Łódź Zapowiedzi

#ZatrzymajAborcję – zbiórka podpisów w Łodzi!

Trwa ogólnopolska zbiórka podpisów pod projektem ustawy „Zatrzymaj Aborcję”, który zakłada ograniczenie możliwości zabicia dziecka nienarodzonego z przyczyn podejrzenia nieodwracalnej choroby dziecka. Inicjatorem projektu jest Fundacja Życie i Rodzina prowadzona przez Kaję Godek, a ostatnią publiczną zbiórkę podpisów pod projektem poprowadzi Młodzież Wszechpolska.

„W 2016 r. zabito w polskich szpitalach w majestacie prawa 1098 dzieci poczętych, w zdecydowanej większości (1042 dzieci) ze względu na podejrzenie choroby lub niepełnosprawności. Były to późne aborcje – wykonywane najczęściej w 5. i 6. miesiącu ciąży” – można przeczytać na stronie zatrzymajaborcje.pl

Komitet zbiórki podpisów zobowiązany jest złożyć minimum 100 000 ważnych podpisów do Sejmu nie później niż 20 listopada, aby projekt został rozpatrzony w Sejmie.

Podpis można będzie złożyć w najbliższy czwartek, 9 listopada w godzinach 16-18 na początku ulicy Piotrkowskiej (od strony Placu Wolności). Aby podpis był ważny, konieczne jest podanie imienia, nazwiska, adresu oraz numeru PESEL.

Wydarzenie fb

Please follow and like us:
Social Network Widget by Acurax Small Business Website Designers