Łódź

Patryk Szmekel dla NŁ: Najważniejsza w MW jest chęć działania dla Narodu

Nacjonaliści to nie tylko osoby maszerujące przez centrum miasta z flagami, to przede wszystkim osoby które prężnie działają w domach dziecka bądź samotnej matki, osoby zaangażowane w pomoc najbiedniejszym – mówi Patryk Szmekel, nowy prezes łódzkiego koła Młodzieży Wszechpolskiej w rozmowie z naszym portalem.

Narodowa Łódź: Czym zajmuje się prezes koła MW?

Patryk Szmekel, Prezes koła Łódź MW: Prezes koła zarządza całą strukturą, wraz z zarządem koła ustalamy szczegóły akcji w których będziemy brać udział jako MW. Ponieważ jako prezes koła mam też bliskie relacje z działaczami z Łodzi, proponuję im też angażowanie się w inicjatywy ogólnopolskie do których widzę, że mają predyspozycje.

Jakie priorytety stawiasz przed sobą i strukturą, której przewodzisz?

Chciałbym by Młodzież Wszechpolska dała się poznać jako grupa działająca na rzecz lokalnej ludności, nacjonaliści to nie tylko osoby maszerujące przez centrum miasta z flagami, to przede wszystkim osoby które prężnie działają w domach dziecka bądź samotnej matki, osoby zaangażowane w pomoc najbiedniejszym.

Jaką działalność lokalną zamierzacie prowadzić? Jakie są Wasze typowo „łódzkie” akcje?

Nie chciałbym mówić o naszych typowo „łódzkich” akcjach, sytuacja społeczna jak i polityczna zmienia się z roku na rok, a co za tym idzie powinny zmieniać się nasze priorytety działania, nie wykluczam, że będziemy zmuszeni porzucić nie które lokalne inicjatywy w które się angażowaliśmy w przeszłości na rzecz nowych akcji i happeningów poruszających aktualne problemy.

Na przykład jakie?

Będziemy większy nacisk kładli na sprawy ważne dla społeczności regionalnej. Wiemy, że Łodzianie na co dzień ścierają się z wieloma problemami, a my zamierzamy im pomagać w rozwiązywaniu tych problemów.

Kiedy przyszedłeś do MW i co Cię przyciągnęło do tej organizacji?

Do MW przyszedłem około 2 i pół roku temu, a przyciągnęła mnie chęć działania i oczywiście nacjonalistyczne poglądy. Zawsze czułem potrzebę działania i pracy na rzecz własnego narodu, nie mogłem zrozumieć ludzi patrzących tylko na „własny interes”.

Jakie zmiany dostrzegłeś w ciągu tego 2,5 roku?

MW ewidentnie stała się organizacją bardziej dojrzałą działającą w sposób przemyślany, poruszając znacznie szerszy wachlarz aspektów społecznych.

A Ty jak się zmieniłeś w tym czasie?

Na pewno rozwinąłem się pod względem formacyjnym, poznałem ideę nacjonalizmu głębiej co umożliwiły mi liczne referaty i wykłady. Rozwinąłem też znacznie swoje umiejętności organizacyjne – przychodząc do MW nie myślałem, że będę kiedyś zarządzał jakąś strukturą.

W czasie swojej działalności w MW zapewne wielokrotnie odwiedzałeś różne części Polski i obserwowałeś sposób organizacji tamtejszych struktur. Co zwróciło Twoją szczególną uwagę? Czy jest coś, co będziesz próbował zaszczepić na gruncie łódzkim?

Myślę że to pytanie zbyt bardzo porusza kwestie wewnętrzne, i nie chciałbym na nie odpowiadać.

Kto twoim zdaniem nadaje się do MW, a kto nie? Jakie są cechy predystynujące do dołączenia do Was, a jakie dyskwalifikują?

MW jest organizacją działającą na wielu płaszczyznach, nie ma cech które mogłyby wykluczyć z dołączenia do organizacji. Najważniejsza jest chęć działania na rzecz dobra Narodu.

Opowiedz, jaka jest Wasze najbliższe wydarzenie – gdzie i kiedy będzie Was można zobaczyć w akcji?

W najbliższym czasie będziemy przeprowadzać akcje związane z dniem pamięci Żołnierzy Wyklętych. Planujemy ich kilka, a spotkać nas będzie można nie tylko w Łodzi, ale również w innych miastach województwa.

Zareklamuj w jednym zdaniu swoją organizację – spróbuj przekonać naszych czytelników, że warto Was wesprzeć i się przyłączyć.

Przede wszystkim Młodzież Wszechpolska jest organizacją wychowawczą, działalność w organizacji polega na doskonaleniu siebie i zdobywaniu kompetencji do działania społecznego które będzie bardzo przydatne po opuszczeniu szeregów MW, dlatego uważam, że Młodzież Wszechpolska to idealne miejsce na rozwijanie swojej pasji i idei.

Please follow and like us:
Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company