Events Łódź Województwo

Wszechpolacy rozdawali kwiaty na marszu feministek w Łodzi

Wczoraj ulicami Łodzi przeszła Manifa, organizowana przez środowiska feministyczne. Czołowymi postulatami marszu były rozdział Kościoła od państwa, sprzeciw wobec nacjonalizmu oraz liberalizacja prawa aborcyjnego. Wobec wydarzenia nie przeszli obojętnie łódzcy działacze Młodzieży Wszechpolskiej, którzy postanowili przeprowadzić happening.

Zanim doszło do wymarszu Manify, Wszechpolacy wybrali się na miejsce startu i gdy dotarli do tłumu, zaczęli rozdawać feministkom żółte tulipany. Po obdarowaniu wszystkich feministek kwiatami działacze MW udali się rozdawać pozostałe tulipany napotkanym Polkom. Gdy opuszczali miejsce startu manifestacji, organizatorka poinformowała przez megafon, że kwiaty były rozdawane przez narodowców, po czym feministki zaczęły je wyrzucać w bok. Po usłyszeniu komunikatu Wszechpolacy odwrócili się w kierunku manifestantów i machając na pożegnanie krzyknęli „Czołem Wielkiej Polsce!”.

Warto wspomnieć, że happening z kwiatami przykuł uwagę lokalnych mediów, m.in. Radia Łódź oraz portalu Express Ilustrowany.

O godzinie 14:30 (kilkanaście minut po starcie Manify) odbyła się wspólna konferencja prasowa Młodzieży Wszechpolskiej, Ruchu Narodowego oraz Fundacji Pro: Prawo do Życia, w której wypowiadający się przedstawili stanowiska swoich organizacji wobec postulatów feministycznego marszu (ponadto MW opowiedziała też o działaniach przez nich podejmowanych z okazji Dnia Kobiet). Wszechpolaków reprezentował Bartosz Florek, Ruch Narodowy Kamil Mroczek, a Fundację Pro: Prawo do Życia Paweł Adamiak. Wszystkie organizacje wyraziły kategoryczny sprzeciw w stosunku do postulatów Manify.

Po zakończeniu konferencji Wszechpolacy wybrali się na pikietę organizowaną przez środowisko prolife w celu wyrażenia poparcia dla ochrony życia nienarodzonego.

Warto na koniec dodać, że mimo głośnej promocji Manify, w manifestacji wzięło udział mniej niż 100 osób, co oznacza, że frekwencja była mniejsza.

Customized Social Media Icons from Acurax Digital Marketing Agency