Łódź

Wykładowca zaprasza studentów UŁ na manifestację KOD!

Gdy .nowoczesna „demokracja” jest zagrożona, dobre zwyczaje akademickie przestają obowiązywać. Nie wystarczą już bojowe instrukcje Gazety Wyborczej – trzeba zaangażować kadrę akademicką. Profesor Marek Styczyński, wykładowca Instytutu Filozofii UŁ rozesłał maila do swoich studentów zapraszając ich na sobotnią manifestację KOD w Łodzi. Co więcej, prof. Styczyński sądzi, „że powinniśmy tam być”. Czy można jeszcze mówić o apolityczności łódzkiej uczelni?

Profesor Marek Styczyński, wykładowca Instytutu Filozofii najwidoczniej wierzy, że polska demokracja jest zagrożona. Aby jej bronić, zaprosił swoich studentów na sobotnią „spontaniczną” manifestację Komitetu Obrony Demokracji [link do relacji]. Nauczyciel akademicki „poczuwał się w obowiązku”, by przypomnieć o demonstracji KOD, współorganizowanej przez przedstawicieli partii. Czy wypada wykorzystywać swój autorytet wykładowcy, by patronować konkretnej opcji politycznej?

Nowocześni „demokraci” najwidoczniej nie są wystarczająco „demokratyczni”, by uszanować odmienność przekonań swoich studentów. Nie jest to pierwszy taki przypadek na Uniwersytecie Łódzkim. W trakcie kampanii wyborczej poprzedzającej ostatnie wybory parlamentarne, studenci dziennikarstwa byli zachęcani do współorganizowania w formie praktyk kampanii wyborczej doktor Katarzyny Lubnauer – wykładowczyni na Wydziale Matematyki i Informatyki UŁ, obecnie również posłanki Nowoczesnej Ryszarda Petru. Wówczas dziekan Wydziału Filologicznego, Piotr Stelmaszczyk zajął zdecydowane stanowisko: „Wykorzystywanie studentów do działalności politycznej jest niedopuszczalne” – stwierdził. A jak tym razem zareagują władze uczelni?

3 KOMENTARZE

  1. Ten prof. to tłumok jakich mało. Dziad uważający się za autorytet tylko z powodu posiadania „prof” przed nazwiskiem. Szkoda słów, mamy już wielu tłumoków z profem, jeszcze jeden nie zmienia niczego. Uczelnie upadły…

Komentarze są wyłączone.

Animated Social Media Icons by Acurax Wordpress Development Company