Łódź Zapowiedzi

[Weekendowy przegląd wydarzeń] – 9-11 grudnia

KULTURA I WYDARZENIA

 

TEATR

Teatr Wielki

Dziadek do orzechów (piątek 11:00, 18:30)

Wigilia w domu Silberhausów. W świątecznym podnieceniu Klara i jej brat Fritz wraz z rodzicami niecierpliwie oczekują gości. Jak nakazuje tradycja rozdawane są prezenty i upominki. W przebraniu Mikołaja pojawia się Drosselmeyer, ojciec chrzestny Klary i z wielkiego worka wyjmuje prezenty dla dzieci. Na oczach wszystkich Drosselmeyer tworzy figurę Dziadka do orzechów, który natychmiast budzi w Klarze największą sympatię. Radość przerywa jednak Fritz, gdy z zazdrości rozbija jej ukochany prezent. Po kolacji Klara odmawia pójścia do swojej sypialni i zasypia wraz ze wszystkimi zabawkami pod choinką. Ale kiedy zegar wybija północ zaczynają dziać się dziwne rzeczy…

Moscow sity ballet – Jezioro Łabędzie (niedziela 15:00, 19:00)

JEZIORO ŁABĘDZIE to przedstawienie uwielbiane przez polską publiczność. Sukces tego spektaklu opiera się na wspaniałej choreografii i muzyce. Prostota wątku dramatycznego i wzruszająca interpretacja miłości Odetty i Zygfryda jako symbolu potęgi uczucia, są ilustrowane niezwykle emocjonalnymi układami tanecznymi. Obrazują one przeżycia duchowe bohaterów. Czarujące walce, dumne rytmy poloneza, ognisty taniec hiszpański i pełen temperamentu czardasz hipnotyzują i wprowadzają w niezwykły nastrój. Kolejnym niewątpliwym walorem jest  muzyka, która urzeka pięknem i subtelnością melodyki. Nie dzieli się na fragmenty, typowe w większości baletów muzyczne divertissement, lecz składa się na wspaniale utaneczniony poemat symfoniczny. Dzięki temu jest niezwykle „czytelny” dla każdego tancerza, a także – co najważniejsze – dla widza-słuchacza. Od pierwszego do ostatniego taktu wiąże temat w jednolitą treść. Dziewczęta zaklęte w Łabędzie, Zły Duch i uczucia przekraczające granicę życia i śmierci niezmiennie wzruszają widzów na całym świecie.

Teatr Powszechny

Mayday 2  (piątek, 11:00; sobota, 19:00; niedziela 19:00)

Ilu może być Johnów Smithów w Londynie? Pewnie tylu, co Janów Nowaków w Łodzi. Ale jeśli nagle mowa o dwóch Johnach Smithach, z których każdy jest londyńskim taksówkarzem, ma 53 lata i jedno dziecko. To daje do myślenia… Czy to aby na pewno zabawny zbieg okoliczności? A może John Smith jest bigamistą? A jeśli tak, to jak zdoła ukryć podwójne życie przed najbliższymi, kiedy jego dzieci poznają się przez Internet? Zaczyna się szaleńcza walka z czasem, aby prawda nie wyszła na jaw i udaremnić pierwszą randkę Gavina i Vicki. W końcu to by było…

Szkoła żon (sobota, 16:00; niedziela, 16:00)

Szkoła żon Moliera opowiada historię Arnolfa – statecznego i zamożnego mężczyzny, który chciałby się ożenić, jednak za grosz nie wierzy w kobiecą uczciwość. W związku z tym postanawia wychować sobie bezwzględnie oddaną i wierną małżonkę. Wszystko rozgrywa się w komediowej, mistrzowsko rozpisanej na role konwencji. Jednak, jak zawsze u Moliera, śmieszność fabuły odsłania tragizm ludzkiej egzystencji. Arnolf jest w gruncie rzeczy postacią tragiczną, która – dążąc do uporządkowania świata – przegrywa z żywiołem życia, namiętności i miłości.

Teatr Jaracza

Książę niezłomny (piątek 19:00)

Bardzo współczesna inscenizacja wielkiej klasyki romantycznej. Rozterki egzystencjonalne młodego bohatera, jego dojrzewanie i duchowa przemiana – niepokoją i intrygują. „Książę Niezłomny” (z Calderona de la Barca – widnieje na karcie tytułowej) to późny dramat Juliusza Słowackiego (1809-49), napisany w 1843, w następnym roku wydany w Paryżu. Parafraza filozoficzno-religijnej sztuki XVII-wiecznego dramatopisarza hiszpańskiego powstała w trudnym dla poety okresie – po krótkim zauroczeniu myślą Towiańskiego Słowacki wystąpił z Koła, sam podjął trud budowania własnej „genezyjskiej” doktryny filozoficznej, dla której zdobył niewielkie grono wyznawców.

Śmierć siedzi na gruszy i się nie ruszy (sobota, 18:00)

Śmierć na gruszy to dramat Witolda Wandurskiego jest nowatorskim  tekstem napisanym w formie ludowej i  religijnej przypowieści skierowanym dla konkretnego widza czyli dla awangardowej formacji jakim był teatr robotniczy.

 

Teatr Nowy
Baśń o pięknej Parysadzie i o ptaku Bulbulezarze (sobota 16:00)

Czytanie performatywne Baśni o pięknej Parysadzie i o ptaku Bulbulezarze w ramach kampanii społeczno-edukacyjnej inaugurującej projekt Boleśmian – Samozwańczy rok Leśmiana.

Nieobecna dotąd w repertuarach polskich teatrów baśń Leśmiana zostanie ukazana w nowoczesnej wersji – scenografię stworzą ilustracje i animacje narysowane przez Mariusza Wolańskiego, muzykę skomponowaną specjalnie na tę okazję zagra na żywo zespół Lautari.

 Mała Literacka i Puls Literatury: Gdynia w Łodzi / Michał Książek i Maciej Płaza (niedziela 16:00)

Michał Książek, autor znakomicie przyjętego debiutanckiego reportażu Jakuck. Słownik miejsca, tym razem „bohaterem” swojej opowieści uczynił nie miasto, lecz… drogę. Tytułowa droga nr 816, zwana również „Nadbużanką”, biegnie z północy na południe, wzdłuż granicy polsko-białoruskiej i polsko-ukraińskiej. Droga to niezwykła, bowiem za nią jest już tylko Bug, a za Bugiem – mityczny Wschód, Azja, step, który ciągnie się aż do wybrzeży Japonii… Asfaltowa, miejscami dziurawa, wąska droga 816 jest więc nie tylko drogą – jest Granicą, Przedmurzem, Płotem oddzielającym Unię Europejską od nie-Unii, katolicyzm od prawosławia, „nasze” od „ich”, „tam” od „tu”, barbarzyństwo od cywilizacji. Efektem wędrówki tą drogą jest ta znakomita opowieść o Pograniczu, o splątaniu i nakładaniu się na siebie kultur, kierunków, wyznań oraz znaczeń.

Gala Nagrody Literackiej im. Juliana Tuwima 2016 (niedziela 18:00)

Trzy lata temu, dzięki staraniom Domu Literatury w Łodzi i Stowarzyszeniu Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi, sejm RP uznał 2013 rok Rokiem Tuwima, co zaowocowało reaktywowaniem po latach Nagrody Literackiej im. Juliana Tuwima. Otrzymuje ją pisarz za całokształt swojej twórczości. Pierwszą laureatką Nagrody została Magdalena Tulli, drugą Hanna Krall, a w zeszłym roku nagrodzono Jarosława Rymkiewicza. Kto otrzyma statuetkę w tym roku?

Teatr muzyczny

JESUS CHRIST SUPERSTAR (piątek 18:30; sobota 18:30)

Kim jest Jezus – człowiekiem czy bogiem, szaleńcem czy charyzmatyczną postacią? Dla wyznawców nauczyciel, dla Judasza przyjaciel, dla Marii Magdaleny – mężczyzna. Webber i Rice odważnie zderzyli tematykę biblijną z klimatem rocka, zadając wiele pytań, na które ciągle poszukuje się odpowiedzi.
Znakomita muzyka i świetne libretto, brawurowa inscenizacja, wysuwająca na plan pierwszy młodzieńczą energię wykonawców, rytm i dynamiczną grę aktorską, zyskały uznanie widzów – każdy spektakl kończy owacja na stojąco i bisy. To pierwsza realizacja Jesus Christ Superstar w naszym mieście, a zarazem pierwsze polskie wystawienie anglojęzyczne  (tekst polski widzowie mogą śledzić na tablicy świetlnej).

„…Nie zapomnisz mnie” – Zbigniew Macias od Bodo do Sinatry (koncert) (niedziela 17:00)

ZBIGNIEW MACIAS już jako student Łódzkiej Akademii Muzycznej, występował na zmianę z wielkim Bernardem Ładyszem w roli Tewjego Mleczarza w polskiej prapremierowej inscenizacji Skrzypka na dachu. Wkrótce zdobywał nagrody na międzynarodowych konkursach wokalnych w Atenach, s`-Hertogenbosch oraz polskiej Krynicy. Był solistą Teatru Wielkiego w Łodzi, a przez dwadzieścia sezonów – Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie.

 

 

KINO

„Nieznajoma dziewczyna”, reż. Jean-Pierre Dardenne – dramat

Kiedy lekarka Jenny uczy swojego praktykanta przestrzegania godzin pracy, jeszcze nie wie, że respektowanie tych zasad wkrótce zmieni i jej życie. A stanie się tak, ponieważ do jej drzwi – ale już po godzinach pracy – zapuka pewna młoda kobieta…
Jenny nie przyjmie jej na wizytę, a nazajutrz, na placu budowy blisko kliniki, w której pracuje, policja znajdzie ciało tejże kobiety. Teraz trapiona wyrzutami sumienia Jenny chce na własną rękę ustalić tożsamość zmarłej i zapewnić jej godny pochówek.

„Z innego świata”, reż. Nicole Garcia – melodramat

Gabrielle (Marion Cotillard) pochodzi z małego miasteczka na południu Francji, gdzie marzenia o prawdziwej, przepełnionej namiętnością miłości uchodzą za skandaliczne i szalone. W czasach, w których liczą się przede wszystkim stabilizacja i bezpieczeństwo, rodzice dziewczyny, wbrew jej woli, wydają ją za mąż za José (Alex Brendmühl), uczciwego i pracowitego hiszpańskiego farmera. Kiedy po latach spokoju u boku męża, Gabrielle wyjeżdża do uzdrowiska w Alpach i poznaje tam André (Louis Garrel), przystojnego żołnierza, który rozpala w niej od dawna skrywane żądze, w jej życiu na nowo pojawiają się pasja i namiętność. Tym razem Gabrielle jest zdeterminowana, by podążać za swoimi pragnieniami.

A ponadto:

„Firmowa Gwiazdka”, reż. Josh Gordon – komedia

„Gimme Danger”, reż. Jim Jarmusch – dokumentalny

„Fale”, reż. Grzegorz Zariczny – dramat

„The Possession Experiment”, reż. Scott B. Hansen – horror

„Kolekcja sukienek”, reż. Marzena Więcek

 

MIASTO
Koncert // Luxtorpeda + Cuba de Zoo – Łódzki Dom Kultury, Traugutta 18,  piątek, 18:00
LUXTORPEDA wydała w tym roku swój czwarty studyjny album „MYWASWYNAS”, który będą promować na jesiennej trasie koncertowej po Polsce. Najnowsza płyta zawiera 11 kompozycji – jak zapowiadają członkowie zespołu – bardzo różnorodnych, jednak wyjątkowo spasowanych w jedną spójną, rockową całość. Tematyka i teksty to wiwisekcja człowieczeństwa, szczera, przejmująca, momentami dowcipna i lekka.

Rozrywka// GwiazdkOFFo 2016 – OFF Piotrkowska, Piotrkowska 138/140, sobota, 09:00
Dziedziniec fabryki Ramischa, na którym latem królują ogródki gastronomiczne, zimą wypełnią atrakcje zachęcające do białego szaleństwa. Bez wyjeżdżania w góry, najmłodsi będą mogli zasmakować znanych ze stoku emocji na zjeżdżalni Snow Tubing.
Bez kolejek w sklepach, będziecie mogli zrobić zakupy na Jarmarku Świątecznym, którego wystawcy sprowadzą ekologiczne produkty, godne świątecznego stołu.
Jakość i świąteczny charakter podawanych potraw będzie także najważniejszy dla szefów kuchni OFFowych restauracji, które wezmą udział w zimowej edycji Festiwalu Dobrego Smaku. Oferta naszych lokali gastronomicznych poszerzona będzie o food trucki z całej Polski, które zjadą serwować regionalne smakołyki.
Świąteczny czas to dla nas nie tylko zabawa, ale także radość płynąca z dzielenia się z innymi. Dlatego organizujemy specjalny Weekend Charytatywny poświęcony zbiórce na rzecz podopiecznych łódzkich fundacji.

Marsz// BETON Popękał – Idzie Antykomuna 2016 – Plac Wolności, sobota, 11:00
Inicjatywa „Idzie Antykomuna” to cykl grudniowych wydarzeń społecznych, politycznych, naukowych, kulturowych, sportowych oraz manifestacji organizowanych w Łodzi przez Młodzież Wszechpolską oraz Obóz Narodowo – Radykalny z okazji rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Tegoroczne hasło przewodnie wydarzenia to: „BETON POPĘKAŁ” i nawiązywać ma do częściowego sukcesu naszej corocznej inicjatywy, poprzez brak przedstawicieli postkomunistów w polskim parlamencie, czy też wprowadzenie tzw. ustawy dekomunizacyjnej przestrzeń publiczną.
PLAN WYDARZEŃ:
10 GRUDNIA:
9:00 – „WALCZY ANTYKOMUNA” o puchar im. gen. Aleksandra Arkuczyńskiego ps. ”Maj”” – Turniej piłki nożnej o puchar im. generała brygady Wojska Polskiego, kawalera orderu Virtuti Militari, odznaczonego dwukrotnie Krzyżem Walecznych.
17:00 – „IDZIE ANTYKOMUNA” – Manifestacja rozpoczyna się o godz. 17:00 na Placu Wolności w Łodzi. Marsz ma na celu upamiętnienie ofiar stanu wojennego i pokazanie, że nasza inicjatywa odnosi sukcesy w postaci np. braku postkomunistów w polskim Parlamencie, czy wprowadzniu tzw. ustawy antykomunistycznej.
11 GRUDNIA:
12:30 – MSZA ŚWIĘTA za ofiary stanu wojennego – Katedra – Parafia Św. Stanisława Kostki
12 GRUDNIA:
17.00 – Wykład mgr Piotra Jaworskiego na temat stanu wojennego i okresu komunistycznego na terenie województwa łódzkiego. – ul. Tuwima 34

Koncert// „Rock Symphonies – Live On The Summer Night” – Atlas Arena, sobota
David Garrett to niemiecko-amerykański skrzypek, bijący rekordy popularności wśród fanów muzyki na całym świecie. Wirtuoz sprzedał dotychczas ponad milion płyt, docierając na szczyty list przebojów w Azji, Europie i USA, a także zdobywając liczne Złote oraz Platynowe Płyty. Artysta urodził się w 1980 roku w niemieckim Akwizgranie, jako syn amerykańskiej prima baleriny i niemieckiego prawnika. Naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku czterech lat. Rok później wygrał swój pierwszy konkurs, a jako siedmiolatek zadebiutował przed dużą publicznością. Mając trzynaście lat podpisał kontrakt z czołową wytwórnią klasyczną Deutsche Grammophon.

Rekolekcje// Akademickie Rekolekcje Adwentowe – niedziela, 19:00 – środa, 22:00, Archikatedra, Skorupki 9
Zapraszamy gorąco na Akademickie Rekolekcje Adwentowe, które wygłosi dla nas ks. Janusz Kopczyński – przez niektórych już znany duszpasterz z DA Arka z warszawskiej Pragi.
Słowa rekolekcjonisty będą dotykać tematu ŚWIADECTWA. Co z tego zabierzemy do domu? Zapewne trzeba będzie przyjść i się przekonać 🙂
Widzimy się od niedzieli do środy (11-14 grudnia 2016 r.) w łódzkiej Archikatedrze, codziennie o godzinie 19:00.
We wtorek – możliwość spowiedzi.
W środę – agape na zakończenie rekolekcji.

 

Ponadto, z racji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i trwającego Adwentu zamieszczamy informacje o prowadzonych akcjach charytatywnych. Zadbajmy, aby tegoroczne święta były wesołe dla wszystkich 🙂

Świąteczna zbiórka darów dla domu małego dziecka na Stokach

Rodacy bohaterom – paczka dla polskiego kombatanta na Kresach

VI Bożonarodzeniowa paczka dla bohatera

Paczka świąteczna dla Polaków na Kresach

 

 

SPORT

 

PIŁKA NOŻNA

ŁÓDŹ

Widzew Łódź

Nowym trenerem czterokrotnych Mistrzów Polski został Przemysław Cecherz. 43-latek poprowadzi klub po Tomaszu Muchińskim. Do niedawna pracował w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki, gdzie w tej kampanii do tej pory drużyna uplasowana jest jedną pozycję niżej od łodzian – na 7. miejscu. Biorąc pod uwagę fakt, że w drużynie z Mazowsza, trener nie miał do dyspozycji silnej drużyny, jest to przyzwoity wynik. Kiedyś pracował krótko z Górnikiem Zabrze w ekstraklasie, ale większą karierę zrobił w Kolejarzu Stróże, gdzie był trenerem kilka lat. Urodzony w Koluszkach (gdzie jest masa ludzi sympatyzujących z czerwono-biało-czerwonymi) Cecherz od lat sympatyzuje z łódzkim klubem, w którym grał przed laty jego brat, Jarosław. Maciej Mielcarz, który przez kilka lat bronił barw Widzewa, uważa nowego szkoleniowca łodzian za dobrego fachowca w swoim fachu. Jest zadowolony z takiego obrotu sprawy. Sam bramkarz występujący aktualnie w Sieradzu, powiedział, że jeśli, dostał by telefon z propozycjami przenosin do najbardziej utytułowanego łódzkiego klubu, poważnie by się nad tym zastanowił. W łódzkim zespole ma się obyć bez rewolucji kadrowej, jak sugerowały niektóre media, jak rzekomo miał tak powiedzieć niby nowy trener łodzian, który od tych głupot w mediach się odcina. Sam zainteresowany twierdzi, że rewolucji nie będzie, ale potrzebny jest wstrząs w drużynie.

Trener łódzkiej drużyny chciał również, żeby jego drużyna pojechała na kilkudniowe zgrupowanie. W ten sposób chciałby się lepiej poznać z drużyną i doprowadzić do lepszej atmosfery w zespole. Obóz odbędzie się w niedalekim Kleszczowie, w dniach 6-10 lutego. Wyjazd spowodował zmianę meczu sparingowego z Sokołem Aleksandrów Łódzki. Mecz odbędzie się w piątek – 10 lutego, czyli dzień wcześniej, niż pierwotnie planowano.

Klub rozwiązał już umowy z wieloma zawodnikami: z klubem będą musieli się pożegnać: Robert Kowalczyk, Patryk Nouri, Mateusz Wlazłowski, Kamil Sabiłło, Norbet Jędrzejczyk, Piotr Burski, Kacper Bargieł, Fabian Woźniak i Kamil Batosiewicz! Z klubem pożegna się również dotychczasowy trener łodzian Tomasz Muchiński! Jeśli chodzi o Okachiego, to możliwe, że klub będzie chciał rozwiązać z nim kontrakt za sprawą kłopotów z jego kolanem, co może spowodować, że do gry był by gotowy może nawet w maju następnego roku!

Niedługo otwarcie nowego  stadionu Widzewa i oficjalne oddanie go w ręce zarządcy. Cała inwestycja w nowy stadion Widzewa, oraz drogi wokół niego pochłonęła ok. 152 miliony złotych. Hanna Zdanowska, ma pomysł, jak zagospodarować parkingi znajdujące się przy stadionie. Miały by one w dniach nie meczowych pełnić tzw. funkcję Park & Ride. Oznacza to, że te miejsca parkingowe w dniach nie meczowych miał by służyć wszystkim mieszkańcom Łodzi, którzy chcieliby zostawić swój samochód z dala od centrum i resztę drogi pokonać komunikacją miejską.

Wciąż można kupować karnety na mecze łódzkiego Widzewa. Póki co, sprzedało się na razie około 3250 sztuk, co na drużynę grającą na czwartym poziomie rozgrywkowym, będącą na szóstej pozycji w lidze- powinno być dobrym wynikiem. Jeśli dodamy do tego fakt, że pierwszy mecz widzewiacy zagrają dopiero w połowie marcu następnego roku, to ta liczna karnetów może być na prawdę rekordowa. Póki, co rekordem jest liczba 5500 sztuk, które rozeszły się w jednej z rund sezonu 2010/2011. Licznik już jest spory, a niebawem podskoczy jeszcze za sprawą zorganizowanych grup za pośrednictwem stowarzyszenia „Fanatycy Widzewa”. Ruszyła sprzedaż karnetów Super VIP, dotyczy to sektorów A6 i A7, zlokalizowanych na trybunie zachodniej. Stadion jest, kibice są, tylko piłkarzy brak…

ŁKS Łódź

 

 

SIATKÓWKA

ŁÓDŹ

Orlen Liga Kobiet:

KSZO Ostrowiec SA – ŁKS Commercecon Łódź, poniedziałek, 18:00

Beniaminek z Łodzi zagra tym razem na wyjeździe. Oba zespoły mają taką samą ilość punktów. Mimo iż siatkarki ŁKS-u plasują się na dalekim, 10 miejscu to w lidze radzą sobie nieźle.

Chemik Police – Budowlani Łódź, niedziela, 14:45

Już w tą niedziele rozegrany zostanie mecz na szczycie. Budowlani stoczą bój o pierwsze miejsce w tabeli z dotychczasowym liderem. Od początku sezonu gra siatkarek z Łodzi wygląda bardzo dobrze. Jedynym mankamentem są duże ilości błędów zarówno w polu zagrywki jak i w ataku. Jeśli łodzianki poprawią się w tych elementach to będą nie do zatrzymania przez inne zespoły.

 

WOJEWÓDZTWO PlusLiga:

AZS Częstochowa – PGE Skra Bełchatów, sobota, 20:00

Tym razem siatkarze Skry pojadą do Częstochowy powalczyć o komplet punktów. Zespół spod Jasnej Góry jak dotąd plasuje się na 13 miejscu w tabeli. Od początku sezonu zasadniczego częstochowianie mają swoje problemy. Od 12 listopada nie wygrali żadnego meczu i wszystko wskazuje na to, że nie zdołają powstrzymać świetnie dysponowanych siatkarzy z Bełchatowa.

 

 

KOSZYKÓWKA

ŁÓDŹ

Tauron Basket Liga Kobiet:

Cosinus Widzew Łódź – TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski, niedziela 18:00

Po 7 kolejkach porażek pora wreszcie na zwycięstwo widzewiaczek, tym bardziej, że grają z drużyną, która w tym sezonie spisuje się równie słabo. Koszykarki Widzewa rozegrają teraz 4 mecze z rzędu we własnej hali, z których chcą wygrać przynajmniej 2. Przeciwniczki wydają się jak najbardziej w zasięgu, tym bardziej, że gra widzewiaczek nie jest zła, po prostu brakuje utrzymania wysokiego tempa przez całe spotkanie.

Cosinus Widzew Łódź – Basket 90 Gdynia  środa 18.00

Będzie to drugie z czterech spotkań domowych koszykarek Widzewa i kolejne z przeciwnikiem który zdecydowanie jest do pokonania. Jednocześnie zwycięstwo jest konieczne, jeśli drużyną chce się utrzymać w TBLK. Jest to zaległy mecz 10. kolejki, którą reszta ligi rozegrała na początku grudnia.

I Liga kobiet:

Grot Mobilis Pabianice – MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski, sobota, 16:00

Po minimalnej porażce z 3. drużyną ligi pora na spotkanie z beniaminkiem. Koszykarki z Sokołowa radzą sobie, łagodnie rzecz ujmując, nie najlepiej. Tym bardziej na gospodyniach ciąży większa presja – są faworytkami spotkania, oby udźwignęły ten ciężar, a wsparcie, jakie otrzymają od kibiców dodało im skrzydeł.

 

WOJEWÓDZTWO

Tauron Basket Liga:

Polfarmex Kutno – Polski Cukier Toruń, sobota, 17:30

Koszykarze Polfarmexu w ostatniej kolejce ulegli po raz kolejny w tym sezonie. Tym razem vice-mistrzowi Polski z Radomia, przez co spadają w otchłań ligowej tabeli. Seria 4 porażek z rzędu pokazuje, w jak wielkim kryzysie jest drużyną gospodarzy. W najbliższym spotkaniu zmierzą się z drużyną znajdującą w wyśmienitej formie. Zagrają z liderem z Torunia – drużyną która w tym sezonie nie zaznała porażki. Tym trudniejsze będzie to spotkanie dla koszykarzy z Kutna.

I liga kobiet:

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki – MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra, sobota 17:30

Po pogromie, jakiego drużyna z Aleksandrowa doznała na wyjeździe, zawodniczki wracają do swojej hali, gdzie zmierzą się z drużyną z Jeleniej Góry. Oby uskrzydlone zwycięstwem nie spoczęły na laurach i zagościły na dłużej w górnej części tabeli.

 

 

PIŁKA RĘCZNA – PGNiG Superliga:

Wybrzeże Gdańsk – MKS Piotrkowianin, niedziela, 17:00

Szczypiorniści Piotrkowianina w zeszłym tygodniu wreszcie odnieśli trzecie zwycięstwo w sezonie i mają szansę podjąć walkę o uczestnictwo w Play-offach, ale muszą zacząć punktować. Najbliższą okazją jest wyjazdowy pojedynek z czwartą drużyną grupy A, która także z ostatnich 5 meczów wygrała jeden. Będzie to zarazem ostatni pojedynek ligowy Piotrkowianina przed przerwą na rozgrywki reprezentacji.

PGNiG Superliga Kobiet:

MKS Piotrcovia kolejne mecze rozegra w styczniu, ponieważ zawodniczki ligowe uczestniczą w trwających Mistrzostwach Europy. Z kolei MKS Piotrkowianin będzie odpoczywał w pierwszym miesiącu kolejnego roku, bo od 11 do 29 stycznia będą trwały Mistrzostwa Europy mężczyzn.

 

 

FUSTAL – Ekstraklasa

AZS UG Gdańsk – Gatta Active Zduńska Wola, sobota, 18:00

Wicelider tabeli jedzie do Gdańska, aby zmierzyć się z 7. w tabeli drużyną Uniwersytetu Gdańskiego.

 

Social Network Widget by Acurax Small Business Website Designers