Łódź

[Weekendowy przegląd wydarzeń] – 7-9 kwietnia

KULTURA I WYDARZENIA

 

TEATR

Teatr Wielki

Don Giovanni (piątek 18:30)

Opera w dwóch aktach. Spektakl w języku włoskim z napisami w języku polskim.

Gustav Mahler II Symfonia c-moll ZMARTWYCHWSTANIE (niedziela 17:00)

Niedziela Palmowa, przypadająca w 2017 roku 9 kwietnia, rozpoczyna w Kościele katolickim Wielki Tydzień. Liturgia tego dnia jest pamiątką uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy pięć dni przed Jego ukrzyżowaniem. W takim dniu słowa, które posłużyły Gustawowi Mahlerowi jako literacki komentarz do jego II Symfonii, w wieloznaczny, literacko-muzyczny sposób stają się i nam znacznie bliższe.

Teatr Powszechny

Szalone nożyczki (piątek, sobota, niedziela 19:00)

Jeden z najchętniej oglądanych łódzkich spektakli. Ciągle zapełniający widownię Powszechnego. Salon fryzjerski „Szalone nożyczki” prowadzony przez mistrza grzebienia i – rzecz jasna – nożyczek, Ola Boskiego odwiedziło już ponad 240.000 osób. Salon słynie z doskonałej obsługi i profesjonalnych usług, niestety na jego nienaruszonej reputacji pojawia się skaza – morderstwo w sąsiadującym z salonem mieszkaniu dokonane przez nieznanego sprawcę. Podejrzani są zarówno pracownicy salonu, jak i jego klienci. I tu do akcji wkraczają… Widzowie. To Państwo biorąc czynny udział w śledztwie wskazują winnego, to dzięki Wam dzielni policjanci mogą odtworzyć feralne zdarzenie z najdrobniejszymi szczegółami, to wreszcie Państwo, Widzowie, decydujecie o zakończeniu sztuki.

Vladimir (sobota, niedziela 16:00)

„Vladimir” to kameralny dramat psychologiczny skoncentrowany na sztuce manipulacji. Pokazuje, jak na styku różnych doświadczeń, różnic światopoglądowych i różnych wzorców zachowań rodzi się napięcie. Pojawia się pytanie – czy można według swojej koncepcji organizować życie innych?

Teatr Jaracza

Boże mój (piątek, sobota 19:00)

Zdarzają się spotkania, które okazują się cudem – niosą nadzieję, nowe szanse, poczucie sensu. Bywa, że dwoje nieszczęśliwych ludzi – osamotnionych, uwięzionych w społecznych schematach, nawiązuje relację, która pozwala odzyskać siłę, harmonię i odnaleźć drogę do światła. W XXI wieku, kiedy to depresja stała się chorobą ludzkości a sesje terapeutyczne możliwe są już nawet w teatrze, warto przyjrzeć się spotkaniu psychoterapeutki Elli i jej oryginalnego pacjenta. Kim jest tajemniczy Pan „B” i czy jest szansa by mu pomóc? Będziecie zaskoczeni…

Śmierć siedzi na gruszy i się nie ruszy (sobota, niedziela 19:00)

ŚMIERĆ NA GRUSZY dramat Witolda Wandurskiego stanowi przykład nowatorskiego tekstu w formie ludowej i religijnej przypowieści napisanego dla awangardowej formacji teatralnej jaką był teatr robotniczy czyli projekt sceniczny Wandurskiego skierowany do konkretnego widza. Jednak ŚMIERĆ NA GRUSZY może stać się tekstem wychodzącym daleko poza perspektywy z jakich został pomyślany i uwarunkowania w jakich został napisany.

Teatr Nowy

Złodziej (piątek, sobota 19:00)

Po uroczystej kolacji John i Barbara wraz z przyjaciółmi Jenny i Trevorem wracają do luksusowego domu na wsi. Okazuje się, że zostali okradzeni. Telefon jest głuchy, Barbara przeholowała z alkoholem, a niebezpieczeństwo wciąż wisi w powietrzu. Tym razem przyjaciół nie połączy cocktail-party, ale wspólne zagrożenie. Kiedy zapada wieczór, na jaw wychodzą fakty, które bohaterowie woleliby ukryć. Co jest w sejfie? Dlaczego Trevor zawsze przegrywa, a Barbara ukrywa swój akt urodzenia? Co kryje się w medalionie? Czy nie skradziono czegoś cenniejszego od klejnotów i pieniędzy? Spektakl bawi, iskrząc błyskotliwymi żartami.

Komeda (sobota, niedziela 16:00)

Spektakl poświęcony jest życiu i twórczości przedwcześnie zmarłego wybitnego polskiego kompozytora i jazzmana Krzysztofa Komedy Trzcińskiego. Próba przyjrzenia się krótkiemu, aczkolwiek intensywnemu życiu muzyka, zakończonemu niespodziewaną, absurdalną wręcz śmiercią.

Teatr muzyczny

Jesus Christ superstar  (piątek 11:00, sobota 18:30, niedziela17:00)

Kim jest Jezus – człowiekiem czy bogiem, szaleńcem czy charyzmatyczną postacią? Dla wyznawców nauczyciel, dla Judasza przyjaciel, dla Marii Magdaleny – mężczyzna. Webber i Rice odważnie zderzyli tematykę biblijną z klimatem rocka, zadając wiele pytań, na które ciągle poszukuje się odpowiedzi.
Znakomita muzyka i świetne libretto, brawurowa inscenizacja, wysuwająca na plan pierwszy młodzieńczą energię wykonawców, rytm i dynamiczną grę aktorską, zyskały uznanie widzów – każdy spektakl kończy owacja na stojąco i bisy. To pierwsza realizacja Jesus Christ Superstar w naszym mieście, a zarazem pierwsze polskie wystawienie anglojęzyczne  (tekst polski widzowie mogą śledzić na tablicy świetlnej).

Dziejba – spektakl młodzieżowej grupy teatralnej „Niezła scena!” (sobota 16:00)

„Dziejba” – spektakl młodzieżowej grupy teatralnej „Niezła Scena” działającej przy Teatrze Muzycznym w Łodzi. Tym razem młodzież przygotowała widowisko słowno-muzyczne oparte między innymi na tekście „Dziejba leśna” Bolesława Leśmiana.

 

KINO

„Małżeńskie porachunki”, reż. Ole Bornedal – komedia kryminalna

Ib i Edward mają już dość swoich żon oraz dotychczasowego życia i chętnie zakosztowaliby na nowo swobody. Przy kieliszku snują misterny plan, a potem wynajmują płatnego zabójcę, który ma im pomóc odzyskać wolność. Dużo oszczędniej jest zatrudnić mordercę na zlecenie, niż rozwieść się po kilkunastu latach małżeństwa! Przyjaciele nie doceniają jednak swoich żon i nieoczekiwanie to oni muszą zacząć obawiać się o swoje życie.

„Carrie Pilby”, reż. Susan Johnson – komedia

Carrie Pilby (Bel Powley) to 19-letnia nowojorka i świeżo upieczona absolwentka Harvardu. Młoda dziewczyna obarczona niezwykłą inteligencją, niezłomną moralnością i poczuciem wyższości ma wrażenie, że jest ostatnią normalną osobą żyjącą w świecie napędzanym przez seks i hipokryzję. W rezultacie daje się poznać jako alienatka pozbawiona przyjaciół, bez szansy na randkę czy znalezienie pracy. Za radą terapeuty Carrie przygotowuje listę 6 celów do zrealizowania przed nowym rokiem. Wbrew sile niezłomnego charakteru i przekonaniu o własnych racjach, dziewczyna ulega stopniowej zmianie, przystosowując się do świata, którym gardziła, z przekonaniem, że nigdy nie zechce być jego częścią.

„Matka”, reż. Kadri Kousaar – dramat

Elsa mieszka w małym estońskim miasteczku, w którym wszyscy się znają. Opiekuje się synem Lauri, który leży w śpiączce po tajemniczym postrzeleniu. To nie jest łatwe zadanie, ale Elsa dba o syna jak należy. Męczące są natomiast niekończące się odwiedziny. Ponieważ Lauri pracował jako nauczyciel, odwiedzają go teraz kolejni uczniowie, nauczyciele, szef, przyjaciele, dziewczyna i wszyscy oni oprócz sprawdzenia co u chorego, opowiadają o swoich problemach. Miasteczko aż huczy od plotek na temat postrzelenia. Czy to możliwe, że tam gdzie wszyscy wiedzą wszystko o wszystkich, może ujść uwadze coś, co wydarzyło się tuż pod ich nosem? Tragikomiczne spojrzenie na małomiasteczkową rzeczywistość, w której każdy stara się ugrać dla siebie jak najwięcej.

„Pakt krwi”, reż. Steven C. Miller – thriller

W dzieciństwie bracia Lindel mogli liczyć wyłącznie na siebie. Jednak z czasem ich drogi rozeszły się. JP (Adrian Grenier) odniósł sukces w branży budowlanej, a Mikey (Johnathon Schaech) wszedł w konflikt z prawem i został gangsterem. Losy braci ponownie przecinają się, gdy Mikey zostaje porwany, a do JP trafia żądanie zapłaty okupu. Podczas gdy wszyscy z otoczenia biznesmena są przekonani, że to jego brat stara się wyłudzić pieniądze, JP nie przestaje wierzyć w niewinność Mikeya. Przeczuwając najgorsze, zwraca się o pomoc do dawnego znajomego – prywatnego detektywa Sala (John Cusack). Razem rzucą wyzwanie lokalnej mafii, na której czele stoi bezwzględny Eddie King (Nicolas Cage).

 

MIASTO

Zakupy & Moda // Jarmark Wielkanocny na Piotrkowskiej – Łódzkie Centrum Wydarzeń, Piotrkowska 87, do 14 kwietnia

42 wystawców z Polski, Ukrainy, Litwy, Białorusi, Turcji oraz Ameryki Południowej.
Łódzkie Centrum Wydarzeń zaprasza od 1 do 14 kwietnia na ulicę Piotrkowską na Jarmark Wielkanocny. Łodzianie mają szansę znaleźć na Piotrkowskiej wyjątkowe produkty na wielkanocny stół – rękodzieło z Peru, tureckie słodycze, ozdobne jajka wielkanocne, wędliny, alkohole, wyroby z wikliny. Jarmark to nie tylko 40 domków z najwyższej jakości produktami, ale również scena, na której wystąpią m.in. Aleksander Martinez, finalista Mam Talent, i Kabaret Kamerowani z Gdańska. W programie również pokazy walk, strzelanie z łuku, walka na miecze, czytanie dzieciom, występ kapeli góralskiej.
Jedz & Pij // XIV Łódź Street Food Festival – wiosna 2017 – Piotrkowska 217, od czwartku do niedzieli
Miłośnicy Szamowozów,
W ciepły kwietniowy weekend zawita u nas Street Food Festival, czyli święto ulicznego jedzenia w najlepszym i najsmaczniejszym wydaniu 🙂
Karmić Was będą:
* AkitaRamen z kuchnią dalekowschodnią
* Bangkok – lody tajskie
* Papuvege
* Bueno’s Churros z hiszpańskimi słodkościami w czekoladzie
* Coffee Time by Rubicon
* Gastromachina
* Dr Food z wyborem zapiekanek
* Fabryka Frytek
* Foodszak
* Falafel – food with passion
* Fragola – Owoce w Czekoladzie
* GlobeBurger
* Hubi Bubi (zapieksy)
* Hussar Coffee
* La Chica Sandwicheria z pomysłowymi kanapkami
* Le mini lemoniada
* Małe CoNieco ma dla Was świetne lody rzemieślnicze
* Nice To Eat You amerykańskie kanapki / pastrami
* Hambshop
* Odjazdowe Smaki z chrupiącymi goframi
* Pan-Bulwa, co podaje pieczone nadziewane ziemniaki
* Pizza Truck
* Pan Zapieksa
* San EscoBar Food Truck z kolumbijskimi przekąskami
* Syty Wół – bugery i niezapomniane hotdogi
* Tommy Burger
* Zestaw Obowiązkowy, czyli kanapka, pancake i kawa
* Zjedz mnie przywita was pancakesami i naleśnikami
* i Zakręcone Ciacho – z węgierskimi kołaczami
* + dla Waszych dzieci – wata cukrowa i balony
+ WYSTAWCY Before Food Market
W tym roku dołącza do nas procentowa niespodzianka – kiermasz polskich piw rzemieślniczych. Odwiedzą nas browarnicy z Łodzi i okolic:
* Antybrowar !
* Browar Piwoteka * Browar Koreb !
* Browar Maryensztadt ;D
* + gość zza pobliskiej granicy Pivovar Koníček, sro
Nie znudzicie się tego dnia, bo specjalne atrakcje na otwarcie sezonu wiosna/alto przygotowała też stała ekipia Piotrkowska 217:
KLUB WINO => kiermasz win + streetowa wersja kuchni by chef Monika Kochanek
KołoWrotki => warsztaty wielkanocne dla najmłodszych i bezpłatna nauka jazdy z doświadczonym instrukturem
Rozkłąd razdy:
czwartek 17-23 Before Food Market
piątek 17-23 – Before Food Market
sobota: 11-23 Before Food Market + 35 food trucków
niedziela 11-23 Before Food Market + 35 foodtrucków

Rozrywka // Encounter DIY 001 | Plan B – Departament Gier, ul. Piotrkowska 56, piątek, 21:00

Encounter to system gier miejskich zbudowany w Rosji i na Białorusi przez Iwana Masliukowa i szeroką społeczność graczy i twórców gier. Pierwsza gra odbyła się w 2001 roku, obecnie w Encountera gra kilkaset tysięcy ludzi w kilkuset miastach na całym świecie (głównie na terenie byłego ZSRR).
Gry Encounter opierają się na prostej i bardzo elastycznej mechanice, rozgrywka toczy się zazwyczaj nocą, często w trudno dostępnych czy wręcz niebezpiecznych miejscach.
W Polsce w Encountera można zagrać w Warszawie (warsaw.en.cx), wcześniej gry odbywały się także w Krakowie, tamteż w październiku 2014 organizowaliśmy grę Encounter w ramach festiwalu PlayPublik. Dotychczas w Łodzi odbyło się pięć edycje gry Encounter.
To pierwszy Encouter w Łodzi będący efektem naszych warsztatów Encouter DIY. Czekamy na następne!
Jak się zapisać na grę?
Po pierwsze załóż konto w systemie Encounter na domenie ldz.en.cx .
Po drugie – stwórz drużynę. (rekomendowana maksymalna liczba osób to tyle ile zmieści się w samochodzie)
Po trzecie – zgłoś udział w grze.
W grze obowiązuje wpisowe 50 zł na drużynę. Połowa puli zostanie przenaczona na pierwszą narodę.
Ile będzie trwała gra? Planowany czas gry to około 5 godzin.
Jak się przygotować?
– Każda drużyna powinna mieć do dyspozycji samochód – najlpiej zatankowany, działający.
– Do gry niezbędny jest telefon z dostępem do internetu. Przynajmniej jeden na drużynę. Zadbajcie o niego i o jego baterie – będą się zużywać szybko.
– Załóżcie ubrania, których Wam nie żal – możecie się nieco ubrudzić
– Weźcie latarki i wszystko co może się przydać nocą w dziwnych miejscach
– O pozostałych przydatnych w trakcie gry „gadżetach” dowiecie się w przeddzień gry
O czym jeszcze trzeba pamiętać?
– Przede wszystkim o bezpieczeństwie własnym i pozostałych uczestników. W miejscach rozgrywki może być nieco bardziej niebezpiecznie niż na innych grach miejskich, dlatego szczególnie zwracajcie uwagę na to co się dzieje wokół. Aby ukończyć grę nie trzeba wchodzić w żadne niebezpieczne miejsca, ani wykonywać żadnych nierozważnych akcji.
– Prawo polskie obowiązuje dokładnie tak samo jak w każdym innym momencie życia. Kodeks Ruchu Drogowego również.
– Osoby w staie nietrzeźwym nie będą zaproszone do gry
– Zastrzegamy sobie prawo do odmówienia udziału w grze bez podania przyczyny.

Rozrywka // ŁÓDŹ: Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego 2017 – Atlas Arena, sobota, 10:00

Wspólna inicjatywa łódzkich motocyklistów, skupionych w wielu klubach i stowarzyszeniach: Berserkers, Czarne Orły Łódź, Dark Squadron, Forum Łódzkich Motocyklistów, Group of Franc, H.O.G Łódź, Klub Motocyklowy Politechniki Łódzkiej, Klub Żużlowy „Orzeł Łódź”, Knight Riders, Korsarze Łódź, Number One Club Łódź. Startujemy 8 kwietnia o godz. 10.00 pod Atlas Areną; Jedną z atrakcji będzie WIELKA PARADA ULICĄ PIOTRKOWSKĄ! Szczegółowy program na stronie 🙂 ZAPRASZAMY !!!

 

 

SPORT

 

PIŁKA NOŻNA

ŁÓDŹ

Widzew Łódź

Concordia Elbląg – Widzew Łódź 2:2 (1:1)

45′ Edil, 53′ Szmydt – 1′ Lewandowski (sam.), 78′ Mąka

Widzew: Humerski – Kozłowski, Nowak, Zieleniecki, Baran – Michalski (66′ Budka), Rodak, Kazimierowicz (66′ Okuniewicz), Mąka – Radwański – Krzywicki (55′ Kamiński)

Rezerwowi: Reszka – Tlaga, Możdżonek, Ogawa

Żółte kartki: Lewandowski, Edil, Szmydt, Otręba – Radwański, Nowak, Okuniewicz, Humerski, Zieleniecki

Czerwona kartka: Nowak (dwie żółte)

Sędzia: Kamil Chmielewski (Warszawa)

Widzów: 500(w tym ok. 60 widzewiaków, którzy mają zakaz wyjazdowy).

Piłkarze Widzewa w tą niedzielę rozegrali swój czwarty mecz w tej rundzie wiosennej. Wcześniej pokonali po kolei: Świt w Nowym Dworze, a w Łodzi- Motor Lubawę i Pelikan Łowicz. Tym razem przyszło się zmierzyć na dalekim wyjeździe w Elblągu z tamtejszą Concordią. Niestety miło tego spotkania wspominać nie będziemy. Piłkarze czterokrotnych Mistrzów Polski stracili w tej kolejce 2 pkt i tylko zremisowali. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2. Początek meczu nic na to nie wskazywał, gdyż łodzianie szybko objęli prowadzenie- już w 1. minucie spotkania po samobójczej bramce zawodnika gospodarzy. Concordia wyrównała stan meczu na 1:1 w 45 minucie spotkania. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy czerwono- biało- czerwoni stracili kolejną bramkę i było już 2:1 dla miejscowych. Na szczęście w 78. minucie spotkania promyk nadziei dał Daniel Mąka, który strzelił wyrównującą bramkę z bliska. Pojawiła się iskra, była nadzieja na trzecią bramkę, której już niestety nie zobaczyliśmy. Kolejny mecz łodzianie rozegrają już w najbliższy piątek o godzinie 19:10 z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Obecność obowiązkowa! Apel do karnetowiczów- jeśli ktoś ma karnet, a na dany mecz nie może przyjść, niech o tym poinformuje klub, bo szkoda, żeby miejsce się zmarnowało, a klub dodatkowo zarobi!

W łódzkim zespole debiutu doczekał się Maciej Humerski, który jednak miło spotkania wspominać nie będzie. Zagrał solidnie i dosyć pewnie, ale przy jednej bramce mógł zachować się lepiej.
Niestety cała trójka przed Widzewem wygrała swoje mecze w tej kolejce i strata została powiększona. Do lidera widzewiacy tracą 11 punktów. Do drwęcy 9 pkt, a do rezer warszawskiej Legii 1 punkt. Do końca sezonu pozostało 13 kolejek- i miejmy nadzieję, że rywale w końcu zaczną tracić swoje punkty, a widzewiacy muszą bezkompromisowo zacząć wygrywać mecz za meczem!

Widzew Łódź – Lechia Tomaszów Mazowiecki, piątek, 19:10

 

ŁKS Łódź

ŁKS Łódź – Pelikan Łowicz 1:0 (1:0)

Bryła (9., karny)

ŁKS: Kołba – Pyciak, Ślęzak, Juraszek, Rozmus – Nowak (46. Kostyrka), Bryła (64. Sarafiński), Kocot, Rozwandowicz, Kopka (87. Nowacki) – Szymański (76. Kowal)

To był lepszy mecz w wykonaniu  „Rycerzy Wiosny” jednak do doskonałości jeszcze trochę brakuje. Generalnie można podzielić mecz na dwie części: na lepszą pierwszą połowę spotkania oraz gorszą, bo nerwową drugą połowę.

Najważniejsza okazała się 9 minuta meczu. Po faulu na Patryku Bryle, który zaatakował piłkę po błędzie bramkarza sędzia odgwizdał jedenasty metr. Strzelał sam poszkodowany, który miał sporo szczęścia. Bramkarz wyczuł intencje strzelca, zdołał odbić piłkę, ta jednak wturlała się za linię bramkową – ŁKS objął prowadzenie (1:0).

Lider zaprezentował się w pierwszej połowie przyzwoicie. Podopieczni trenera Marcina Pyrdoła uzyskali wyraźną przewagę w środku pola, zazwyczaj szybko odzyskiwali piłkę nie pozwalając gościom na rozwinięcie skrzydeł, a od czasu do czasu także groźnie atakowali. Okazało się przy tym, że golkiper Pelikana choć na przedpolu podejmuje fatalne decyzje, na linii spisuje się nieźle. To dzięki niemu ŁKS nie zdołał podwyższyć prowadzenia. A był tego bliski co najmniej dwa razy – najpierw w 28. minucie Nowak z najwyższym trudem obronił silny strzał z dystansu Maksymiliana Rozwandowicza, w 31. minucie wygrał pojedynek sam na sam z Patrykiem Szymańskim.

ŁKS po zmianie stron stracił, tak przynajmniej wyglądało to z trybun, kontrolę nad spotkaniem. Druga linia nie potrafiła, jak miało to miejsce przed przerwą, szybką odzyskać piłki, a potem ją przetrzymać i rozegrać na połowie rywala (w dodatku w 64. minucie boisko z powodu urazu musiał opuścić nie schodzący poniżej pewnego poziomu Patryk Bryła). Kilka razy zaspała także łódzka defensywa, skutkiem czego o końcowy wynik drżeliśmy do ostatniego gwizdka, tym bardziej że łowiczanie często w drugiej połowie egzekwowali stałe fragmenty gry w okolicach pola karnego gospodarzy.

Huragan Morąg – ŁKS Łódź, sobota, 16:00

 

WOJEWÓDZTWO

II Liga

GKS Bełchatów – Warta Poznań, sobota, 17:00

Seria dwóch zwycięstw z rzędu (2-1 z Olimpią Elbląg i Polonią Warszawa) wyniosła bełchatowian na 10. miejsce w tabeli i z trzema punktami przewagi nad strefą spadkową będą podejmować sąsiadującą w tabeli Wartę Poznań.

III Liga

Widzew Łódź – Lechia Tomaszów Mazowiecki, piątek, 19:10

Sokół Aleksandrów Łódzki – Ursus Warszawa, sobota, 16:00

Pelikan Łowicz – Concordia Elbląg, niedziela, 11:15

 

SIATKÓWKA

ŁÓDŹ

Orlen Liga Kobiet:

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – ŁKS Commercecon Łódź, piątek, 18:00

W walce o piąte miejsce łodzianki przegrały pierwszy mecz na swoim terenie 0:3 (-19,-21,-17). W piątek jadą do Dąbrowy Górniczej rozegrać rewanż i muszą się mocno postawić żeby mieć jakiekolwiek szanse na zwycięstwo. Sytuacja nie jest łatwa ale jak wiadomo siatkówka jest nieprzewidywalna i wszystko się jeszcze może odmienić.

Impel Wrocław – Grot Budowlani Łódź, poniedziałek, 18:00

Budowlane są w połowie drogi w walce o awans do finału Orlen ligi. W ostatnim meczu pokonały siatkarki z Wrocławia 3:1 i teraz jadą do Wrocławia z zamiarem przypieczętowania swojej przewagi. Jednak nie mogą nawet na chwilę stracić koncentracji ponieważ zawodniczki z Impelu są mocnym przeciwnikiem, który łatwo się nie poddaje.

 

WOJEWÓDZTWO PlusLiga:

PGE Skra Bełchatów – Asseco Resovia Rzeszów, niedziela, 17:30, rewanż środa, 20:30

Po wygranym meczu ostatniej kolejki Plus ligi 3:0 przeciwko drużynie z Kielc, bełchatowian czekają zmagania w ramach play-off. Przeciwnikiem będzie drużyna z Rzeszowa, która może bełchatowianom sprawić sporo problemów. W tym sezonie drużyny się dwa razy konfrontowały i dwa razy Skra przegrała 1:3. Jednak jak wiadomo play-offy rządzą się swoimi prawami więc szykują się zacięte mecze o wejście do finału.

 

KOSZYKÓWKA

ŁÓDŹ

I Liga kobiet:

ŁKS SMS Łódź – AZS Uniwersytet Gdański, sobota, 16.00

Mecz ostatniej szansy dla Łodzianek. Po dotkliwej porażce w Gdańsku pozostaje wierzyć, że koszykarki Łódzkiego Klubu Sportowego są w stanie zagrać w Łodzi tak jak to zrobiły z drużynami z Poznania i Krakowa. W przeciwnym razie będzie to ostatnie spotkanie ŁKSu w tym sezonie. Wierzymy jednocześnie, że to będzie prawdziwe widowisko i o awansie zadecyduje trzeci mecz obu drużyn.

 

WOJEWÓDZTWO

Tauron Basket Liga:

Siarka Tarnobrzeg – Polfarmex Kutno, sobota, 18.30

Być albo nie być. Tak należy określić najbliższe spotkanie Kutnian, w którym zmierzą się w Tarnobrzegu z Siarką, ostatnią drużyną w tabeli. Jednak jeśli aptekarze w tym spotkaniu przegrają, to oni zajmą tę niechlubną pozycję w tabeli. Dlatego Polfarmex musi walczyć podwójnie i jednocześnie rozpocząć w końcu serię zwycięstw, która pozwoli się utrzymać w lidze. Do boju Kutno.

 

ŻUŻEL – Nice I Liga

Orzeł Łódź – Arge Speedway Wanda Kraków, niedziela, 15:00

 

RUGBY – Rugby Europe Trophy

Polska – Holandia, sobota, 18:00

Stadion Widzewa będzie gościł reprezentację Polski w rugby, która rozegra mecz z Holandią w ramach rozgrywek Rugby Europe Trophy.

 

PIŁKA RĘCZNA – PGNiG Superliga:

MKS Piotrkowianin – Legionovia Legionowo, sobota, 19:30

Szczypiorniści Piotrkowianina przegrali wysoko u siebie z Górnikiem Zabrze 29-36 i w ostatniej kolejce zmierzą się z Legionovią. Obie drużyny nie mają już szans na zakwalifikowanie się do fazy play-off.

PGNiG Superliga Kobiet:

MKS Piotrcovia – KPR Jelenia Góra, sobota, 16:00

KPR Kobierzyce – MKS Piotrcovia, środa, 18:00

Piotrkowianki rozpoczęły zwycięstwem z AZS Gdańsk rozgrywki dolnej połówki II fazy PGNiG Superligi, teraz, po pokonaniu lidera grupy, czas na mecz z realnie zagrożoną spadkiem drużyną z Jeleniej Góry i wiceliderem grupy – KPR Kobierzyce.

 

Social Network Widget by Acurax Small Business Website Designers