Publicystyka

Wiceprezydent Łodzi z „Wyborczą” na tropie afery kalendarzowej

Czujny wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela wraz z dziennikarzami śledczymi z Gazety Wyborczej wpadli na trop nowej łódzkiej afery z krzyżem celtyckim w tle. Po Młodzieży Wszechpolskiej przyszedł czas na kibiców – Trela idzie na wojnę z kibicami Łódzkiego Klubu Sportowego. Poszło o… „rasistowski” kalendarz. 

Afera zaczęła się, gdy na stronach łódzkiej Gazety Wyborczej ujawniono historię rozzłoszczonego ojca, który doniósł redakcji GW o tym, że jego syn w jednej z łódzkich szkół otrzymał gadżety od kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego. Wściekłość taty wywołał krzyż celtycki znajdujący się na jednym ze zdjęć zamieszczonych w kalendarzu. Wyborcza pisze: „Trudno nie rozpoznać znaku. To krzyż celtycki powszechnie wykorzystywany przez skinheadów. Na fladze towarzyszy mu hasło „White Power”, czyli „Biała siła”. Dalej czytamy o nawiązaniu hasła do „międzynarodowego znaku rasizmu” oraz o „ruchach odwołujących się do neonazizmu i faszyzmu”. Problem w tym, że na zdjęciu widnieje napis „White Pride”, czyli „Biała DUMA”, a nie siła, jak przekonuje GW. Niektóre środowiska nie pojmują tego, że duma ze swojej rasy nie oznacza rasizmu, a duma ze swojego narodu nie oznacza szowinizmu. W kontekście kibiców ŁKSu warto też dodać, że klubowymi barwami tego zespołu jest układ biało – czerwono – biały, a sami kibice przychodzący na stadion by oglądać swoją drużynę ubierają się na biało.

Wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela udostępnił artykuł Gazety Wyborczej i napisał, że nie zostawi sprawy bez konsekwencji, bo „nie możemy pozwalać, by te szkodliwe poglądy, by rasizm i nienawiść były z taką łatwością propagowane”.

Ta sytuacja jest dowodem na stosowanie podwójnej retoryki przez wiceprezydenta, jeśli chodzi o zapobieganie szkodliwym ideologiom. Gdy w łódzkich szkołach odbywały się bowiem zajęcia z tzw. „edukacji seksualnej” organizowane przez Fundację Nowoczesnej Edukacji SPUNK (angielskie słowo „spunk” po polsku oznacza „spermę”), która współpracuje m.in. z prezesem Fabryki Równości Damianem Graczykiem, aktywnym działaczem środowiska LGBT, Tomasz Trela nie widział w tym promowania lewackiej ideologii. Z jednej więc strony wiceprezydent Łodzi doszukuje się „rasizmu i nienawiści” w kalendarzach rozdawanych przez kibiców, a z drugiej strony przymyka oko (wspiera?) edukację seksualną przeprowadzaną przez jawnie lewacką fundację, promującą równie lewackie ideologie.

Social Media Integration by Acurax Wordpress Developers