Województwo

Wewnętrzne rozgrywki w aleksandrowskiej PO?

Tydzień temu Radio Łódź poinformowano o podłożonym podsłuchu w aleksandrowskim biurze posłanki PO Agnieszki Hanajczyk. Do czynu przyznał się wiceprzewodniczący koła PO w Aleksandrowie Łódzkim, bliski współpracownik obecnego burmistrza miasta, Jacka Lipińskiego.

36-letni Grzegorz T., będący jednocześnie pracownikiem aleksandrowskiego Urzędu Miejskiego przyznał się do winy, ale odmówił składania wyjaśnień. Grożą mu dwa lata więzienia.

„Zszokowany” rzecznik PO w województwie łódzkim zapowiedział usunięcie Grzegorza T. z partii. Według niego, sytuacja jest zatrważająca i szokująca, bo w nieskazitelnej PO nie ma miejsca dla nieuczciwych ludzi, a do tej pory przynajmniej nigdy takich ludzi nie było! Zastanawia nas, w jakiej alternatywnej rzeczywistości funkcjonuje pan rzecznik i ilu Polaków podziela jego zdanie. Ból po tej haniebnej zdradzie jest tak ogromny, że po świętach zarząd łódzkich struktur PO planuje nadzwyczajne posiedzenie, na którym sformułuje wniosek do zarządu krajowego o rozwiązanie struktury Platformy w Aleksandrowie Łódzkim.

Tylko wyjątkowo naiwni mogli uwierzyć, że podsłuch był pomysłem miejskiego urzędnika. Wiadomym jest, że Grzegorz T. jest jednym z najbliższych współpracowników obecnie urzędującego burmistrza Jacka Lipińskiego (przy okazji – byłego już partnera poseł Agnieszki Hanajczyk). Wiele wskazuje na to, że Grzegorz T. jest jedynie kozłem ofiarnym, który może przypłacić więzieniem swoją polityczną „przyjaźń”. Czy oskarżony będzie krył swoich ewentualnych zleceniodawców?

Zdjęcie z publicznego profilu partii [21.11.2017]. Na czerwono zaznaczono burmistrza miasta.

Cała sprawa ma prawdopodobnie podłoże polityczno-osobiste. Lokalni działacze PO od wielu miesięcy przeprowadzają bowiem akcje pod szyldem nowego stowarzyszenia Aleksandrowskie Forum Społeczne  (zapewne baner Platformy Obywatelskiej, skompromitowanej na skalę krajową tylko im ciążył). Istnieje prawdopodobieństwo, że zlikwidowanie aleksandrowskiego koła PO, z której to listy mogłaby startować poseł Agnieszka Hanajczyk na burmistrza miasta było by prawdziwym błogosławieństwem dla tej właśnie grupy osób. Na rozwiązanie tej zagadki nie będziemy zapewne długo czekać.

JS

Źródło: www.aleksandrowonline.pl, www.radiolodz.pl, www.dzienniklodzki.pl

Animated Social Media Icons by Acurax Wordpress Development Company