Województwo

Zduńska Wola – Praca w Polsce dla Polaków! (Galeria)

Pierwszego maja, jak co roku w Zduńskiej Woli miała miejsce pikieta narodowców. Tym razem hasłem przewodnim było hasło „Praca w Polsce dla Polaków”.  

Blisko 50 uczestników, głównie z Młodzieży Wszechpolskiej, Ruchu Narodowego i Stowarzyszenia „Niklot” przywitało „pochód” Sojuszu Lewicy Demokratycznej hasłem „Precz z czerwoną burżuazją!”. Antykomuniści byli uzbrojeni w… cytryny, które ochoczo zajadali … wprowadzając niemały popłoch wśród orkiestry prowadzącej lokalnych fanów minionego ustroju.  Liczba postkomunistów nie przekraczała 25 osób. Nad wszystkim czuwało kilkudziesięciu policjantów w pełnym rynsztunku bojowym. Do starć nie doszło.
Nacjonaliści zaprezentowali postulaty Ruchu Narodowego w temacie szeroko rozumianych praw pracowniczych, nie obyło się też bez krytyki obecnie rządzących, którzy według narodowców odpowiadają za liczne zaniedbania na tym polu. Zostały także przedstawione rozwiązania, jakie mogłyby poprawić koniunkturę gospodarczą naszej Ojczyzny.

Wiceprezes Młodzieży Wszechpolskiej, Adam Małecki podkreślał jak fatalną sytuację na rynku pracy obecnie posiadamy. Zwracał także uwagę w jakim stanie jest polski przemysł, który praktycznie nie istnieje. Szymon Łuczak (Wiceprezes Okręgu Łódzkiego MW) skupił się  natomiast na problemach lokalnych. W Zduńskiej Woli obecnie są stawiane tylko i wyłącznie zagraniczne super i hipermarkety, które niszczą polski handel.

Pikietę poprzedziła konferencja prasowa dla obecnych przedstawicieli regionalnych mediów.

Social Media Icons Powered by Acurax Web Design Company