Łódź

ZDiT zamknął mieszkańcom dojazd do parkingu

Zarząd Dróg i Transportu, na czas Mistrzostw Świata U20, których mecze odbywają się również w Łodzi, przewidział zmianę organizacji ruchu w okolicy stadionu. Okazuje się, że w jej wyniku mieszkańcy nie mają możliwości wjazdu na parking przed swoim blokiem.

Ruch został zorganizowany w taki sposób, że mieszkańcy bloków ul. Józefa 25, 27 i 29 w dniach meczów nie mają dostępu do parkingu pod swoim blokiem, ponieważ jedyna ulica dojazdowa jest zamknięta i to aż 6 godzin przed meczem. Problem mogłoby rozwiązać zamknięcie ulicy Tunelowej za wjazdem na parking pod blok (wystarczyłoby przesunąć znaki o 10 metrów) albo z zakazu ruchu wyłączyć mieszkańców tych trzech bloków, aby mogli wjechać pod swój blok.Ludzie wracając z pracy muszą parkować pół osiedla dalej przez decyzję urzędnika, mającą bardzo wątpliwe logiczne uzasadnienie. – informuje jeden z mieszkańców odciętych bloków.

Nie rozumiem, dlaczego droga jest zamknięta aż 6 godzin przed meczem, kiedy nikogo pod stadionem jeszcze nie ma. Nie rozumiem także, dlaczego z powodu organizacji turnieju utrudniono mieszkańcom funkcjonowanie i parkowanie pod blokiem. Nie można było przewidzieć problemów, które dotkną mieszkańców i ich uniknąć? Nie można było z zakazu ruchu wyłączyć mieszkańców tych trzech bloków lub dopuścić do ruchu te kilka metrów dojazdu do parkingu? – dodaje.

Jeszcze jednej rzeczy nie rozumiem – Skoro mieszkańcy otrzymali informacje że droga zamknięta jest 6 godzin przed meczem, dlaczego dziś nie wpuszczono mnie na parking o godzinie 14 (6,5 godziny przed meczem)? Na pytanie z jakiego powodu, funkcjonariusze Straży Miejskiej odpowiedzieli, że takie dostali dyspozycje z Urzędu Miasta (na infolinii Urzędu Miasta potwierdzono mi, że odpowiada za to ZDiT). – informuje rozżalony mieszkaniec i stawia pytania – Jakie wytłumaczenie dla takiego zorganizowania ruchu ma Pan Grzegorz Misiorny i czy był kiedykolwiek na miejscu, które odciął od ruchu? Co Pan Dyrektor ma do powiedzenia mieszkańcom Józefa 25, 27 i 29 oraz jakie konsekwencje zostaną wyciągnięte wobec osób, które za tą decyzją stały?

Pan Dyrektor Grzegorz Misiorny powinien ponieść konsekwencje zorganizowania ruchu w taki sposób. – pisze mieszkaniec na Facebookowym profilu ZDiT.

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company