Publicystyka

Za powiedzenie o ideologii LGBT został wyrzucony z programu!

W debacie publicznej znowu gorąco! W mediach aż huczy od fali krytyki w stosunku do posła Jacka Żalka, który na antenie TVN24 usiłował wytłumaczyć Katarzynie Kolendzie-Zaleskiej różnice pomiędzy ideologią LGBT a samym homoseksualizmem. W reakcji błyskawicznie został on wyrzucony z audycji, a prowadząca przypisała mu dehumanizację ludzi dotkniętych skłonnościami do osób tej samej płci.

Cała sytuacja rozpoczęła się w momencie, gdy Katarzyna Kolenda-Zaleska zadała posłowi Jackowi Żalkowi pytanie, czy podpisałby się on pod słowami „Polska bez LGBT jest najpiękniejsza”. W odpowiedzi powiedział, że rozumie, iż chodzi o ideologię. Prowadząca odrzuciła tę interpretację, zaznaczając, że napisane jest wyraźnie o LGBT. W dalszej części dyskusji poseł Żalek spytał się prowadzącej o definicję terminu LGBT, w odpowiedzi otrzymując stwierdzenie, iż dotyczy on osób należących do mniejszości seksualnych (homoseksualiści, biseksualiści, transseksualiści itd.). Odnosząc się do tej wypowiedzi dziennikarki, gość programu powiedział, że “LGBT” to nie są ludzie, tylko ideologia. W reakcji Katarzyna Kolenda-Zaleska, sprawiając wrażenie zszokowanej, zarzuciła mu przekroczenie granicy w dyskusji poprzez odmawianie człowieczeństwa mniejszościom seksualnym. Podczas chaotycznej wymiany zdań poseł Żalek spytał się prowadzącej czy sugeruje, że nie było homoseksualistów w momencie, gdy jeszcze nie było ideologii LGBT, by kilka sekund później zostać wyrzuconym z programu.

Poniżej fragment omawianej audycji:

Po raz kolejny na naszych oczach ma miejsce ożywiona dyskusja na temat LGBT. Niewątpliwie w takim okresie nie zabraknie prowokacji ze strony aktywistów LGBT, którzy już kilka dni temu, bo w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zorganizowali „Tęczowe Disco pod Pałacem Prezydenckim”.

Bartosz Florek

Social Network Widget by Acurax Small Business Website Designers