Łódź

Wyśmiewał katolików, teraz chce być radnym. „Człowiek Motyl” powraca

Paweł Hajncel, bardziej znany jako „Człowiek Motyl”, który wielokrotnie szydził z wiernych zgromadzonych na procesjach, startuje w wyborach do Rady Miejskiej z listy koalicji TAK dla Łodzi.

Hajncel zyskał swój pseudonim po przeprowadzeniu antykatolickiej akcji w 2011 r., podczas której wyśmiewał uczestników procesji Bożego Ciała, która przechodziła ulicami Łodzi. Był wtedy ubrany w rajtuzy, obcisłą koszulkę i skrzydła. Udając motyla, biegał wokół wiernych. „Człowiek Motyl” szydził z łódzkich katolików jeszcze wielokrotnie w kolejnych latach. Jednak przestał pojawiać się na procesjach po tym, jak jeden z jej uczestników nie wytrzymał i przegonił Hajncla, próbując zaatakować go gazem łzawiącym.

To nie jedyny lewicowy radykał, który znalazł się na listach koalicji TAK dla Łodzi. Radnym chce zostać również Michał Gauza, który podaje się za Kasię i jest jednym z organizatorów obchodów Rewolucji 1905 r. w Łodzi, a także publicystą skrajnie lewicowego pisma „Krytyka Polityczna” oraz organizacji Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom.

HK

Foto: Youtube

Social Network Integration by Acurax Social Media Branding Company