Tauron Basket Liga Kobiet:

Basket 90 Gdynia- Cosinus Widzew Łódź, sobota 17.00

Ostatni w tym sezonie mecz Widzewa. By nie zakończyć go na ostatniej pozycji Łodzianki ten mecz muszą wygrać. Zadanie nieziemsko trudne patrząc m.in. na różnicę między oboma zespołami, ale czy drużyna nazywająca się Widzew zna słowo „niemożliwe”? Mamy nadzieję, że nie i udowodnią co znaczy Widzewski Charakter właśnie w hali, w której dwa tygodnie wcześniej zdobyły Mistrzostwo Polski U22. Do boju Widzew.

I Liga kobiet:

ŁKS SMS Łódź– MUKS Chrobry Basket Głuchołazy, sobota 16.00

Minimalna porażka w meczu z Poznaniankami była jednocześnie bardzo bolesna. Tak niewiele brakło by to ŁKS świętował zwycięstwo. Jednak przeszłość trzeba zostawić za sobą a skupić się na najbliższym spotkaniu. Gospodynie są faworytem ale to nie wystarczy by wygrać. Jeśli jednak zawodniczki z Łodzi zagrają jak w ostatnim meczu to mogą być pewne zwycięstwa i to nawet większą różnicą punktową.

 

WOJEWÓDZTWO

Tauron Basket Liga:

Polfarmex Kutno– Anwil Włocławek, sobota 17.30

Szkoda porażki jakiej doznali Kutniacy w Lublinie. Brakło niewiele, jednak pogoń za wynikiem rozpoczęła się za późno i trzeba przyjąć tę porażkę. Tym razem zadanie będzie dużo trudniejsze, bo do Kutna przyjedzie naprawdę znacząca drużyna i już nie tylko w historii ubiegłej dekady ale znów silny Anwil. Koszykarze znad włocławskiej tamy przyjeżdżają zdecydowanie po zwycięstwo. Miło byłoby sprawić niespodziankę i pokonać rywali.

I liga kobiet:

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki– AZS AJP II Gorzów Wielkopolski   niedziela 15.00

Walka w lidze jest bardzo wyrównana i dwa punkty przewagi jakie Basketki mają nad drugim zespołem rewelacji BLK mogą szybko stopnieć, dlatego gospodynie muszą zrobić wszystko co w ich mocy by na koniec meczu mogły z radością i dumą spojrzeć na tablicę z punktami. Rywalki w tym nie pomogą więc dziewczyny liczyć mogą jedynie na siebie i oczywiście na kibiców. GO BASKET GO!

Grot Mobilis Pabianice– AZS Uniwersytet Gdański, niedziela 16.30

Koszykarki z Pabianic podejmować będą bardzo wymagające rywalki, będące viceliderkami. Ostatnie spotkanie pokazało, że Pabianiczanki potrafią zagrać dobry mecz znacznie częściej niż tylko od święta. Tym razem jednak by wygrać trzeba będzie zagrać nie dobrze, ale przynajmniej doskonale, niemniej zawodniczki gospodyń na to stać. Na pewno nie złożą broni, a goście z Pomorza będą musiały się wysilić by wygrać.

 

 

PIŁKA RĘCZNA – PGNiG Superliga:

MMTS Kwidzyn – MKS Piotrkowianin, sobota, 17:00

Spośród 10 ostatnich meczów, szczypiorniści Piotrkowianina wygrali tylko jeden. W nadchodzącym tygodniu będą dwie szanse, aby przełamać tę passę – pierwsza w sobotę w Kwidzynie. Druga to mecz z renomowaną Wisłą Płock.

MKS Piotrkowianin – Wisła Płock, środa, 18:30

 

PGNiG Superliga Kobiet:

Metraco Zagłębie Lubin – MKS Piotrcovia, niedziela, 16:00

Po zwycięstwie z KPR Kobierzyce, Piotrkowianki awansowały na 8. miejsce w tabeli. W najbliższą niedzielę zagrają na wyjeździe z czwartym w tabeli Zagłębiem Lubin.

 

FUSTAL – Ekstraklasa

Red Devils FC Chojnice – Gatta Active Zduńska Wola, niedziela, 18:00

Po wygranej z Red Dragons Pniewy futsaliści Gatty niestety nie zmniejszyli straty do lidera z Bielska-Białej, która wynosi 8 punktów. Szansa do poprawy tej sytuacji już w najbliższy weekend, gdy Gatta gra w Chojnicach z ostatnią drużyną w tabeli.

 

Social Media Widget Powered by Acurax Web Development Company