Łódź

Wybory, wybory… a po wyborach podwyżki

W pierwszą środę po niedzielnych wyborach łódzcy radni głosami koalicji KO-SLD znacząco podnieśli opłaty za wywóz śmieci oraz poszerzyli strefę płatnego parkowania. Do kasy miejskiej zgodnie dopłacimy wszyscy: zarówno mieszkańcy, jak i przyjezdni.

Od 1 grudnia koszt odbioru śmieci segregowanych wyniesie 24 zł za osobę (do tej pory 13 zł), za śmieci niesegregowane – 48 zł (obecnie 22 zł). Natomiast od 2 marca przyszłego roku zapłacimy za postój na podziemnym parkingu Dworca Fabrycznego, ulicach Piramowicza, Radwańska, Targowa, Rembielińskiego, Północna (Wschodnia-Kilińskiego), Solna, Pomorska (Wschodnia-Kilińskiego), Kilińskiego (Północna-Rewolucji), Knychalskiego, POW (Narutowicza-Składowa), Składowa oraz al. Rodziny Scheiblerów.

Czego się nie robi dla dobra łodzian… Urzędnicy przekonali radnych KO-SLD, tłumacząc swój bandycki skok na kasę, że dzięki sięganiu do kieszeni kierowców zniechęcą ich tym samym do parkowania w Łodzi i zajmowania i tak już brakujących miejsc łodzianom. Tymczasem wciąż czekamy na choć jeden z obiecanych 17 parkingów kubaturowych.

Pozostaje pytanie: kto głosował na tych ludzi?

JS

Social Media Integration by Acurax Wordpress Developers