Publicystyka Województwo

„Zachęcam wszystkich do aktywnego włączenia się w życie publiczne” – wywiad z Marcinem Budkiewiczem

Wybory parlamentarne odbędą się już 13 października – zostało do nich jedynie kilka dni. Jest to ostatnia prosta kampanii wyborczej, a więc wielu z nas zastanawia się, na kogo oddać swój głos. W podjęciu takowej decyzji pomaga nam bliższe poznanie sylwetki danego kandydata. W takich sytuacjach bardzo pomocne są wywiady z kandydatami – i właśnie w takiej formie prezentujemy kandydata Konfederacji z ramienia Ruchu Narodowego w okręgu piotrkowskim.

Wywiad przeprowadza Bartosz Florek z Marcinem Budkiewiczem.

B.F. : Na początek warto by było bliżej przedstawić Twoją osobę. Opowiedz nam o sobie w kilku zdaniach ze szczególnym uwzględnieniem Twojej działalności narodowej.

M.B. : Jestem absolwentem technikum informatycznego, pasjonuje się historią Polski. Działalność narodową zacząłem od kontaktu z Młodzieżą Wszechpolska, przeprowadzaliśmy w naszym powiecie akcje Kocham Polskę, Kupuj Polskie Produkty, często towarzyszymy miejscowym kombatantom, wielu ciekawych rzeczy się od nich możemy dowiedzieć na temat naszej historii, byłem też współorganizatorem niedawnej pikiety w obronie rodziny (kontry marszu równości, który odbył się w Radomsku)

Jesteś działaczem Ruchu Narodowego, który wchodzi w skład Konfederacji. Dlaczego wybrałeś akurat RN, a nie np. partię KORWiN?

Ruch Narodowy, dlatego, że bardzo bliska jest mi idea ukochania swojego narodu, uznaje naród jako najwyższą wartość ziemską oraz uważam, że celem człowieka powinien nieustanny rozwój duchowy w myśl nauczania katolickiego, partia KORWIN przynajmniej w mojej ocenie jest bardziej liberalna w tych kwestiach.


Przejdźmy do samej Konfederacji. Czym ona jest, jakie ugrupowania wchodzą w jej skład i jaki ma ona program?

Konfederacja jest sojuszem środowisk wolnościowych, narodowych, pro life, rolniczych, prym wiodą w niej Ruch Narodowy oraz partia KORWIN, które skupiają wobec siebie mniejsze organizacje pozarządowe.  Konfederacja chce przede wszystkim radykalnej obniżki podatków, poza tym realnej reformy wymiaru sprawiedliwości, przyspieszenia procesów i dekomunizacji „nadzwyczajnej kasty” Chcemy wprowadzenia Bonu oświatowego, żeby dać rodzicom realny wybór szkoły, do której poślą dziecko kolejnym punktem to bezpieczeństwo narodowe, czyli silna armia, wielowektorowa polityka zagraniczna. Nie są obce również zagadnienia ochrony zdrowia, czystego powietrza, lasów i zdrowej żywności.

A Ty, z jakimi postulatami kandydujesz w wyborach do Sejmu?

Jednym z moich głównych priorytetów jest porządna polityka demograficzna, zerowy VAT na art. dziecięce moim zdaniem bardzo pomógłby rodzicom na realne oszczędności, drugim moim pomysłem jest reforma urzędu pracy, który działa bardzo nieefektywnie a pochłania 4 mld złotych rocznie. W moim przekonaniu w obecnym kształcie należy go zlikwidować, a jego niezbędną część kompetencji należy przenieść do urzędów gmin. Chce bronic również tradycyjnych rodzin, czego niestety nie robi PiS.

Jakie Twoim zdaniem są 3 największe problemy, z jakimi boryka się społeczność lokalna w okręgu piotrkowskim?

Służba zdrowia, uruchomienie wydobycia węgla w kopalni Złoczew, oraz infrastruktura drogowa.

Jakbyś miał przekonać kogoś w kilku zdaniach, dlaczego warto zagłosować na Konfederację, to jakbyś to zrobił?

Konfederacja jest jedyną poważną siłą anty systemową, która może wnieść powiew świeżości do sejmu. Tak naprawdę wszystkie pozostałe komitety prześcigają się w swoich programach socjalnych, Konfederacja jako jedyna się tutaj wyróżnia, nie chcemy ludziom odbierać pieniędzy ludziom, a po prostu je zostawiać w kieszeniach Polaków

Co chciałbyś przekazać na koniec osobom, które zobaczą ten wywiad?

Zachęcam wszystkich do aktywnego włączenia się w życie publiczne, nie bądźmy bierni, bo „aby zwyciężyło zło, wystarczy, że dobrzy ludzie nic nie będą robić” Proszę też o dużą mobilizację na najbliższe wybory, realnym jest, że uda nam się wprowadzić jednego, dwóch posłów z każdego okręgu co pozwoli nam na blokowanie niekorzystnych ustaw dla naszego narodu.

Dziękuję za udzielenie wywiadu.

Social Network Widget by Acurax Small Business Website Designers