Łódź

[Weekendowy przegląd wydarzeń] – 31 marca – 2 kwietnia

KULTURA I WYDARZENIA

 

TEATR

Teatr Powszechny

Lamaila (piątek 18:30)

Widowisko taneczne w dwóch aktach i 19 scenach. Spektakl familijny.
Libretto tego czarodziejskiego widowiska tanecznego napisała Liwia Pawłowska, muzykę z kolei skomponował Maciej Pawłowski. Historia mówi o wydarzeniach dziejących się w Krainie Dnia i Nocy, gdzie główna bohaterka, Księżniczka Dnia – tytułowa Lamaila – zostaje nagle w środku nocy obudzona przez śmiesznego stwora mieszkającego w głębinach bagna – Mr. Gulgacza. Lamaila dzięki pełni księżyca… zakochuje się w Księciu Nocy – Namadilu. Kiedy wszyscy są pewni, że ta para nigdy się już nie spotka, wydarzenia przybierają nieoczekiwany obrót.

Teatr Jaracza

Czarownice z Salem (sobota, niedziela 19:00)

Spektakl to owoc intensywnej współpracy Teatru im. S. Jaracza ze Szkołą Filmową w Łodzi, przygotowywany z okazji 70-lecia Wydziału Aktorskiego. W „Czarownicach z Salem” zobaczymy zarówno wybitnych wykładowców, jak i studentów legendarnej łódzkiej uczelni. W obsadzie m.in. Agnieszka Więdłocha, Ireneusz Czop, Zofia Uzelac (dziekan Wydziału Aktorskiego), Michał Staszczak (prorektor uczelni), Matylda Paszczenko oraz aktorska młodzież.

Boże mój (sobota, niedziela 19:00)

Zdarzają się spotkania, które okazują się cudem – niosą nadzieję, nowe szanse, poczucie sensu. Bywa, że dwoje nieszczęśliwych ludzi – osamotnionych, uwięzionych w społecznych schematach, nawiązuje relację, która pozwala odzyskać siłę, harmonię i odnaleźć drogę do światła. W XXI wieku, kiedy to depresja stała się chorobą ludzkości a sesje terapeutyczne możliwe są już nawet w teatrze, warto przyjrzeć się spotkaniu psychoterapeutki Elli i jej oryginalnego pacjenta. Kim jest tajemniczy Pan „B” i czy jest szansa by mu pomóc? Będziecie zaskoczeni…

Teatr Powszechny

Pomoc domowa (piątek 19:00)

Znakomita komedia Camolettiego w brawurowym, przygotowanym specjalnie dla Teatru Powszechnego w Łodzi przekładzie Bartosza Wierzbięty, znanego szerokiemu gronu odbiorców, jako twórca polskich dialogów do takich filmów animowanych, jak m.in. „Shrek”, „Rybki z ferajny”, „Misja Kleopatra”, „Asterix i Obelix”, „Madagaskar”, „Sezon na misia”, „Kot w butach”, „Film o pszczołach”, „Hotel Transylwania”.

1, 2, 3, zginiesz ty (sobota, niedziela 19:15)

Co popycha ludzi do zła? Gdzieś rodzi się zło? Czy ludzie z natury są źli? 1 i 2 kwietnia o 19:15 w ramach ogólnopolskiego projektu Dotknij Teatru 2017 Teatr Powszechny w Łodzi zaprezentuje przygotowaną specjalnie na tegoroczną edycję premierę „1,2,3 Zginiesz Ty” inspirowaną tragicznymi wydarzeniami z 2002 roku, które rozegrały się w Gutenberg-Gymnasium w Erfurcie. W strzelaninie zginęło siedemnaście osób. Sprawcą masakry był dziewiętnastoletni uczeń szkoły. Spektakl przygotowany został przez Arkadiusza Wójcika i podopiecznych Stowarzyszenie MONAR.

Szalone nożyczki (sobota, niedziela 15:00)

Jeden z najchętniej oglądanych łódzkich spektakli. Ciągle zapełniający widownię Powszechnego. Salon fryzjerski „Szalone nożyczki” prowadzony przez mistrza grzebienia i – rzecz jasna – nożyczek, Ola Boskiego odwiedziło już ponad 240.000 osób. Salon słynie z doskonałej obsługi i profesjonalnych usług, niestety na jego nienaruszonej reputacji pojawia się skaza – morderstwo w sąsiadującym z salonem mieszkaniu dokonane przez nieznanego sprawcę. Podejrzani są zarówno pracownicy salonu, jak i jego klienci. I tu do akcji wkraczają… Widzowie. To Państwo biorąc czynny udział w śledztwie wskazują winnego, to dzięki Wam dzielni policjanci mogą odtworzyć feralne zdarzenie z najdrobniejszymi szczegółami, to wreszcie Państwo, Widzowie, decydujecie o zakończeniu sztuki.

Teatr Nowy

Mayday (piątek, sobota 19:00, niedziela 16:00)

Ray Cooney jest autorem najbardziej kasowych fars, jakie powstały w Anglii w ciągu ostatnich lat i szturmem zdobyły europejskie i nowojorskie sceny. Mayday to jedna z najlepszych współczesnych komedii. Jej bohaterem jest londyński taksówkarz, który prowadzi podwójne życie – w dodatku sam nie bardzo wie, jak to się stało, że został bigamistą. Ma dwie żony i dwa domy, a swoją nieobecność usprawiedliwia zawsze nadmiarem pracy. Być może długo udałoby mu się prowadzić podwójne życie, gdyby nie pech – na skutek wypadku ulicznego jego tajemnica wychodzi na jaw. Beztroskie dotąd życie komplikuje się, a bohater próbuje ukryć bigamię przed policją, małżonkami, a nawet mediami. Piętrzą się zaskakujące sytuacje, w które autor wplątuje swoich bohaterów. Znakomity komizm sytuacyjny i dowcipne dialogi sprawiają, że Mayday jest jednym z najpopularniejszych spektakli Teatru Nowego.

Wszystko o kobietach (sobota, niedziela 19:15)

Wszystko o kobietach pisał Miro Gavran, myśląc o scenie. Jego komedia należy do nurtu tych dobrze skrojonych, z napięciem godnym thrillera, dowcipnym dialogiem i postaciami bliskimi współczesności. Historia o piętnastu kobietach w różnym wieku to swoiste studium kobiecej natury, opisane męskim okiem i ręką. Najistotniejszym elementem sztuki chorwackiego dramatopisarza są emocje przekazywane w prosty, ale interesujący  sposób.

Teatr muzyczny

Wielka księżna Gerolstein (piątek, sobota 18:30, niedziela 17:00)

„Wielka księżna Gerolstein” to prawdziwa perła w bogatym dorobku Jacques`a Offenbacha. Komizm wynikający z aluzji do wydarzeń, zjawisk i osób z czasów, kiedy powstała, oczywiście już wywietrzał, ale drwina z głupoty wojny, wojskowych i władców, dworskich plotek, sensacji rozpuszczanych przez tabloidy i dobrej miny dyplomatów do złej gry ciągle jest, niestety, aktualna. I ciągle śmieszy. A muzyka Offenbacha, dźwięczna i lekka, cudownie sprowadza na ziemię i wojskowe zadęcie, i arystokratyczne nadęcie. W opowieści o wielkiej księżnej tkwi także element romantycznej miłości. Czy jest ktoś, kto o niej nie marzy? A przynajmniej nie pielęgnuje wspomnień?

 

KINO

„Ghost in the Shell”, reż. Rupert Sanders – thriller, akcja, sci-fi

Film oparty na kultowej mandze pod tym samym tytułem. Major do zadań specjalnych, jedyna taka na świecie cyborgiczna hybryda człowieka i robota (Scarlett Johansson), stoi na czele elitarnej jednostki Section 9, specjalizującej się w walce z najniebezpieczniejszymi przestępcami. Section 9 czeka największe wyzwanie w historii jednostki. Stanie przed obliczem wroga, którego jedynym celem jest wymazanie postępów technologii wirtualnej Hanka Robotic’s.

„Dalida. Skazana na miłość”, reż. Lisa Azuelos – biograficzny, dramat, muzyczny

Artystka wszechstronna, Miss Egiptu, zdobywczyni 70 złotych płyt. Urodą porównywana do Kleopatry, była uwielbiana przez publiczność na całym świecie. Wszystko, czego dotknęła na scenie, stawało się złotem, przeciwnie w życiu osobistym. Szaleńczo poszukiwała miłości – zakochanych adoratorów doprowadzała do obłędu, a nawet śmierci. Dla jednych dumna i zimna femme fatale, dla innych zagubiona piękność, która przyciągała niewłaściwych mężczyzn. Porywający portret niezwykłej kobiety, uwielbianej przez miliony, lecz niezrozumianej przez nikogo.

„American Honey”, reż. Andrea Arnold – dramat obyczajowy

18-letnia Star (debiutująca na ekranie Sasha Lane) o niczym bardziej nie marzy niż o wyrwaniu się z małego miasteczka, gdzie mieszka z ojczymem i młodszym rodzeństwem. Po kolejnej domowej kłótni porzuca dotychczasowe życie i dołącza do przypadkowo spotkanej grupy rówieśników, którzy wspólnie krążą po Ameryce. Łączy ich poszukiwanie przygody i łatwych pieniędzy. Włóczęga jest ich codziennością, motele ich domem, a życie – niekończącą się zabawą w rytmie popularnych hitów. Przewodzi im Crystal (Riley Keough), decydująca o tym, kto zostanie przyjęty do grupy, a kto z niej wyrzucony. Jej najbliższy współpracownik – Jake (Shia LaBeouf) – bierze Star pod swoje skrzydła. Ich wspólne przygody na granicy prawa wkrótce przeradzają się w fascynację i uczucie, które zostanie wystawione na próbę.

„Świt”, reż. Laila Pakalnina – dramat

„Świt” – łotewski kandydat do Oscara – to film oparty na sowieckiej historii propagandowej o młodym pionierze Pawliku Morozowie, który zadenuncjował swego ojca tajnej milicji i w odwecie został zamordowany przez swoją rodzinę. Jego życie miało być inspiracją dla wszystkich „prawych” obywateli Związku Radzieckiego. Bohaterem filmu jest 10-letni Janis. Chłopiec jest pionierem i żyje w kołchozie o nazwie „Świt” na terenie dzisiejszej Łotwy. Jego ojciec jest wrogiem kołchozu (i systemu sowieckiego) i zamierza spalić siedzibę dyrekcji. Mały Janis zdradza i wydaje swego ojca milicji, za co ojciec mści się zabijając Janisa. Kto w tej sowieckiej przypowieści jest dobry a kto zły?

 

MIASTO

Koncert // Happysad – Łódź + Tekno, Hot Water – Klub Wytwórnia, Łąkowa 29, sobota, 19:00
Koncert w ramach trasy promującej nowy album „Ciało obce”
wstęp: 18:00, start: 19:00
gość:
Tekno
Hot Water
– 50 zł w przedsprzedaży dla posiadaczy karty klubowej Wytwórnia
– 55 zł w przedsprzedaży
– 60 zł w dniu koncertu dla posiadaczy karty klubowej Wytwórnia
– 65 zł w dniu koncertu
przedsprzedaż biletów:
Informacje o biletach: 42 639 55 55 / bilety@wytwornia.pl /
Sprzedaż w Łodzi: Wytwórnia ul. Łąkowa 29 wejście B / pn. – pt. w godz. 9 – 17
oraz wszystkie stacjonarne punkty Ticketpro oraz Eventim / lista dostępna
na stronie i Sprzedaż w Internecie:
Przy zakupie biletu i wstępie na koncerty zespołu happysad nie ma ograniczeń wiekowych, jednak osoby poniżej 16. roku życia powinny przebywać pod opieką osoby dorosłej. Osoby niepełnoletnie mają absolutny zakaz kupowania i spożywania alkoholu na terenie koncertu, pod rygorem natychmiastowego usunięcia z klubu.

Kultura // Noc Spowiedzi – Kamienica Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie, Zielona 13, piątek, 20:30
Chcielibyśmy zaprosić Cię do uczestnictwa w Nocy Nikodema, która odbędzie w Klasztorze O.O. Dominikanów w Łodzi.
Będzie to idealna okazja na wyciszenie się oraz chwilę refleksji w trwającym właśnie Wielkim Poście. Całe wydarzenie rozpocznie się Drogą Krzyżową o g. 20:30, po której w kaplicy klasztornej będziesz miał/-a ciągłą możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu. Przez cały czas kapłani na piętrach Kamienicy będą służyć sakramentem pokuty. Jeśli najdzie Cię ochota na kawę/herbatę, kawałek ciasta, lub zechcesz po prostu pogadać – nasza salka (na 1. piętrze) będzie przez cały czas stała otworem.
Całość zwieńczy Msza Święta o północy.
Przybądź, abyśmy, niczym Nikodem, mogli wszyscy narodzić się powtórnie.

Zakupy & Moda // Jarmark Wielkanocny na Piotrkowskiej – Łódzkie Centrum Wydarzeń, Piotrkowska 87, sobota, 10:00
42 wystawców z Polski, Ukrainy, Litwy, Białorusi, Turcji oraz Ameryki Południowej.
Łódzkie Centrum Wydarzeń zaprasza od 1 do 14 kwietnia na ulicę Piotrkowską na Jarmark Wielkanocny. Łodzianie mają szansę znaleźć na Piotrkowskiej wyjątkowe produkty na wielkanocny stół – rękodzieło z Peru, tureckie słodycze, ozdobne jajka wielkanocne, wędliny, alkohole, wyroby z wikliny. Jarmark to nie tylko 40 domków z najwyższej jakości produktami, ale również scena, na której wystąpią m.in. Aleksander Martinez, finalista Mam Talent, i Kabaret Kamerowani z Gdańska. W programie również pokazy walk, strzelanie z łuku, walka na miecze, czytanie dzieciom, występ kapeli góralskiej.

Sport // I Bieg Charytatywny UMEDu! – Las Łagiewnicki, sobota, 12:00
Biegamy i POMAGAMY!
Zaczynasz swoją biegową przygodę, a może uwielbiasz rywalizację i chcesz zmierzyć się z innymi na wyjątkowej trasie?
Nasz bieg jest najlepszą okazją by spróbować swoich sił i pomóc Dzieciakom z Domu Dziecka dla Małych Dzieci w Łodzi!
Serdecznie zapraszamy WSZYSTKICH chętnych do wzięcia udziału w „I Charytatywnym Biegu UMEDu”. Studenci naszej uczelni będą mieli okazję wziąć udział w eliminacjach do drużyny, która 07.05.2017r. będzie reprezentować nas podczas biegu Wings for Life World Run w Poznaniu.
(Link do tego wyjątkowego wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1009240315796967/)
Kiedy? – 01.04.2017r. – START godz. 12:00
Gdzie? – Las Łagiewnicki- ul.Łagiewnicka 305, siedziba Leśnictwa Miejskiego w Łodzi (bezpośredni dojazd autobusem linii 66)
Dystans – wyjątkowe 6,5 km
Koszt – min.10 zł – 100% dochodu zostanie przekazana na rzecz Domu Dziecka dla Małych Dzieci w Łodzi.
Numer startowy – Po odbiór numerów startowych zapraszamy w dniu biegu w biurze zawodów w godz. 10:00-11:30
Wpłat możesz dokonać do dnia 30.03.2017r. w formie przelewu na konto, którego numer otrzymasz w mailu zwrotnym po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego.
Nagrody- Do rozdania mamy 20 pakietów startowych na bieg Wings for Life World Run w Poznaniu, który odbędzie się 07.05.2017r. (w przypadku zdobycia pakietu studenci ponoszą jedynie koszty zorganizowanego przez nas przejazdu do Poznania i z powrotem w wysokości 50zł/os). Wręczymy je 20 studentom UMEDu, którzy uzyskają najlepsze czasy i wyrazili chęć wzięcia udziału w wydarzeniu zaznaczając to w formularzu zgłoszeniowym.
Ponadto 3 najlepsze kobiety i 3 najlepszych mężczyzn w kategoriach:
– STUDENCI UMEDu
– PRACOWNICY UMEDu
– OPEN
Nagrodzimy pamiątkowymi medalami.
Co więcej? – Gwarantujemy dobrą muzykę, małe afterparty przy ognisku z kiełbaskami i świetną zabawę z nutką rywalizacji.
ZAPISY NA BIEG ZACZYNAMY 18.03. 2017r. o godz. 20:00.
Na stronie wydarzenia opublikujemy link do formularza zgłoszeniowego.
Do zobaczenia na STARCIE!

Kultura // IV Pielgrzymka Środowiska Narodowego na Jasną Górę

Młodzież Wszechpolska ma zaszczyt zaprosić wszystkich działaczy i sympatyków idei narodowej na IV pielgrzymkę naszego środowiska na Jasną Górę.
Podobnie jak w latach poprzednich będziemy pielgrzymować przez Tron Jasnogórskiej Pani by podziękować za otrzymane łaski i prosić o kolejne, o siłę do budowy Wielkiej Polski i zachowianie wierności Bogu i Polsce. Pielgrzymka oprócz wymiaru duchowego jest także okazją do spotkania się z narodowcami z całej Polski, do wymiany doświadczeń oraz konsolidacji środowiska.
Plan pielgrzymki:
15:00 – przyjazd autokarów
16:45 – Msza Święta w Kaplicy Cudownego Obrazu
18:00 – konferencja w auli ojca Kordeckiego
21:00 – Apel Jasnogórki
21:30 – przemarsz pod pomnik Nieznanego Żołnierza
22:00 – zakończenie pielgrzymki
„Przez zwycięstwo w sobie do zwycięstwa w narodzie”!

 

 

SPORT

 

PIŁKA NOŻNA

ŁÓDŹ

Widzew Łódź

W ostatnią niedzielę piłkarze Widzewa rozegrali trzeci mecz tegorocznej rundy wiosennej rozgrywek III ligi grupy 1. Po zwycięstwie w Nowym Dworze Mazowieckim 1:2 oraz wygranym meczu u siebie z Motorem Lubawa 2:0, przyszło rozegrać mecz z Pelikanem Łowicz. Był to drugi mecz łodzian, na nowym stadionie przy al. Piłsudskiego. Czterokrotni Mistrzowie Polski pokonali łowiczan po bardzo trudnym meczu 2:0. Obiektywnie trzeba przyznać, że wynik nie odzwierciedla wydarzeń boiskowych, bo przez większą cześć meczu przy piłce była łowicka drużyna. Bramki dla Widzewa strzelali Radwański, oraz Kamiński odpowiednio w 35. i 90+5 minucie spotkania. Mecz zobaczyło wiele legend, czy znanych i lubianych przez łódzka publikę piłkarzy, m.in. Wiesław Chodakowski, Zdzisław Kostrzewiński, Andrzej Możejko, Tadeusz Gapiński, Wiesław Wraga, Krzysztof Kamiński, Tomasz Łapiński, Piotr Szarpak, Andrzej Pyrdoł, Marcin Zając i wielu innych, którzy swego czasu rozsławiali na cały świat słynny, widzewski charakter. Kolejny raz w naszej świątyni spotkamy się za 9 dni, teraz czeka nasz wyjazdowy mecz w Elblągu z Concordią w niedzielę o godzinie 12:00. W meczu z Concordią nie będzie mógł zagrać Bartłomiej Gromek, z powodu nadmiaru żółtych kartek. Najprawdopodobniej zastąpi go Patryk Baran- 18 letni obrońca z Legii Warszawa. Warto dodać, że na meczu pojawiło się blisko 700! osób z FC Łowicz, co jest rewelacyjnym wynikiem. Na mecz przyjechała również 40 osobowa grupa dzieciaków z… Warmii i Mazur. Widzew jest fenomenem na skalę światową- 20 lat bez sukcesu gdziekolwiek, a kibice wciąż rozsiani po całej Polsce.

Co bardzo ważne, trzy punkty w tej kolejce stracił ŁKS, który przegrał u siebie mecz z rezerwami Jagiellonii Białystok, za co dawnym zgodowiczowi z Białegostoku, ślemy z Łodzi podziękowania! ? Widzewiacy do lidera tracą już 9 pkt. Przed widzewiakami jest jeszcze Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, która jest 7 pkt przed łodzianami.

Doszło do zmian w zarządzie Widzewa. Opuścił go Tomasz Tomczak, a nowym przedstawicielem w tym gronie został Dawid Lambrecht. Bez zmian pozostaje reszta zarządu w składzie wiceprezesów Przemysława Klementowskiego i Remigiusza Brzezińskiego, a także Piotra Pietrasika, Konrada Walczaka oraz Piotra Furmaniaka.

Jeśli chodzi o rezerwy Widzewa, to przegrały swój pierwszy mecz otwierający wiosnę- na wyjeździe z Iskrą Dobroń. Druga drużyna Widzewa musi szybko wyciągnąć wnioski i za tydzień sięgnąć po trzy punkty. Celem jest przecież awans do ligi okręgowej. Póki, co- wciąż jesteśmy na samej górze tej tabeli.

Widzew Łódź – Pelikan Łowicz 2:0 (1:0)

35′ Radwański, 90+5′ Kamiński

Widzew: Wolański – Kozłowski, Nowak, Zieleniecki, Gromek (90′ Baran) – Michalski, Rodak (80′ Olczak), Kazimierowicz, Mąka (63′ Kamiński) – Radwański – Krzywicki (70′ Okuniewicz)

Rezerwowi: Humerski – Tlaga, Budka

Żółte kartki: Gromek, Radwański

Czerwona kartka: Bogołębski (Pelikan, dwie żółte)

Sędzia: Piotr Rzucidło (Warszawa)

NA KONIEC WIELKA PROŚBA DO CAŁEJ WIDZEWSKIEJ RODZINY. NIE RAZ UDOWADNIALIŚMY JUŻ, ŻE POTRAFIMY SIĘ ZMOBILIZOWAĆ. TYM RAZEM CHODZI O POMOC SEBASTANOWI RADZIO. TRAFIŁ DO WIDZEWA WIOSNA 2011r. Z OPINIĄ UTALENTOWANEGO ZAWODNIKA. NIESTETY POJAWIŁY SIĘ U NIEGO PROBLEMY Z SERCEM, KTÓRE UNIEMOŻLIWIŁY MU GRANIE W PIŁKĘ. Z WIDZEWA ZOSTAŁ WYRZUCONY W NIE DO KOŃCA JASNYCH OKOLICZNOŚCIACH( ZA CZASÓW- WIADOMO KOGO). PO CZASIE OKAZAŁO SIĘ, ŻE Z SERCEM NIE JEST TAK ŹLE. TRAFIŁ DO WIGIER SUWAŁKI, GDZIE OSIĄGNĄŁ Z DRUŻYNĄ HISTORYCZNY AWANS NA ZAPLECZE EKSTRAKLASY. NIESTETY PROBLEMY WRÓCIŁY DO SEBASTIANA NA POCZĄTKU POPRZ. ROKU. ZOSTAŁ NA LODZIE, GDYŻ WIGRY NIE PRZEDŁUŻYŁY Z NIM KONTRAKTU. LEKARZE USTALILI, ŻE BORYKA SIĘ Z POWAŻNĄ CHOROBĄ ZAKAŹNĄ TZW. BORELIOZĄ. LECZENIE MOŻNA PRZEPROWADZIĆ W JEDNEJ Z KLINIK, POD ROSENHEIM. KOSZT WYNOSI OKOŁO 107 TYSIĘCY ZŁOTYCH. SEBASTIAN MÓWI, ŻE LUDZIE PRZYJEŻDŻAJĄ DO KLINIKI NA WÓZKACH, A WYCHODZĄ O WŁASNYCH SIŁACH. MOŻNA CHŁOPAKOWI POMÓC W POWROCIE DO PIŁKI. WYSTARCZY DOKONAĆ PRZELEWU. CAŁY WIDZEW ZAWSZE RAZEM!

Dane fundacji, na które można przelać pieniądze:
Fundacja Akademia Piłkarska Wigry Suwałki
ul. Zarzecze 26, 16-400 Suwałki
Tytuł przelewu: Sebastian Radzio
30 93670007 0010 0050 0920 0004

Z Widzewskim pozdrowieniem!

Concordia Elbląg – Widzew Łódź, niedziela, 12:00

 

ŁKS Łódź

ŁKS Łódź – Jagiellonia II Białystok 0:1 (0:0)

Szymański 72′

ŁKS: Kołba – Pyciak, Ślęzak (85. Golański), Juraszek, Rozmus, Kostyrka (74. Nowak), Bryła, Rozwandowicz (77. Sarafiński), Kocot, Kopka, Radionow (26. Kowal)

To nie był dzień „Rycerzy Wiosny”. Kontuzja Radionova, kontrowersyjny rzut karny dla gości i słabsza postawa łodzian sprawiły, że nasi piłkarze po raz pierwszy w tym sezonie zeszli z murawy bez punktów.
Po dwóch zwycięstwach z niżej notowanymi zespołami ełkaesiaków czekało trudne wyzwanie. Co prawda rezerwy lidera ekstraklasy plasują się w środku tabeli trzeciej ligi, niemniej możliwość korzystania z zawodników z szerokiej kadry pierwszego zespołu musiała budzić respekt, a jednocześnie zmuszała łodzian do wzniesienia się w meczu z białostoczanami na wyżyny umiejętności.
Mecz był dość wyrównany, ale mimo wszystko słaby jak na liderów 3 ligi. Po błędzie ŁKSiaka w 72 minucie i umożliwieniu sędziemu odgwizdania 11 metru, rzut karny, który w końcowym rozrachunku przesądził o wyniku, na gola zamienił pewnym strzałem Damian Szymański (0:1).
Należy mieć nadzieję, że drużyna wyciągnie z tej przykrej lekcji wnioski na przyszłość, a jednocześnie potraktuje ją jako wypadek przy pracy. Łodzianie sprawiają wrażenie zespołu dobrze przygotowanego do rundy wiosennej, zdeterminowanego i świadomego celu – niech więc porażka z rezerwami Jagielloni wyzwoli w nich wyłącznie pozytywną sportową złość. Nadal bowiem wszystko jest w rękach i nogach podopiecznych trenera Pyrdoła.

ŁKS Łódź – Pelikan Łowicz, niedziela, 16:00

 

WOJEWÓDZTWO

II Liga

Olimpia Elbląg – GKS Bełchatów, sobota, 16:00

Domowa wygrana z Polonią Warszawa pozwoliła wspiąć się bełchatowianom na jedenaste miejsce w lidze, odskoczyć na 4 punkty nad strefę spadkową i odetchnąć przed wyjazdem do Elbląga.

III Liga

ŁKS Łomża – Sokół Aleksandrów Łódzki, sobota, 16:00

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Motor Lubawa, niedziela, 11:00

ŁKS Łódź – Pelikan Łowicz, niedziela, 16:00

Zaległy: Sokół Aleksandrów Łódzki – Legia II Warszawa, środa, 17:00

 

 

SIATKÓWKA

ŁÓDŹ

Orlen Liga Kobiet:

ŁKS Commercecon Łódź – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza, czwartek, 18:00

Dziś odbył się pierwszy mecz o piąte miejsce w ramach play off-ów Orlen ligi. Łodzianki przegrały niestety 0:3. Niestety nie był to dobry mecz w wykonaniu zawodniczek ŁKS-u. Siatkarki miały problemy w odbiorze zagrywki co bardzo odbijało się na wyniku. Kolejny mecz w ramach walki o 5 miejsce odbędzie się 7 kwietnia w piątek.

Grot Budowlani Łódź – Impel Wrocław, wtorek, 20:30

Po zakończeniu rundy zasadniczej na trzecim miejscu łodzianki zagrają w półfinale z drużyną z Wrocławia. Obie drużyny są w dobrej formie więc szykuje się zacięty mecz.

Budowlane swój ostatni mecz ligowy przegrały dawno, bo 15 lutego i co ciekawe to właśnie z zawodniczkami z Wrocławia. Jednak jak wiadomo statystyki nie grają więc pozostaje czekać i trzymać kciuki za ukochaną drużynę.

 

WOJEWÓDZTWO PlusLiga:

PGE Skra Bełchatów – Effector Kielce, niedziela, 17.30

W ostatniej kolejce Plus Ligi bełchatowianie zmierzą się z Efektorem, który w play off-ach będzie walczył o 11 miejsce w tabeli. Skra znajduje się obecnie na 3 miejscu w tabeli. To już jest pewne, że w play off-ach bełchatowianie zmierzą się z drużyną z Rzeszowa.

 

 

KOSZYKÓWKA

ŁÓDŹ

I Liga kobiet:

AZS Uniwersytet Gdański- ŁKS SMS Łódź, sobota 18.30

II runda Play Off-ów dla ŁKS-u jest potwierdzeniem, że walczyć chcą do końca i skończyć jako najlepsza drużyna w I lidze. W tej fazie Łodzianki czeka wyjazd do Gdańska na mecz z uniwersyteckim AZS-em. Obie drużyny się nie cofną w walce o piłkę dlatego to spotkanie zapowiada się niesamowicie widowiskowo.

 

WOJEWÓDZTWO

Tauron Basket Liga:

Polski Cukier Toruń- Polfarmex Kutno, piątek 19.00

Kolejny mecz Kutnian z drużyną ze szczytu tabeli. Ostatnie spotkanie z Rosą było kolejną porażką z rzędu i należy się zastanowić czy jest jeszcze coś co uratuje tę drużynę przed spadkiem z ligi. Kryzys drużyny sprawia, że szansa na utrzymanie jest jeszcze mniejsza, a mecze z lepszymi zespołami nie ułatwią awansu na wyższą pozycję. Jednak nadzieja umiera ostatnia więc walczyć trzeba mimo bycia na z góry przegranej pozycji.

I liga kobiet:

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki

Zespół Basketek zakończył ten sezon dwiema porażkami z Koroną Kraków. Jednak zakwalifikowanie się do fazy play off nie był największym osiągnięciem drużyny z Miasta Sportu. Takim sukcesem było 4. miejsce w Mistrzostwach Polski U22. W porównaniu z rokiem ubiegłym zawodniczki SMSu poprawiły swoją pozycję o jedną lokatę. Ale sezon trzeba zaliczyć do udanych również za sprawą samej gry zawodniczek. Rozegranie za które odpowiedzialne były Natalia Danych, Agnieszka Myślak i Karolina Filipczak zazwyczaj funkcjonowało bardzo dobrze, skrzydła z Natalią Tyczkowską i Ewą Canert co i rusz nękały rywalki rzutami za 3 i wejściami pod kosz od skrzydeł, a zmieniane przez ledwie 16 letnią Martynę Leszczyńską za każdym razem zyskiwały nowych sił. I wreszcie Królowa walk pod koszem- Weronika Telenga, zawodniczka wyższa przynajmniej o pół głowy od rywalek, zbiórki należały głównie do niej, ciężko było z nią komukolwiek konkurować i jeśli rozwinie jeszcze swoją umiejętność panowania nad piłką, może zrobić wielką karierę.
Na koniec należy dodać że dziękujemy obu tym zespołom za emocje których nam dostarczyły w tym sezonie.

Grot Mobilis Pabianice

Pabianicka drużyna sezon kończy przedwcześnie biorąc pod uwagę jak dobrze koszykarki tej drużyny grały w sezonie zasadniczym. Świetne połączenie doświadczenia z młodością często dawały bardzo dobre wyniki zespołu, choć zdarzały się też potknięcia. Zawodniczki takie jak Joanna Twardowska i Katarzyna Szymańska nie bały się brać gry na siebie gdy zespół miał słabszy moment w meczu, co młodszym koleżankom pozwalało odetchnąć i uspokoić się by dalej grać skutecznie. Na wyróżnienie zasługują również Kinga Dzierbicka i Magdalena Ratajczak. Obie koszykarki mimo młodego wieku wnosiły doświadczenia zdobyte na parkietach Basket Ligi i świetnie dogadywały się w drużynie. Wielki talent pokazały najmłodsze zawodniczki zespołu 17-sto letnia Patrycja Kirsz i rok młodsze Justyna Rudzka i Daria Kowalczyk. Choć dopiero zbierają doświadczenie to nie boją się zagrać odważniej i grają taktyką ustaloną przez trener. Jeśli zachowają ten progres jaki pokazały, to nie ma się co obawiać o przyszłość drużyny, a nawet może i kadry Polski.

 

 

RUGBY – Ekstraliga

Master Pharm Budowlani SA Łódź – MKS Ogniwo Sopot, sobota, 15:00

Po bardzo dobrym rozpoczęciu sezonu, Budowlani zagrają u siebie z Ogniwem Sopot, które pokonało w poprzedniej kolejce Budowlanych… Lublin.
Za tydzień z kolei stadion łódzkiego Widzewa będzie domem reprezentacji Polski w rugby, która zagra z Holandią w ramach rozgrywek o Rugby Europe Trophy. Bilety można kupić online

 

PIŁKA RĘCZNA – PGNiG Superliga:

MKS Piotrkowianin – Górnik Zabrze, sobota, 18:00

Piotrkowianie w ubiegły weekend przegrali kolejny, trzeci z rzędu, mecz ligowy – ulegli Gwardii Opole 24-34 i spadli na ostatnie miejsce grupy B Superligi. Szansą na zmianę tej sytuacji będzie mecz z Górnikiem Zabrze, który jest jednak w dobrej formie – trzy ostatnie mecze to same zwycięstwa zabrzan.

PGNiG Superliga Kobiet:

MKS Piotrcovia – AZS Łączpol AWFiS Gdańsk, niedziela, 18:00

Szczypiornistki Piotrcovii zakończyły rundę zasadniczą Superligi w dolnej połówce tabeli, zatem grę kontynuować będą w „grupie spadkowej”. W pierwszym meczu ostatniej fazy podejmą drużynę z Gdańska, która ma zdecydowanie najwięcej punktów po fazie zasadniczej i jest niemal niezagrożona spadkiem.

 

FUSTAL – Ekstraklasa

Gatta Active Zduńska Wola co prawda nie rozegra w zbliżający się weekend meczu ligowego z powodu zgrupowania reprezentacji, ale warto napisać, co działo się w ubiegłym tygodniu. Gdy wydawało się, że futsaliści Gatty już mają nikłe szanse na mistrzostwo kraju, pokonali prowadzący Rekord Bielsko-Biała 4-2 i zmniejszyli stratę z 8 do 5 punktów, co w perspektywie 7 kolejek, jakie pozostały do końca sprawia, że jeszcze wszystko może się zdarzyć.

 

Social Network Integration by Acurax Social Media Branding Company